PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=800835}

Genialna przyjaciółka

L'amica geniale
8,0 8 803
oceny
8,0 10 1 8803
7,8 4
oceny krytyków
Genialna przyjaciółka
powrót do forum serialu Genialna przyjaciółka

Super dla masochistów

ocenił(a) serial na 6

Masz mysli samobójcze? Nie. To będziesz mieć.

Ten serial jest jak posypywanie ran solą i sokiem z cytryny.

Płacz, krzyki, nędza, robactwo, niesprawiedliwość, walczące dzieci i kobiety, lament, stresy w szkole. A to tylko pierwszy odcinek jaki obejrzałem.

Tylko topienia kałych kotków brakło i samookaleczeń.
Polecam masochistom.

ocenił(a) serial na 8
emkacper

Polecam dokonywać tak jednoznacznych opinii po obejrzeniu przynajmniej kilku odcinków.

ocenił(a) serial na 6
Bogumio

Czyli nie mam prawa napisać jak się czułem podczas oglądania 1-go?

A możechcesz powiedzieć, że później historia przestaje być tak oparta na cierpieniu, nagle wszyscy wychodzą z biedy i najsłabsi przestają być uciskani itd.

Achaaaaaaaaaśś.

Nie lubię samobiczowania a ten serial jest ewidentnie dla lubiących masochizm emocjonalny. Więc podziękuję.

ocenił(a) serial na 8
emkacper

Trudno, żeby taki nie był, skoro oparty jest na książce, która prawdopodobnie jest zapisem wspomnień autorki. Tak wyglądało życie we włoskich społecznościach robotniczych, w latach '50 XX wieku. Nie ma co się oszukiwać.

użytkownik usunięty
lokasenna

Byłbym skrajnie ostrożny w wyciąganiu daleko idących wniosków historycznych z serialu bazującego na książce napisanej przez anonimową autorkę (autora?). Ujęcie narracji w ramy wspomnień to stara jak świat konwencja i w żadnym wypadku nie można z tego wnioskować, że książka jest zapisem wspomnień autora, ani nawet, że jest choćby oparta o osobiste doświadczenia. Z tego co wiem Neapolitańczycy uważają tę serię za kolejny niesprawiedliwy obraz miasta, które w popularnej wyobraźni zaczęło się kojarzyć z przestępczością, patologią, biedą i mrokiem.

ocenił(a) serial na 9
emkacper

Masz prawo, ale nie masz prawa oceniać serialu po jednym odcinku. Swoją drogą jaki brak konsekwencji, serial porzucony po jednym odcinku, czyli fatalny jak mniemam, a ocena "niezły".

ocenił(a) serial na 6
Bokciu

XDDDDDDDD PODKREŚLAM, NIE MASZ P R A W A OCENIAĆ!!!!!!!!1111 TO NIEZGODNE Z K O D E K S E M I B O S K I M P R A W E M!!!!11

Jest niezły a nie jest gniotem, bo nie da się zaprzeczyć, że to dzieło autorskie wykonane w artystyczny sposób, ładnie nagrane, z dobrym aktorstem itd. Tylko że dla miłośników masochizmu. Tyle.

emkacper

Od razu masochizm? Ależ to społeczeństwo dzisiaj delikatne. Dzieciaki się pobiły albo ktoś komuś dał w papę, to od razu patologia. No cóż... widocznie teraz młodzież bardziej delikatna. Z tą biedą robotniczej dzielnicy też bym nie przesadzała. Oni w tym serialu mają choćby bieżącą wodę, w latach 50! Nie że coś, ale u mnie na wsi w latach 90 ze studni nosiliśmy. Oczywiście, smutne jest to, że jedna z bohaterek nie może iść do szkoły, no ale takie rzeczy się zdarzały i ciągle w wielu miejscach na świecie zdarzają. C'est la vie.

ocenił(a) serial na 6
Zapiekanka

Za moich czasów napierdało się kolegę na powdórku cegłówką na mięsną pulpę i nikt wielkiego rabanu nie robił, a wodę nosiliśmy w ustach cały dzień, żeby na później była.

emkacper

Kwestia indywidualnej wrażliwości. Mój próg również nie pozwolił mi przebrnąć przez tak dużą dawkę negatywnych obrazów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones