PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=650378}

Hannibal

7,9 85 682
oceny
7,9 10 1 85682
6,5 12
ocen krytyków
Hannibal
powrót do forum serialu Hannibal

W tym serialu nikt nie zna się na jedzeniu (oprócz Hannibala). Jestem pewna że ludzkie mięso
smakuje inaczej niż wieprzowina czy baranina i nie trzeba być ekspertem żeby się zorientować że
jedzenie którym jest się częstowanym pochodzi z dziwnego źródła. Nikt nawet nie potrafi połączyć
dziwnych żarcików Hannibala z tym że mięso które leży na talerzu wygląda troszkę inaczej niż
wieprzowina w schabowym. Wieprzowinę chyba jedli wszyscy. Łatwo poznać jej smak. Ludzkie
mięso jest na 100% inne. Tak samo jak wołowina czy cielęcina. Gdyby Jack Crawford przyjrzał sie
choć raz temu co je już dawno udałoby mu się schwytać Hannibala!!!!!!

Nebulae

"Jestem pewna że ludzkie mięso smakuje inaczej niż wieprzowina czy baranina"

Skoro "jesteś pewna", to znaczy, że jadłaś? Powinnaś więc wiedzieć, że smak ludzkiego mięsa faktycznie przypomina wieprzowinę, ale i tak wszystko zależy od przyrządzenia.

TeruMikami

Nie jadlam niestety :(
Moze rzeczywiście przypomina wieprzowinę, będę musiała sprobowac :P

ocenił(a) serial na 8
Nebulae

http://3dno.pl/penis-z-czosnkiem/

Tu macie opis jak smakuje. Makabryczne ostrzegam.

szumiasty

dzięki, interesujące.

Nebulae

mię możesz zjeść

Nebulae

Takie "trupie" zarty to zaden dowod - jako psychiatra tez moze miec rozne problemy i skrzywienia.
I co mu jego goscie powiedza?
"Dziwnie smakuje?"
W towarzystwie kulturalnego, psychiatry o wysublimowanym guscie we wszystkich sferach?
Moze im rownie dobrze odpowiedziec ze to importowane mieso kangura.

ocenił(a) serial na 8
Nebulae

;) również się nad tym zastanawiałam, z uwagi na to, że uwielbiam gotować i modyfikować przepisy kulinarne. Myślę, że taki "geniusz" kulinarny jak Hannibal dobrze potrafi zakamuflować ów zagadkowy smak mięsa ludzkiego, specjalnie go przyrządzając, używając przypraw i pogadanki podczas serwowania potrawy... NIGDY w życiu nie chciałabym być na miejscu konsumentów i widzieć ich reakcję na wieść o tym co, a raczej kogo jedli....!!!

valentine_moon

Pewnie masz racje :)
Heh w kolejnym sezonie moze będzie odcinek w którym dowiedzą sie co jedli. Chcialabym zobaczyć ten szok na ich twarzach <3

ocenił(a) serial na 9
Nebulae

ja też, będą wymiotować dalej niż widzą xD

ocenił(a) serial na 7
Nebulae

Dobra, też mnie ta kwestia intryguje, dlatego rozprawmy się z nią. Który z filmwebowiczów zobowiąże się do sprawdzenia smaku ludzkiego mięsa? Może być tylko troszeczkę, nie trzeba przyrządzać jak Hannibal.

laxman

Było jakichś dwóch holenderskich showmanów, którzy w programie zjedli kawałki mięsa wycięte wcześniej z ich własnych ciał... Można by ich zapytać.

ocenił(a) serial na 8
Spitfeuer

też o tym słyszałam, makabra bleeee

laxman

Sądzicie że mięso z kostnicy by sie nadawalo?

ocenił(a) serial na 7
Nebulae

Trochę mało szlachetne źródło, ale z braku laku.... jak założysz garniak to będzie wytwornie. Jeśli możesz, to koniecznie spróbuj i daj znać!

laxman

Może zaprosze was na kolacje to wszyscy będziemy mogli ocenić :)

Nebulae

A nie prostsze by było spróbowanie mięsa małpy?

ocenił(a) serial na 10
laxman

Ja.

ocenił(a) serial na 10
laxman

ja moge tylko zdobyc swieze mieso ,ale nie spróbuje bo jestem wegetarianinem

dawid10809

Mozesz zdobyć a potem ja je od ciebie wezme i sprobuje <3

ocenił(a) serial na 10
Nebulae

Azjata,murzyn czy bialy

ocenił(a) serial na 10
Nebulae

zapraszam na kolacje :) czy wspominalem juz ze umiem gotowac ?

ocenił(a) serial na 10
Nebulae

znalazłem kandydata na obiad tylko powiedz mi kiedy jesteś wolna bo nie wiem kiedy mam go "sprowadzić" na obiadek :)

dawid10809

Jestem zawsze gotowa. Powiedz jakie terminy Tobie odpowiadają :)

ocenił(a) serial na 10
Nebulae

ja tam jestem wolny zawsze po 21 :)

ocenił(a) serial na 10
Nebulae

pojutrze o 22 kolacja , ze śniadaniem :D

dawid10809

nie murzyn, murzyni to nie ludzie.

ocenił(a) serial na 10
okmanek

też ludzie -tylko za bardzo opaleni

Nebulae

ja mogę być ochotnikiem który da się zjeść

ocenił(a) serial na 8
Nebulae

Ludzkie mięso ponoć smakuje jak wieprzowina. Dawno temu, kiedy Indianie polowali na białych, gdy ci chcieli ich reformować, nazywali nas "długimi, białymi, słodkimi świniami". Długimi, bo Europejczycy byli po prostu wyżsi, białymi, to wiadomo czemu, słodkimi, bo mięso nasze jest słodkie w smaku, a świnie, bo najbliżej im było porównać smak człowieka z mięsem świni.

ocenił(a) serial na 9
S_H

hmm jakie to znamienne ; ))

ocenił(a) serial na 8
Nebulae

Morderca kanibal Issei Sagawa twierdzi, że najlepsza jest ludzka karkówka. Gdzieś czytałam, że ponoć najlepiej smakują Azjaci, bo mają najdelikatniejsze mięso.

ocenił(a) serial na 9
Kassandra85

sprawdziłam i to co zobaczyłam w galerii po prostu mnie przeraziło... obrzydliwe !!!

ocenił(a) serial na 8
more_than_a_woman

Cała ta historia jest przerażającą. Tym bardziej, że Issei ma się dobrze i robi "karierę" dzięki swojej zbrodni. Wpływy dzianego ojca niestety.

ocenił(a) serial na 9
Kassandra85

poczytałam trochę, absurd !! i jeszcze się tym chełpi... dokąd zmierza ludzkość ?? ;/

ocenił(a) serial na 10
Kassandra85

żeby mnie nie oskarżono o rasizm,seksizm itd mam na kandydata :lesbijke.geja,murzyna ,indiania,azjatę,mulata ,białego . wybierz z menu potrawę i powiedz jak mam przyrządzić :)

ocenił(a) serial na 8
dawid10809

Wybiorę jednego i co? Zostanę oskarżona o kanibalistyczny rasizm, seksizm itp. ;)

ocenił(a) serial na 10
Kassandra85

nie ,jak mam przyrządzić ? zapomniałem o muzułmanach

ocenił(a) serial na 8
dawid10809

Jako, że na kuchni nie znam się kompletnie, to może coś w sosie własnym ;)?

ocenił(a) serial na 10
Kassandra85

poczytałem trochę o robieniu ludzizny i ...niespodzianka ,dowiesz się pojutrze :D

ocenił(a) serial na 8
dawid10809

Zatem czekam.

użytkownik usunięty
Nebulae

Dawno temu ogladalam film dokumentalny o kanibalach i pamietam historie rzeznika, ktory mieszal ludzkie mieso z miesem swinki ludzie zjezdzali sie z okolic bo tylko u niego bylo a tak dobre mieso! Podobno ludzkie mieso przypomina wieprzowine i moze Hannibal tak jak ten rzeznik 'miesza' z innym miesem.

ocenił(a) serial na 10

tez mozliwe ale jak dla mnie to bardziej qcos z przyprawami

ocenił(a) serial na 10

Na pewno nie miesza mięsa, daży je zbyt wielkim szacunkiem. Z pewnością chodzi o przyprawy, oryginalne połączenia. I jeszcze te nazwy używane przed samym podaniem, jeśli ktoś jest laikiem w kwestii gotowania, jak większość jego gości (agenci, lekarze, psychiatrzy, itp.) nie zna nawet ich znaczeń i nie wie, czy to mięso smakuje inaczej, czy po prostu inaczej je przyrządzono. Często w przypadku tak wyszukanych dań smaki mieszają się, ciężko je rozróżnić, jedne przytłaczają drugie, więc w sumie to się nie dziwię gościom.

użytkownik usunięty
Fesamitra

Bardzo mozliwe. Zwykly czlowiek/laik nie zna sie na wyszukanych potrawach. Ale jak podaje np watrobke to mi sie zdaje, ze nie wazne z jakiego zwierzecia/czlowieka, bedzie smakowac bardzo podobnie (glowny skladnik - zelazo) wiec...

ocenił(a) serial na 8

Człowiek, niestety, w wielu aspektach jest podobny do świni.

Rzeźnik z Hanoweru czyli Fritz Haarmann sprzedawał mięso swych ofiar twierdząc, że to wieprzowina. Zespół T-Love nagrał kiedyś piosenkę "Kiełbasy Harmanna" (najlepsza pani z chórku).

użytkownik usunięty
GrellRautha

Mozliwe ze to on, nie pamietam. Dlaczego ''niestety'' podobni do swini? gdyby nie to podobienstwo nie byloby np.insuliny.

ocenił(a) serial na 8

Miałam na myśli raczej coś w stylu kultury obycia, a nie kwestie biologiczne. "Świnia" do komplementów nie należy. Niektórym ludziom bliżej bowiem do świni niż do człowieka.

Tak, możliwe, że był to Haarmann, historia ta jest dość znana. Zresztą, jakby tak prześledzić wydarzenia kryminalne choćby XX wieku, co chwila spotyka się tego typu historie. Ostatnio np. trafiłam na coś takiego: http://www.naszesudety.pl/?p=artykulyShow&iArtykul=4373
Ot, śląski kanibal - nie trzeba szukać daleko.
Kanibalizm nie jest więc tak rzadko spotykany, jak by się mogło wydawać, tyle że dotąd kojarzył mi się z sytuacjami ekstremalnymi: wojną, głodem itp. Widać niektórzy "jedzą", bo lubią.

użytkownik usunięty
GrellRautha

Ludzie chyba mnie nie przestana zaskakiwac!

ocenił(a) serial na 8

Co jest zaskakujące?

użytkownik usunięty
GrellRautha

Kanibalizm

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones