PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=407005}

Gdzie pachną stokrotki

Pushing Daisies
7,8 9 716
ocen
7,8 10 1 9716
5,7 3
oceny krytyków
Gdzie pachną stokrotki
powrót do forum serialu Gdzie pachną stokrotki

Czy ktoś może mi podać tytuły podobnych filmów/seriali/książek?
Tylko bez Tima Burtona.

ocenił(a) serial na 9
DALIA_22

"Trup jak ja" te 2 seriale miały być jakoś powiązane, "Zaklinacz dusz" ale to już całkiem inny klimat z filmów nic mi teraz do głowy nie przychodzi.
Z książki to Piękni i martwi jakoś tak, taka młodzieżowa w inne takie książki sie nie zagłębiałam bo zawsze schodziły na wampiry...

ocenił(a) serial na 9
Natalia16191

A takich podobnych niekoniecznie tematycznie, a raczej stylowo. Wiem, że Burton takie robi, ale kto jeszcze? Bardzo proszę ;D

ocenił(a) serial na 9
Joo

Stylowo? czyli jak? podobnie groteskowo, czy styl kręcenia? czy inaczej stylowo:)

ocenił(a) serial na 9
Natalia16191

Chyba wszystko po trochu, tak jakoś burtonowsko jeśli wiesz co mam na myśli ;D taki mający to coś ;)

ocenił(a) serial na 9
Joo

trudno o takie perełki, z groteski to Rodzina Adamsów, Straszne filmy nawet dają rade, Zgon na pogrzebie (Ang) itp
Z kolorów i lekkości oglądania np Penelope, Amelia w Hero jest świetna zabawa kolorami, ogólnie chyba Azjaci lubią się najbardziej bawić barwami.
Z seriali to mało do popisu jest chyba jedynie ten Trup jak ja jest w miarę podobny.
Polecam tez Monty Pythona on ma równie osobliwe spojrzenie na świat.


Dorzucę jeszcze polska Kołysankę, Kick-Ass i Zombieland jako takie coś pośrednie...

Ale żeby było coś takiego jak tutaj, to jeszcze nie znalazłam...

ocenił(a) serial na 9
Natalia16191

wielkie dzięki za pomoc ;D

DALIA_22

filmy w podobnym klimacie:
-,,Big fish"
-,,Edward Nożycoręki"
-,,Alicja w Krainie czarów"
-,,Marzyciel"
-,,Gwiezdny pył"

DALIA_22

Film jednego z reżyserów "Pushing Daisies", dodatkowo gra w nim odtwórczyni roli serialowej Olive. Pozytywna komedia, podobny styl jest zauważalny.

ocenił(a) serial na 9
bober88

"Lemony Snicket ; Seria niefortunnych zdarzeń" :))

karolight

O! Dzięki, nie wiem jak mogłem nie napisać tytułu...

ocenił(a) serial na 9
DALIA_22

Jest taki film "Zakopana Betty" - klimatem bardzo mi przypomina ten serial. Główna bohaterka Betty po latach małżeńskiego pożycia postanawia odejść od męża ale tak, żeby nie rozpaczał po jej stracie (i dostał pieniądze z polisy na osłodę). Wpada na pomysł, że sfinguje swoją śmierć i pogrzeb. Pomaga jej w tym jej ukochany, Boris - właściciel zakładu pogrzebowego. Na pogrzebie wychodzi na jaw, że mąż ją od dawna zdradza z sekretarką, w związku z czym Betty chce się zemścić na niewiernym małżonku... A w tle rywalizujące ze sobą zakłady pogrzebowe, bo nie tylko Boris ma chrapkę na pochówek Betty... Świetna czarna komedia rodem z Wielkiej Brytanii, w której grają m. in. Naomi Watts, Christopher Walken.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones