PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=407005}

Gdzie pachną stokrotki

Pushing Daisies
7,8 9 716
ocen
7,8 10 1 9716
5,7 3
oceny krytyków
Gdzie pachną stokrotki
powrót do forum serialu Gdzie pachną stokrotki

Według mnie serial jest świetny, lecz jego twórcy skupili się na zagadkach kryminalnych, (z czasem nieco nużących), co mogło zniechęcić widzów do tej produkcji i zapewne stało się przyczyną jej kasacji. A przecież jest tyle wątków, tyle punktów zaczepienia, które możnaby rozwinąć! Wypiszę kilka, może coś jeszcze wymyślicie.
1) Skąd Ned miał dar? Przecież to można wytłumaczyć w jakiś niesamowity sposób!
2) Ojciec Neda i jego postępowanie (nie wierzę, żeby zostawił syna ot tak - pewnie miał ku temu jakiś powód i to również można w serialu wyjaśnić). Poza tym, byłem przekonany, że jak bohaterowie zabili tego gościa, co chciał ukraść zegarek Chuck, to ojciec cukiernika przyjdzie na cmentarz, dotknie go, przywróci do życia i spyta - "Kurde, stary, co ci się stało?" i bum, koniec odcinka. Już robi się ciekawiej.
3) Inni ludzie, którzy potrafią "pokonać śmierć" i dysponują podobnymi umiejętnościami do głównego bohatera.
4) Co się stanie z cukiernikiem, gdy zginie? Czy sam przywróci siebie do życia?
5) Jak wygląda życie po śmierci? W sumie można wywnioskować, że coś takiego jak Zaświaty nie istnieje, bo cukiernik budzi kogoś ze śmierci, jak z płytkiego snu, ale nigdy nie zostało to do końca wytłumaczone. Ja na przykład widzę rozległą równinę, po której błąkają się upiory, bez końca odgrywające sceny z ostatnich chwil swojego życia. Tutaj też można osobną historię przedstawić, jak cukiernik dotknął Chuck po raz drugi i wybrał się w zaświaty, bo raz jeszcze przywrócić ją do życia.
6) Czy Ned może zwrócić swój dar, tak, by wreszcie bohaterowie dostali happy end na jaki zasłużyli?
Co o tym myślicie? Może, gdyby twórcy zmienili formułę serialu i choć na kilka odcinków porzucili mdłe zagadki kryminalne, serial nie zostałby zdjęty z anteny w tak brutalny sposób.
Pozdrawiam!

ocenił(a) serial na 10
Arthaniel

ŚWIĘTE SŁOWA!! o 3 i 6 mówiłam na forum już wcześniej. Zastanawiające jest ze śmiercią Neda powiem szczerze. Myśle jednak że poprostu by umarł bo kikal razy był o krok od śmierci i raczej wyglądał na przestraszonego te perspektywą. A może to by spowodowało że dar się właśnie cofnie. też jestem zdania, mimo dużej sympatii do emersona - że właśnie kryminalne zagadki wydłużały się w nieskończoność. Często tylko bardzo luźno łącząc się z główną fabułą często nieco bardziej. Wydaje mi się jednak że końcówka drugiego sezonu dawała jawną szansę na zmianę bądź zastąpienie dużej części wątków kryminalnych bo właśnie pojawili się bracia, ojciec Neda albo ojciec Chuck zaginął. W drugim sezonie niektóre sprawy bardziej nawiązują do życia bohaterów jak np ten o Norwegach czy klasztorze i to już ogląda się lepiej - po prostu więcej dialogów między głównymi postaciami.

Ogólnie sądzę, że wszystkim ciężko było patrzeć na głównych bohaterów nie mogących się dotykać. To jest aż takie surrealistyczne że możliwe iż nie przeszło. Pamiętam jak w jednym wywiadzie Lee Pace powiedział że Chuck i Ned nigdy nie zafundują sobie "sexu po pijaku" bo to by oznaczało koniec, w związku z tym nazwał styl serialu i samą więź między bohaterami jako "old fashion" co miało mieć pozytywny wydźwięk ale nie zmieniało faktu że problem między Nedem a jego dziewczyną pozostał. Natomiast później stwierdził że według niego bohaterowie wcześniej czy później musieli by się rozstać bo Chuck zasługuje na normalne życie - Ned zresztą też i na pewno chcieli by sobie je sobie ułożyć w sposób normalny a nie ciągle uważając przy przechodzeniu przez drzwi lub z pokoju do pokoju. Ostatecznie można było pozbawić neda daru ale tego nie było nam niestety dane zobaczyć :(

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones