PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=103882}

Gigi

Dash!! Kappei
7,8 5 426
ocen
7,8 10 1 5426
Gigi
powrót do forum serialu Gigi

W mediach co chwile pojawiaja sie nowe okreslenia na aktualne pokolenie 20-30 latkow.Jedni twierdza,ze to pokolenie JPII,inni znow ze 1200(brutto),albo web 2.0 itp.Ja proponowalbym ogloszenie istnienia pokolenia Polonii 1:)

Z tego co widze na Filmwebie,jest bardzo duzo osob ktore pamietaja krskowki wyswietlane kilkanascie lat temu na tymze kanale.Zreszta nie tylko je pamietaja,ale wychowywaly sie na nich i wspominaja to z wielkim sentymentem.

Co bysmy robili wracajac w brzydkie(i nie tylko) dni ze szkoly do domu,gdyby nie te trzy z rzedu bajki,ktore przenosily nas w ten lepszy,kolorowy swiat?Gdybysmy nie emocjonowali sie czy Tsubassa strzeli gola Vakashimazu,czy Kojiro odda swoj Tygrysi Strzal,albo czy Miss Dronyo przy najblizszym wybuchu spadnie ubranie i pokaze sie jej naga piers:)?Jakos nie wyobrazam sobie tych dni bez glupich min Gigi,albo wspanialych walk Tygrysiej Maski.A wy?Moze pokolenie Polonii 1 to fakt,z ktorego malo kto zdaje sobie sprawe?







domofon5_filmaniak

ja bym chciał JEDEN kanał w polskim TV gdzie są same Anime
:D ale polacy mało lubią te dzieła

ocenił(a) serial na 10
dustman

Kapitan Tsubasa i wszystko jasne ;D

dustman

O tak, to Polonia 1 zaszczepiła we mnie miłość do anime :) Yattaman i Gigi wymiatali; z resztą wymiatają do dziś.

Pikuslaw

Ech...te czasy już nie powrócą :/ Gigi i jego mania białych majteczek :P yattaman . tygrysia maska, w królestwie kalendarza, daimos, zorro itd ech...tak zdecydowanie jestem z pokolenia Polonii 1 :)

Legolas

Aaa i dziękuję kolegom burnt_offerings oraz Alexander za przypomnienie anime o którym zupełnie zapomniałem :)

dustman

Pozdrawiam wszystkich z pokolenia Polonii 1. Cudowne, beztroskie lata 90. Wracało się ze szkoły
i odpało kultowy kanał Polonia 1. Śledziło losy Kapitana Tsubasy, Tygrysiej Maski i innych kultowych bohaterów. Polonia 1 obok muzyki eurodance, walkmanów i innych symboli charakteryzujących nasze pokolenie jest dla nas dzisiaj wspomnieniem „tych fajniejszych czasów”.
Polonia 1 to w końcu najstarsza polska komercyjna telewizja. Szkoda, że w chwili, kiedy dojrzeliśmy Polonia 1 stała się kanałem, na którym nadawane są głownie telezakupy.
Pamiętajcie, że oprócz kultowych filmów animowanych Polonia 1 emitowała kultowe seriale takie jak Drużyna A czy MacGyver.
Naprawdę piękne czasy aż się łezka w oku kręci.
Pozdrowienia dla wszystkich, którzy podobnie jak ja mają sentyment do lat 90 których symbolem na pewno jest okres świetności kanału polonia 1.

richierich2

jakoś nawet ta polska lat 90 była trochę lepsza, paliwo po 1,60, fajki po 4.50 ( ja tam nie jarałem i nie jaram, wiem bo zawsze dziadkowi kupowałem :)
teraz jest jedna wielka CH UJNIA!!!!!!!!!!!!!

dustman

:D jestem mega szczęśliwy że tyle osób pamięta to co i mi w pamięci z dzieciństwa zostało :). Kapitan Hawk , księga dżungli, królestwo kalendarza, kapitan dajmos, tygrysia maska i wiele innych... :d :d te mangi ukształtowały w pewnym sensie i moją osobowość i gust. Jeszcze w liceum lubiłem oglądać mange typu np. Pokemon.
Pozdrawiam wszystkie dzieci Poloini 1. :D A i fanów Mortal Kombat.

dustman

dopisuję się:D nigdy nie zapomnę tych legendarnych seriali. ale Gigiego czczę ponad wszystko:D

dustman

Nie a czegość takiego jak pokolenie polonia 1, pokolenie JP2.. to jest jakieś uogólnianie ale czy można nazwać osoby które oglądały te filmy i seriale? nie! Pokolenie można nazwać przełomu czyli z PRL do wolności i komercji..

ocenił(a) serial na 10
dustman

Być może coś w tym jest albo więcej niż coś

ocenił(a) serial na 9
dustman

Kurczę a ktoś pamięta anime o chłopcu który miał broń w kształcie JOJO ? I walczył chyba z "Pięknym Szatanem" ? Ja pi...le ale mi się teraz odkleiło jak tak to wszystko czytam....

ocenił(a) serial na 8
TYGRYSEX_filmweb

Fantastyczny świat Paula ? :)

ocenił(a) serial na 9
Crazy_Ivan

Oj nie, nie... Pamiętam jak przez mgłę. Mały chłopiec - miał jojo z wysuwanymi końcówkami na rancie (specjalna moc). Wspomnianemu szatanowi odciął tym jojem jeden z rogów... Cholera jak to odkryję to będzie jazda... Chyba za głęboko pamięcią sięgnąłem...

ocenił(a) serial na 8
TYGRYSEX_filmweb

Yattaman? :D (nic innego do głowy mi nie przychodzi) :)

ocenił(a) serial na 8
TYGRYSEX_filmweb

http://1.fwcdn.pl/blog/145357/75195.1.jpg :) o to Ci chodziło? :)

ocenił(a) serial na 9
Crazy_Ivan

Spokojnie -szukam intensywnie. Dzięki temu znalazłem chciażby znany z Polonii1 "Ulysses" czy "Samurai Pizza Cats" .... Chyba nikt o tym nie wspomniał jeszcze...

ocenił(a) serial na 8
TYGRYSEX_filmweb

a Ulysses był spoko :) tego drugiego nie kojarzę :)

ocenił(a) serial na 9
Crazy_Ivan

Oto samuraje :D
https://www.youtube.com/watch?v=xFO4BC3JgMk

ocenił(a) serial na 8
TYGRYSEX_filmweb

tego nie pamiętam :)

TYGRYSEX_filmweb

https://www.youtube.com/watch?v=OZ4c1X5ene8

Masz na myśli ten serial?,bo o ile dobrze kojarzę to nie był wyświetlany na P1

ocenił(a) serial na 9
Psycho_Daddy

Tak - to ten serial Ulysses. Być może nie oglądałem tego na P1 (w takim razie gdzie? ;P ).
Po polsku czołówkę śpiewali w refrenie Ulyse e e e s wygodnie siądź i patrz, Ulys e e e s ... Pewnie lektorzy nie mieli pojęcia co w ogóle w oryginale tam śpiewają :D

TYGRYSEX_filmweb

Jak przez mgłę pamiętam że emitowano go na dwójce,sprawdziłem jeszcze w viki i tam też tak napisane.To był początek lat 90-tych,puszczano go chyba przed południem.Oczywiście nie żebym się czepiał :),ale coś mi z ta emisja na P1 podpadła:).

https://www.youtube.com/watch?v=p45kX5LfOPM

na filmiku więcej bajek z naszego dzieciństwa,min Tygrysia maska i Kapitan Hawk,się szalało wtedy po ich obejrzeniu :D

dustman

Pamiętam te czasy, wspominam je z wielkim sentymentem, teraz nawet już nikt nie potrafi dorównać tym bajkom do pięt niestety. Wato puszczać współczesnemu pokoleniu,żeby zaznało smak prawdziwej zabawy:)Pozdrawiam:)

ocenił(a) serial na 7
Sanneya

Sam zaliczam się do takiego pokolenia

Sanneya

Cała prawda.

ocenił(a) serial na 9
dustman

ja też. Gigi, Yattaman, Drużyna A. To były czasy^_^

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones