PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=765057}

Frontier

6,5 5 138
ocen
6,5 10 1 5138
Frontier
powrót do forum serialu Frontier

Rewelacja

ocenił(a) serial na 7

Tzn. serial moim zdaniem całkiem dobry, ale pod względem mieszanki róznych akcentów jest naprawdę rewelacyjny. Jeśli ktoś chce poprawić swój angielski, osłuchać z róznymi akcentami , ten serial to prawdziwe cudo. Jest tam akcent szkocki, irlandzki, kilka, których do końca nie rozpoznaję (np. właścicielka baru, tawerny czy jak to się nazywa), ale na pewno gdzieś z wysp, i czysty angielski z klas wyższych (lord Benton). Także polecam ten serial każdemu, komu odpowiada tematyka i chce poprawić lub utrzymać swój angielski na odpowiednim poziomie.

ocenił(a) serial na 8
kinomanpl

zgadzam się całkowicie! i jeszcze angielski niższych klas ( żołnierze kompanii) plus oczywiście języki rdzennych mieszkańców i co rzadko się zdarza pokazane też jest że oni też mówią różnymi językami i nie rozumieją się nawzajem i jeszcze inuici. Prawdziwa uczta dla ucha. A angielski lorda Bentona - sam miód- nie tylko akcent ale ta cała poprawnośc gramatyczna bez pospiesznych potocznych skrótow. Ja osobiście jestem fanką akcentu szkockiego i posh british english

ocenił(a) serial na 7
kargulowa555

Szkocki powiadasz?

A to znasz (w trakcie oglądania nic pić a tym bardziej nie jeść; ryzyko udławienia się ze śmiechu bliskie 100%)?

https://youtu.be/cA6ektXRVak

ocenił(a) serial na 8
kinomanpl

Rewelacja :)))) a najlepsze jak przy którymś "eleven" w automatycznych you tubowych napisach pokazało się I love Ben :)))

ocenił(a) serial na 7
kargulowa555

O tak. Napisy na Youtube bywają dziwne. Ale jednak pomagają. Musiałem obejrzeć z napisami kilka razy, zanim wszystko rozumiałem. Na początku ok 50%. Szkocki akcent jest ciężki.

ocenił(a) serial na 8
kinomanpl

mnie wyleczył z kompleksów- okazało sie że można mówić twarde R i nadal jest to język angielski :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones