PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=800835}

Genialna przyjaciółka

L'amica geniale
8,0 8 822
oceny
8,0 10 1 8822
7,8 5
ocen krytyków
Genialna przyjaciółka
powrót do forum serialu Genialna przyjaciółka

Świetny.

ocenił(a) serial na 10

Po dwóch pierwszych odcinkach, odetchnęłam z ulgą, serial nie tylko oddaje "ducha" i jest wierny książce - jednej z najlepszych powieści, jakie zdarzyło mi się ostatnio czytać, ale jest też po prostu kawałkiem (kawałkami) dobrego kina! Zachęcam zatem zarówno fanów pierwowzoru, czy też Neapolu, na którego tle rozgrywa się historia, do których należę ja sama (zadbano nawet o charakterystyczny, neapolitański dialekt!), ale i wszystkim, których po prostu zaciekawi wciągająca historia niezwykłej przyjaźni Lenucci i Lily. Dla mnie to nostalgiczna podróż do przeszłości, mam na myśli dziewczęce zabawy dwóch przyjaciółek o bujnej wyobraźni ;) Kolejne dzieje z kolei zawierają wszystko to, co składa się na dobrą historię - prawdziwe emocje, silnie zarysowane tło historyczne, zwroty akcji...ale o tym później :) Polecam!

Lady_Lazaruss

Cieszę się, że to napisałaś, bo po prostu kocham cykl neapolitański Ferrante i trochę bałam się zacząć oglądać serial, bo zwykle rozczarowują mnie filmowe adaptacje. Czas więc dać mu szansę :)

ocenił(a) serial na 10
gryfonik

Mam zatem nadzieję, że się nie rozczarujesz. Ani ja, w kolejnych odcinkach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones