PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10011752}

Gdybym tylko wiedziała

Si lo hubiera sabido
6,4 1 181
ocen
6,4 10 1 1181
Gdybym tylko wiedziała
powrót do forum serialu Gdybym tylko wiedziała

Jak interpretujecie ostatni odcinek? O co w ogóle chodziło z Rubenem, nie rozumiem tego wątku.

ocenił(a) serial na 6
P_Halliwell

Facet przewijał się głównej bohaterce w najważniejszych chwilach jej życia, więc włączyła go do swojej fantazji. Ciekawi mnie natomiast końcówka - czy znaleźli się tak blisko przypadkiem, czy to był jej plan, obstawiam, że to drugie.

Sol89

Cieszę się,że w końcu ktoś utworzył post, tak bardzo chciałam z kimś o tym serialu pogadać ;).
Ja nie mogłam się pozbierać po tej końcówce,niby wszystko tak logiczne wyjaśnione, a jednak jakąś pustka się pojawiła we mnie.

_kasja_

Mi się wydaje, że wszystko było w jej wyobraźni, stąd tekst kiedy Ruben chciał rozkochać w sobie Emme, ona powiedziała do niego "czemu mówisz do mnie jak bohater filmu" . Dla mnie to ułożyło się w jedną całość. A na końcu dążyła do spotkania z Rubenem. Tak jak pisze Sol89.

ocenił(a) serial na 6
_kasja_

Bo bardzo zabrakło pokazania, jak (i czy w ogóle) potoczyła się relacja Rubena z Emmą.
Biorąc pod uwagę, że w zasadzie cała treść serialu została "wymazana" kiedy okazało się, że wszystko było tylko w głowie Emmy, moim zdaniem zabrakło właśnie jakiejś konkretnej zmiany czy nowej relacji po jej przebudzeniu.

Sol89

Mam pytanie, które nie dotyczy filmu :) skąd pseudonim Sol? Nawiązuje do bohaterki pewnej sagi, czy to czysty przypadek?

ocenił(a) serial na 6
Weronika_Rzyska

Nawiązuje :)

Sol89

Saga o Ludziach Lodu to moja ulubiona seria, a Sol i Villemo to moje ulubione bohaterki :)

ocenił(a) serial na 6
Weronika_Rzyska

Ja bym do nich jeszcze dodała Vanję. W każdym razie Sandemo naprawdę umiała pisać, wszystkie jej sagi czytało się jednym tchem :)

ocenił(a) serial na 10
P_Halliwell

Mam niedosyt po tym filmie. Jeśli spotkała go wcześniej w czasie krwawego księżyca, to końcówka filmu to raczej jej plan. Choć przypadkowe spotkanie byłoby bardziej ekscytujące. Brakuje mi rozwinięcia wątku. No cóż poczekamy do 2 sezonu.

ocenił(a) serial na 6
imorathi

A jest jakaś informacja, że będzie kolejny sezon? Dla mnie historia wyglądała na zakończoną.

ocenił(a) serial na 7
imorathi

No raczej widać że celowo za nim biegnie. Kiedy dziewczyny proszą go o autograf przystaje i czeka, a potem znowu biegnie by być przed nim i by mógł ją zauważyć. Może tym razem postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i jakoś probuje sprowokować kontakt między nimi.

ocenił(a) serial na 6
P_Halliwell

Zupełnie nie rozumiem końcówki. Ona wygląda jak w "drugim życiu", Ruben też, ma tego samego Merca co tam. W takim razie końcówka dzieje się w tym prawdziwym życiu czy tym drugim? Jakoś to niespójne i też czuję nie niedopowiedzenie a jakby nie wiedzieli o co im chodzi w tym zakończeniu. Serial OK, ale zakończenie nieudane jak dla mnie

magma9

Spoiler.
Też czuje ogromny niedosyt. Serial lyknelam w jeden wieczor. Historia niesamowicie wciągnęła. Ona pragnęła tylko szczęścia, miłości i swoich dzieci , chciałam żeby udało jej się z ułożyło. Mogli to jakoś sprawnie odkręcić, a nie tak jak to zostawili.

magma9

Dla mnie to tez nie jest logiczne. Opowiadając historie tej kobiecie ma długie włosy a spotykając na końcu Rubena krótkie. Na dodatek tak zwrócił na nią uwagę jakby ją znał no ale może po prostu mu się spodobała. Ten wątek w jej urojeniach z jego siostra z Rosji i tym, ze go postrzelono tez był bez sensu, nie wiadomo o co z tym chodziło.

P_Halliwell

Obejrzałam serial wczoraj i interpretuje to tak : głòwna bohaterka dowiadując sie o zdradzie męża z przyjaciòłka dostaje tego wylewu krwi ,
Będąc w śpiączce, uroila sobie że jej życie wygląda na odwrôt- mąż szalenie kochał ją od dziecka a z braku laku związał sie z blondynką. Co jak widać, w realnym życiu było zupełnie w drugą stronę.

Ruben to też była wyobraźnia bohaterki, oglądając serial w bardzo przykrych momentach życia , uroiła sobie że jest mężczyzna który ja kocha i szanuje tak jak na to zasługuje. W końcu wybudza sie i wie czego chce, podążając krokami Rubena , chce sprowokować spotkanie.

Sam tytul ^Gdybym tylko wiedziała^ idealnie podsumowuje , że gdyby głòwna bohaterka wiedziała o ukrytej miłości męża do przyjaciółki, nie marnowałaby swoich najpiękniejszych lat z nim.

ocenił(a) serial na 10
P_Halliwell

Ja tak samo się zastanawiam. Wydaje mi się że może być jakaś kontynuacja. Mega się wyciągnęłam w ten serial i czuję niedosyt!!

P_Halliwell

A czy ktoś rozumie o co chodzi z tatuażem Nando? Dlaczego on miał wytatuowana tę datę zaćmienia? Dlaczego ona nie dopytywała skąd ja ma i co dla niego ta data znaczy? Chyba, ze gdzieś to przegapiłam. Tak samo ten wątek kryminalny z siostra Rubena i jego postrzeleniem. Jaki byl tego sens ? Chyba, że żalożeniem bylo to, ze te wątki nie musiały mieć sensu bo to jej urojenia ale po co takie wątki dodawać skoro nie maja wyjaśnienia. Nawet jeśli to byl tylko sen. Bez sensu.

ocenił(a) serial na 6
Sandra0072_filmweb

Zapytała go w pewnym momencie o tatuaż i zrobił go sobie dlatego, że ona była taka zasfiksowana na tej dacie. Co do siostry Rubena, z tego co pamiętam to była jakaś modelka czy aktorka, z którą prawdziwy Ruben się w pewnym momencie spotykał i była o tym informacja w jakimś magazynie, a wątek szpiegowski pochodził z filmu.

Sol89

Dzięki! Mimo wszystko argument z tatuażem do mnie nie przemawia. Wątek kryminalny juz bardziej. Nie zauważyłam, że to ta sama osoba :)

ocenił(a) serial na 7
Sandra0072_filmweb

Gdy na końcu Emma opowiadała swoją historię, to pokazała zdjęcie z gazety i ja zrozumiałam, że ta Anna, która w śnie była siostrą, tak naprawdę była tą zmarłą narzeczoną...

ocenił(a) serial na 7
P_Halliwell

To proste. Emma nigdy nie cofnęła się w czasie. Dowiedziawszy się o zdradzie męża I przyjaciółki dostala udaru krwotocznego i leżała 20 dni w śpiączce w trakcie to których miała senne majaki zycia jakby cofnęła się o 10 lat i nie wzięła wcale tego ślubu. We śnie wszystko jest na opak. Ruben pojawią się w nim, bo jak sama mówi wczuwała się w jego sytuację i zazdrościła że tak bardzo kochał swoją narzeczoną. Stracił ją w dniu kiedy ona się zaręczyła i tak się przewijał przez jej życie że pojawił się w tym śnie.

Jedyne czego nie rozumiem to tej rozmowy kolesia z opaska na oku w szpitalu do tej babki z długimi włosami. On nie chciał do niej wejść bo mowil ze rodzina najważniejsza a kobieta powiedziała do niego "przecież znasz cale jej zycie". Co to niby miało znaczyć? Kim Alfredo dla niej był? Bo myslalam ze tylko kelnerem z knajpy. Może coś przeoczyłam.

ocenił(a) serial na 7
suncarol

Też nie rozumiem, ale może chodziło o to, że ona od 10 lat przyjeżdżała do tej restauracji i on ją kojarzył...

suncarol

W śnie wie, że jej przyjaciel jest gejem, choć w rzeczywistości nie domyślała się tego, a nawet uważała, że jest w niej zakochany.

mati85_filmweb

Bo ten sen zaczyna się gdy ona wchodzi do restauracji na koniec jest pokazane że jej przyjaciel nagle się przyznaje jej mężowi tak jakby słyszała to i dlatego tak. Nie wiem czy zrozumiesz o co mi chodzi

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones