Gotham (2014-2019)
Gotham: Sezon 1 Gotham Sezon 1, Odcinek 8
Odcinek Gotham (2014-2019)

Maska

The Mask 42m
7,9 1 354
oceny
7,9 10 1 1354
Gotham
powrót do forum s1e8

Odcinek 1x08

ocenił(a) serial na 10

Odcinek bardzo dobry najlepszy wątek z Brucem jak Alfred pozwala mu na odegranie się na tym
młodym cwaniaku ze szkoły a na koniec postanawia go szkolić , co do Jimma to w końcu reszta
staje po jego stronie :)

ocenił(a) serial na 8
Armin450

Co do spojlerów, to chyba znalazłem większy ;) Otóż zamaskowany właściciel formy to ojciec Black Mask - jednego z ciekawszych przeciwników Batmana. Na początku myślałem, że ten cwaniaczek ze szkoły będzie synem Sionisa, bo Batman i Black Mask są (chyba) w podobnym wieku.

ocenił(a) serial na 9
aurusandi

Ten cwaniaczek ze szkoły to o ile dobrze kojarzę Thomas Elliot (Hush) czyli też w przyszłości ciekawa postać.

ocenił(a) serial na 8
Emilkolo

Rzeczywiście. Nie znałem tej postaci - dzięki :)

aurusandi

Jak sie zna batmana tylko z filmów Nolana i marnych kreskówek z CN, to wtedy rzeczywiscie, mozna nie znać jednej z ważniejszych postaci universum. Nie mówiąc już o tym że Hush to naprawdę jedna z najlepszych historii ze świata Batmana.

ocenił(a) serial na 7
Emilkolo

Tak to Thomas Elliot, niedługo pewnie straci swoich rodziców w wypadku samochodowym i zostanie przyjacielem Bruce'a

Ra_s_al_Ghul

I wlaśnie to średnio mi sie podoba. Bo ojciez Husha zmarł na stole operacynym, kiedy operacje przeprowadzał Thomas Wayne. Mogli to poprowadzić tak jak na kartach komiksu. Najważniejsze jednak że HUSH się w serialu pojawił i cos czuję że będzie odgrywał ważna rolę w procesie ewolucji postaci Brucea. Tacy sparingpartnerzy.

ocenił(a) serial na 7
robokob

Ej a teraz tak sobie przypominam scenę gdzie Bruce zdzielił w twarz Thomasa to faktycznie on chyba już nie ma ojca bo powiedział tylko żeby nie mówić jego matce hmm może właśnie Thomas jest zły na Bruce'a za to właśnie że ojciec jego zginął na tym stole operacyjnym.

Ra_s_al_Ghul

Kiedy i do kogo Hush mówił, zeby jego matce nic nie mówić? Bo nie wychwyciłem. Poza tym chronologia tych wydarzeń i tak całowicie sie rozjeżdża. To serial, wiadomo - rządzi sie własnymi sprawami, ale tu wygląda tak jakby Tommy był łobuzem, ktry chce bez powodu dopiec Bruceowi. Zobaczymy jak będzie.

ocenił(a) serial na 7
robokob

No jak zobaczył Bruce'a który do niego przyszedł to powiedział mu żeby nie mówił albo jego matce albo jego rodzicom, nie pamiętam jak to było a teraz dokładnie nie mam jak sprawdzić.

Ra_s_al_Ghul

On chcial coś powiedzieć o matce Brucea i dostal od niego za to w papę. Oglądaj uważnie.

I co niby Bruce miałby powiedzieć rodzicom Husha?

ocenił(a) serial na 7
robokob

To nie chodzi o akcje co Tommy spuścił manto Bruce'owi. Puść sobie scenę jak Bruce do Eliota przyjechał z Alfredem.

Ra_s_al_Ghul

Akcji jak Tomy spuszcza manto Bruceowi też nie widziałem.

ocenił(a) serial na 7
robokob

No z mantem sceny nie było ale były ślady na ciele Bruce'a z pobicia. Chodzi mi o sytuacje że nie mówie o tej sytuacji tylko o tej co Bruce walnął w twarz Thomasa. Ok tą scenę i padają z ust Thomasa słowa:"Jeśli chcesz powiedzieć o tym moim rodzicom" i boom dostaje w twarz. Więc rodzice Elliota wciąż żyją. Więc jak widać oglądam uważnie. Sprawdź sobie 30 minuta 49 sekunda. :) Enjoy

Ra_s_al_Ghul

No, ale jak zacząłeś cały wywód, to stwierdziłeś, że wychodzi na to, ze ojciec Husha nie żyje. No to chyba właśnie nie wychodzi.

ocenił(a) serial na 7
robokob

Przecież napisałem że chyba powiedział żeby matka się nie dowiedziała ale nie byłem przecież pewien, teraz spojrzałem jak miałem czas że powiedział żeby rodzicom nic nie mówił. Więc wyluzuj. Żadnych wywodów nie robiłem tylko luźne przemyślenie. Za to Ty mi zarzuciłeś coś co nie jest prawdą ;) i nie miało miejsca :) cytuje Ciebie: "On chcial coś powiedzieć o matce Brucea i dostal od niego za to w papę. Oglądaj uważnie." Nie było czegoś takiego ;) więc Ty oglądaj uważnie :)

Ra_s_al_Ghul

Przecież wesz, ze mówiłem o innej sytuacji. wiec po co wysatwiasz ze mnie cytat, skoro dokłądnie wiesz o co mi chodziło?

ocenił(a) serial na 7
robokob

Tylko że ja mówiłem o konkretnej sytuacji a Ty dodałeś swój komentarz pod tą konkretną sytuację. Więc dobrze zacytowałem :)

ocenił(a) serial na 7
robokob

Zobacz sobie co i do jakiego komentarza odpisałeś a później się wymądrzaj dalej. Z mojej strony kończę tą dyskusję a Tobie radze wszystko jeszcze raz przeczytać. Twojej akcji z tym że Bruce walnął Thomasa bo Thomas chciał coś powiedzieć na matkę Bruce'a nie było. A Ty o czymś takim pisałeś :) więc musisz bardziej precyzować o co Ci chodzi ;)

Ra_s_al_Ghul

No jak nie było? Liścia mu przecież najpierw zasadził. W szkole. 23 minuta, 25 sekunda.

ocenił(a) serial na 7
robokob

Ale ja nie mówiłem o tej scenie a Ty pod moim komentarzem użyłeś niewłaściwej sceny. Teraz próbujesz się wybronić ale to na nic ;) The End

Ra_s_al_Ghul

Koleś, czy ty na prawde nie kumasz? Słuchaj, napisałeś, ze chyba ojciec Tommyego nie zyje bo w jednej ze scen Tomy mówi do Bruce'a żeby nie mówił jego matce. Ja pamietałem że o matce Tommy mówił w szkole, gy dostał z liścia. Dlatego pomyślałęm, że ty piszesz o tej scenie, bo w scenie o której mówiłęś nie mam mowy o żadnej matce.

ocenił(a) serial na 7
robokob

No to ja Ci pozniej wytlumaczylem o co mi chodzi i pozniej juz napisalem ze albo powiedzial zeby nie mowic matce albo rodzicom. To Ty weź zacznij kumać.

Ra_s_al_Ghul

No ale ja to napisałem zanim sie poprawiłęś, więc nie wiem o co masz pretensje. Kumasz?

Ra_s_al_Ghul

I bądź precyzyjny. Nie napisaleś że chyba powiedział, żeby Bruce nie mówile jego matce.
Napisałeś, że chyba nie ma ojca. Bo "bo powiedział tylko żeby nie mówić jego matce".

ocenił(a) serial na 7
robokob

Mój pierwszy komentarz:"Ej a teraz tak sobie przypominam scenę gdzie Bruce zdzielił w twarz Thomasa to faktycznie on chyba już nie ma ojca bo powiedział tylko żeby nie mówić jego matce"
Mój drugi komentarz: "No jak zobaczył Bruce'a który do niego przyszedł to powiedział mu żeby nie mówił albo jego matce albo jego rodzicom, nie pamiętam jak to było a teraz dokładnie nie mam jak sprawdzić." Więc co tutaj nielogicznego? nie mówię wprost bo nie pamiętałem dokładnie czy powiedział tylko o matce czy o rodzicach.

Ra_s_al_Ghul

No ale to dopiero później zastrzegłeś. Najpierw pisałeś tylko o matce.

ocenił(a) serial na 7
robokob

I tak w pierwszym komentarzu użyłem słowa CHYBA. Więc i tam nie byłem pewny tak jak i później dopóki nie sprawdziłem tej sceny jeszcze raz. W ogóle masz ból tyłka o byle co :) aaa i jeszcze jedno Bruce miał nie mówić jego matce/rodzicom a nie powiedziałem że o matce czy o rodzicach ;) The End :) pozdrawiam mimo wszystko

Ra_s_al_Ghul

No ale napisałeś, ze chyba ojciec nie zyje, a nie że matce ma chyba nie mówić. To jest róznica. I sie nie spinaj bez potrzeb. Bo widze sie mocno zaangażowałeś. Przeczytaj dokłądnie jak to napisałeś.
Poza tym nie mialeś racji, bo on mówił o rodzicach, a nie o matce.Wiec chyba jednak ojciec żyje. I tu też sie myliłeś.

ocenił(a) serial na 7
robokob

Ja się nie spinam robokopie ;) Ty też może dokładnie przeczytaj moje dwa pierwsze komentarze. :) Po drugie przyznałem już w drugim komentarzu że nie jestem pewien czy powiedział matce czy rodzicom. Ale sprawdziłem to i poprawiłem to dodając nawet w której minucie i sekundzie to padło i nawet zacytowałem co powiedział. A Ty dalej swoje gadałeś o całkowicie innej scenie która nie miała miejsca przed domem Thomasa :)

Ra_s_al_Ghul

Przecież juz dwa razy tłumaczyłem Ci czemu mówiłem o tej scenie. Bo ty mówiłeć o scenie gdzie hush mówi do brucea o matce, a jedyna taka to w szkole byla. Dlatego myślałem, ze mówisz o scenie w szkole. Czy to jest tak trudne do zrozumienia. W tej o której mówiłeś nic nie mówił o matce. I nie wynika z niej że ojciec tommyego nie żyje.

ocenił(a) serial na 7
aurusandi

Chyba Roman jest starszy od Bruce'a. A co do ojca Black Maska to taka nowość że i stary jego lubił maski ;p :) no ale to serial może się rządzić własnymi prawami :) Mimo wszystko odcinek bardzo ciekawy

ocenił(a) serial na 7
Armin450

Tak bardzo dobry odcinek i jeszcze na koniec rozmowa Alfreda z Bruce'em. Po prostu miodzio, mały jeszcze nie wie ale złość w nim nigdy nie zgaśnie. Bruce/Batman to bardzo tragiczna postać. Wiele się wycierpiał i jeszcze bardziej będzie cierpiał jak będzie Batmanem. Bardzo epicka ta ostatnia rozmowa. Pingwin na plus, Bullock na plus. Fish niestety wciąż mnie irytuje tak samo jak jej ta "tajna broń".

ocenił(a) serial na 10
Armin450

Odcinek świetny. Nic dodać nic ująć :p

The_Joker_Mr_J

Ciekaw jestem kiedy Pingwin zajmie się Fish. Odnoszę wrażenie po tym odcinku, że raczej prędzej niż później. Oby jak najszybciej ta irytująca baba znikła :D

ocenił(a) serial na 8
Armin450

Opowieść Fish nasuwała skojarzenia z historiami o ojcu Jokera. To jeden ze smaczków, dzięki którym odcinek przyjemnie się oglądało.

ocenił(a) serial na 7
kotek1489

Dokładnie, bo ponoć w każdym odcinku miał się "pojawiać potencjalny Joker" u Fish w knajpce. Widać że niekoniecznie chodzi o Jokera w sensie osoby :)

ocenił(a) serial na 10
kotek1489

Nie pomyślałam o tym z ojcem Jokera. Ale jest pewne oboje zmyślają swoje prawdziwe historie ;)

Armin450

Serial z odcinka na odcinek coraz lepszy choć niestety scenarzyści wciąż potrafią wymyślać głupoty jeżące włosy na głowie - najpierw Zsasz terroryzujący posterunek policji, a teraz firma, w której niemal każdy pracownik bije się się na śmierć i życie o posadę (bo tak to zrozumiałem widząc te poobijane twarze przechadzające po firmowych korytarzach). Niektórych Bruce irytuje, mnie zaś jego postać na ekranie cieszy. Oglądanie szczenięcych lat jednego z największych herosów w dziejach uniwersum DC, które do tej pory były ciemną kartą to dla fana Nietoperza nie lada gratka. Zwłaszcza, że Bruce w końcu poszedł do szkoły i liczę na rozwinięcie jego wątku, choć martwi mnie trochę ten Tommy Elliot. To nie jest przeciwnik dla Wayne'a, z jego nieskalanej myślą twarzy wylewa się tępe okrucieństwo, ktoś taki mógłby występować w filmach o amerykańskich nastolatkach gdzie osiłki w wieśniackich futbolowych kurteczkach prześladują klasowe ofermy, Tommy w przyszłości prawie zniszczył Batmana, z pewnością jako dzieciak miał do zaoferowania coś więcej niż naśmiewanie się ze śmierci rodziców kolegi.
O Fish Mooney to już mi się nawet nie chce pisać. Mam nadzieję, że producenci widząc poziom irytacji widzów jaką wzbudza gangsterka pójdą po rozum do głowy i szybko pozbędą z obsady.
Ciągle czekam na ciekawe czarne charaktery wymyślone na potrzeby serialu, które wpiszą się w mitologię "Gotham". Jak sam Gordon powiedział śmierć Wayne'ów coś zmieniła i na ulicach pojawia się coraz więcej cudacznych bandziorów jak Balonowy Człowiek czy Viper.
Na razie żaden łotrzyk specjalnie się nie wyróżnił, a większość zdążyła zginąć. Potencjalnym super-złoczyńcą, który powróci jest ta hipnotyzerka, choć jako postać nie powala na kolana.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones