Hannibal
powrót do forum 3 sezonu

Wiadomo już coś na temat 3-ego sezonu? Mam wrażenie, że akcja będzie odbywać się w Europie a
dokładniej we Francji (stewardessa mówiąca w tym języku), choć filmowa część Hannibala
rozgrywała się we Włoszech (tak jak i książka). Pozdr.

ocenił(a) serial na 9
Juna_3

mogę się oczywiście mylić, ale czy jest taka możliwość, że lecą francuskimi liniami lotniczymi do Włoch.... ;>

more_than_a_woman

Nie no możliwość jest, oczywiście. ;) Tylko na pierwszy rzut oka (ucha ;) ) to sugerowałoby to, że akcja będzie się we Francji rozgrywać. :) PS To ty na profilówce? Pytam bo fajne foto.

ocenił(a) serial na 9
Juna_3

nie, to nie ja, ale dzięki za uznanie ;)

wolałabym jednak żeby akcja działa się na włoskiej ziemi, bo to by oznaczało, że Fuller jednak szanuje oryginał dla odmiany w stosunku do dotychczasowych 2 sezonów...

z ostatniej chwili:

Twórca serialu, Bryan Fuller, zdradził kilka rzeczy dotyczących trzeciego sezonu "Hannibala", który zadebiutuje w przyszłym roku i ponownie będzie liczył 13 odcinków:

- pierwszy odcinek nowej serii skupi się na postaciach Hannibala i doktor Du Maurier;
- nie wszyscy umierający w domu Hannibala bohaterowie przeżyją, lecz dopiero w drugim odcinku trzeciego sezonu dowiemy się, kto zginął, a kto nie;
- scena z okaleczeniem Willa miała być odpowiednikiem pierwszej sceny "Czerwonego smoka";
- Gillian Anderson, odgrywająca postać terapeutki Lectera, doktor Du Maurier, stanie się stałą częścią obsady trzeciej serii (jeśli pozwoli jej grafik) - w pierwszym odcinku nowego sezonu dowiemy się, jak będzie wyglądać jej nowa rola i jakie działania podejmowała w drugiej połowie drugiego sezonu;
- trzeci sezon będzie czerpał wątki z powieści "Hannibal" oraz "Hannibal: Po drugiej stronie maski", jednak podobnie jak wcześniej z dużymi zmianami w stosunku do książek;
- Fuller planuje jednak wprowadzić takie postacie książkowe jak Francis Dolaryhyde i lady Murasaki;
- pierwsza część trzeciego sezonu nie skupi się na działaniach FBI, nie wiadomo jednak, czy oznacza to, że Jack Crawford ginie, czy akcja rozgrywać się będzie w odległym kraju;
- wątek Vergerów nie zostanie porzucony.

Fuller planuje obecnie stworzenie 6 sezonów, choć oczywiście wiele będzie zależeć od oglądalności.


(czyli tak jak przeczuwałam - znowu coś pomieszają w kolejności wydarzeń z książek) enjoy.

more_than_a_woman

Dzięki za odpowiedź (szybką) na obydwa zadane pytania. :) BTW, no mam nadzieję, że wątek Vergerów nie zniknie. :) No i PS. 6 sezonów? Nieźle. Oglądając drugi sezon, pomyślałem sobie jak on się skończy i co by chcieli umieścić w 3. Jakoś nie potrafiłem sobie tego wyobrazić. ;) No nic, trza czekać do 2015. :)

ocenił(a) serial na 9
Juna_3

szybką ? ;) btw coś czuję, że przeżyją tylko Will i Jack, śmierć Abigail to oczywista oczywistość a Alana stała się już tak miałką postacią, że Fuller już sam pewnie w końcu uznał, że po prostu muusi ją zlikwidować ;DD

ocenił(a) serial na 9
more_than_a_woman

Kiedy trzeci sezon? To moj ulubiony serial. Mam nadzieje tylko ze Will przezyje :( Ostatni odcinek 2 serii poprostu zsadzil mnie z krzesla.

ocenił(a) serial na 9
herbatkowy

za rok :) spokojnie - przeżycie Grahama to pewnik ;)

ocenił(a) serial na 9
more_than_a_woman

Hmm czyzby mam do czynienia z fanką serialu? Pokazujac kilka odcinkow mojej kobiecie zrozumialem jak bardzo mnie kocha, z usmiechem na twarzy i wyrazem uznania powstrzymywala odruchy wymiotne :) Dextera bardzo polubila, ale Hannibal jest dla niej troszke zbyt mocny i tym samym nieodpowiedni ale dla mnie- wrecz przeciwnie.

ocenił(a) serial na 9
herbatkowy

fanką czy nie - ja ogólnie lubię taki klimaty, seryjni mordercy itd itp ;) aczkolwiek Dextera nie tknęłam, polecam za to Detektywa :)

ocenił(a) serial na 9
more_than_a_woman

Detektywa juz obejrzalem- 10/10.

ocenił(a) serial na 9
herbatkowy

możesz coś polecić ? :)

ocenił(a) serial na 9
more_than_a_woman

Gotowe na wszystko :) Kobieta mnie namowila i nie zaluje ze obejrzalem.

użytkownik usunięty
more_than_a_woman

Do 4 sezonu można Dextera obejrzeć;-)

Polecam "Bates Motel", mamy już dwa sezony, bardzo solidny serial o tematyce którą uznajesz za ciekawą:)

more_than_a_woman

Żebyśmy się czasem nie zdziwili co do Alany. Jeszcze się okaże, że nie dość, że przeżyła, to hajtnęła się z Willem i już dziecko w drodze...

ocenił(a) serial na 9
TorZireael

wtedy Fuller popłynąłby na maxa ;D

użytkownik usunięty
more_than_a_woman

nie chce sobie tego wyobrazac. nie nie nie

ocenił(a) serial na 9
more_than_a_woman

Co do tych śmierci to wiadomo na pewno że Graham przeżył, Hugh Dancy podpisał kontrakt na cały sezon wraz z Madsem.
Wiadomo również że na chwilę obecną Fuller nie angażuje nikogo kto miałby zagrać Clarice.

Nie potwierdzone info:
Gdzieś na jakimś portalu zagranicznym ( jak ktoś będzie chciał znajdę link) aktorka odgrywająca rolę Alany Bloom w wywiadzie potwierdziła swój udział w trzecim sezonie, jednak dodała że widzowie będą zaskoczeni. ( Tu mogę podejrzewać ze Alana przeżyje, i będzie kaleką.. Choć może wegetować przez jakiś czas i umrzeć. )

Kacey Rohl w wywiadzie dla jakieś tam telewizji, powiedziała że w trzecim sezonie się pojawi.(jednakże mogą to być tylko retrospekcje dotyczące drugiego sezonu, jak udało jej się przeżyć i co robiła z Hannibalem. )

ocenił(a) serial na 9
Natasha19

to mnie zaskoczyłaś, bo gdzieś przed chwilą przeczytałam, iż nie wszyscy z tej krwawej sceny przeżyją - zapewne tak jak napisałaś będzie to Abigail a kalectwo Alany by również pasowało...

ocenił(a) serial na 9
more_than_a_woman

Podobno Aktor grający Jacka nie podpisał jeszcze kontraktu, co może znaczyć że Jack umarł.

A Abigail faktycznie może umrzeć w kuchni, ale jak wspomniałam może powrócić jedynie w retrospekcjach, więc teoretycznie w trzecim sezonie wystąpi.
Lubię Abigail ale mam nadzieję że umrze.. Bo jej pojawienie się wcale nie wniosło dużo w finale oprócz wyrzucenia Alany przez okno.. Ale retrospekcje mogą być ważne.. Mogą wyjaśnić co nieco.

ocenił(a) serial na 9
Natasha19

no tak, mogą wyjaśnić nam jak wyglądało jej życie od akcji z uchem ;) jeśli Jack umrze a Alana nie to to to... xP

ocenił(a) serial na 9
more_than_a_woman

Też się zdenerwuję. Kompletnie bezsensu byłoby gdyby jej się nie umarło, to po co jakie licho ją wyrzucała z okna?

Ale też nakręcając finał jeszcze nie było zamówienia na trzeci sezon.. Więc podejrzewam że finał właśnie taki.. Aby widzowie sami sobie zdecydowali czy chcą aby Alana Jack Will I Abigail umarli czy chcą aby żyli, reszta miała zależeć o naszej wyobraźni.

ocenił(a) serial na 10
Natasha19

Alanę mogą przeżyć na wypadek gdyby chcieli zrobić z niej jakieś popłuczyny po Clarice, gdyby nie dostali praw do tej postaci.

ocenił(a) serial na 9
jocisko

Szczerze?
Upodobania Fullera są tak dziwne że z Clarice zrobi Clarisa i wciśnie ten romans Hannibalowi, dlatego wolałabym aby jej nie było.

ocenił(a) serial na 10
Natasha19

Nie pyknął Hannibalka jako geja, więc wierzę w chłopa :)

ocenił(a) serial na 9
jocisko

tzn, że dopiero ewentualnie kupią prawa do postaci Starling... ? jeśli się ona pojawi to musi być oryginalnie piękna i intrygująco wykreowana jeśli chodzi o charakter i musi być kobietą - Fuller nie może kombinować z płcią jak w przypadku Freddie czy Alany !

puentujące gify ;D :
http://37.media.tumblr.com/7512e96f4c35e3c43a38a9806641a331/tumblr_n63gfhytG71sp 9f4bo3_500.gif niech ktoś mi wyjaśni co Hannibal dokładnie miał na myśli mówiąc to Alanie... ;>
http://37.media.tumblr.com/72beca2129ec03e85cd4c56c7fc4b60f/tumblr_n63acb6D0N1ry yh15o3_1280.png hahaha
http://media.tumblr.com/b5aa9ad0d5af825de98f168f60684160/tumblr_n64c4gcFzX1qbbut 6o1_500.gif ; )

ocenił(a) serial na 9
more_than_a_woman

Fuller lubi takie zabawy. Więc podejrzewam że z łatwością zrobiłby z Clarice faceta. Przecież w Hannibalu ( ksiązka) koniec kończy się tak pięknie! Zamiast Hannigrama będzie Hannirice.

A co do pierwszego gifu to podejrzewam że próbował ukryć kim naprawdę jest...Gdyby wszystko wyszło na jaw musiałby ją zabić pamiętasz, jak powiedział jej żeby nadal pozostała nieświadoma...?Nie chciał jej zabić. Chyba nie Może trochę ją cenił. W sumie, znali się długi czas, Ona była jego studentką.. Więc między nimi była jakaś więź, ale na pewno jej nie kochał. Dał jej wybór albo ucieknie i zostanie ślepa, albo ją zabije.
Nie chciał jej zabić, więc zrobiła to za niego Abigail.

I mam takie przeczucie że trzeci sezon zacznie się tak że Will dostanie list a liście będzie .

"Drogi Willu!
Już chyba wydobrzałeś. Przynajmniej na ciele. Masz teraz niezłą kolekcję blizn. Pamiętaj po kim masz najlepszą i bądź wdzięczny. Blizny przypominają nam, że przeszłość zaistniała naprawdę. Żyjemy w prymitywnych czasach. Ani okrutnych, ani mądrych. Przekleństwem są półśrodki. Racjonalne społeczeństwo zabiłoby mnie lub zrobiło ze mnie użytek.
Czy często śnisz Will?
Często o tobie myślę.
Twój stary przyjaciel, Hannibal Lecter."

Tak było w książce więc mogą się na tym oprzeć. ( Nie wiem czy to zalicza się pod spoiler w końcu ksiązka jest z 2002 roku.. )

ocenił(a) serial na 9
Natasha19

spokojnie - może książki nie przeczytałam, ale film widziałam kilka razy, na pewno tę scenę z listem :) odnośnie 1 gifu - odniosłam wrażenie, że Hanni trochę kpi sobie z Alany i jej przeszłego poczucia więzi z nim, ale mogę się mylić ;)

Clarice to Clarice - babka z jajami, ale jednak babka, wprost marzę o tym by kiedyś zobaczyć tego Hannibala mięknącego za kratkami przed serialową panią agent, bo do tej pory Lecter w wydaniu Madsa zdaje się być chłodny i niewzruszony w ostatecznym rozrachunku :) Mads jako Hanni bardziej mnie pociąga i trochę odrzuca jednocześnie a Anthony jako Hannibal wzbudzał mój szacunek i jednocześnie obrzydzenie, dwie różne płaszczyzny i dlatego tym bardziej chcę żeby Fuller zekranizował wszystkie kluczowe wątki z książek :)) pożyjemy zobaczymy...

ocenił(a) serial na 10
more_than_a_woman

Powstrzymywał bekę, gdy zapytała, gdzie jest Jack :D:D

ocenił(a) serial na 9
jocisko

ojj chyba nie, bo to było już kilka chwil po jej pytaniu ;PP wiem wiem - joke

http://www.youtube.com/watch?v=yf3Gzrhh3TU ach i pomyśleć, że ktoś inny miał zagrać Hanniego, Willa w sumie też

ocenił(a) serial na 9
Natasha19

jeszcze raz a propos listu - dobrze pamiętam, że Hannibal wysłał go z więzienia a nie z europejskiego tournee ;>

ocenił(a) serial na 10
more_than_a_woman

Z Europy to było do Clarice.

ocenił(a) serial na 9
jocisko

tak, wiem - pisałam o liście do Willa ;)

ocenił(a) serial na 10
more_than_a_woman

Oj tam to może być list z Grenlandii do psów Willa :) Luźno podchodzimy do książek :)

ocenił(a) serial na 9
jocisko

a ja akurat nie o książkach, dobraaa nieważne ;P

ocenił(a) serial na 10
more_than_a_woman

No zakręciłam się xD

ocenił(a) serial na 9
more_than_a_woman

Tak, tu masz rację. Aczkolwiek Hannibal uciekł, Bum! Zresztą w czerwonym smoku, Hannibal był grupo po 50, w serialu zaś ma maximum 45. Podejrzewam że Fuller to doda, ba nawet podejrzewam że specjalnie dał takie zakończenie aby to jakoś dalej pociągnąć. Gdyby Hannibala zamknęli byłoby to bezsensu. Ale motyw z tym listem pojawi się w 99%, sam Fuller przyznał że wykorzysta motywy z książki.
Zresztą to by pasowało do sytuacji, z tymi bliznami.. Will, nie tylko cierpi fizycznie, ale i psychicznie znów się rozsypie po stracie Abigail.

Natasha19

Gosh, ten list naprawdę pochodzi z książki? Wierzyć mi się nie chce, tyle dobrego słyszałam o Harrisie na tym forum, a to co przytoczyłaś to jest jakaś koszmarna grafomania godna Fullera.

ocenił(a) serial na 9
TorZireael

z tym, że to jest tłumaczenie to raz a dwa to chyba ze scenariusza jest bardziej niż z książki ;) ... no i żeby zaraz grafomania ?! please ;)

more_than_a_woman

Ano, tak sobie pomyślałam, że po angielsku pewnie brzmi lepiej. Jak wszystko :P Mnie się nie podoba, napuszone ździebko ;)

TorZireael

Rozczaruję Cię. Książki Harrisa to właśnie grafomania ;]

ocenił(a) serial na 2
sile

Milczenie i Czerwony smok nie były złe. Niestety potem spłodził Hannibala i Po drugiej stronie maski i to była grafomania :(

more_than_a_woman

Co do pierwszego linku - serio pytasz? Czy jakaś ironia, której nie wyłapałem?

ocenił(a) serial na 9
Juna_3

trochę ironii w tym jest, ale bardziej w potencjalnej odpowiedzi ;) bo z tego co zauważyłam, Hannibalowi w serialu cały czas chodzi o coś więcej i więcej więc doszukuję się tzw. oczka z jego strony nie tylko do Alany, ale także do widza - widza, który pieczołowicie wsłuchiwał się w jego tyrady oraz przypatrywał się jego wielowymiarowej mimice :)

more_than_a_woman

Jak dla mnie to prosta sprawa. Nie ma drugiego dna. Hannibal chciał się zbliżyć i stworzyć realną iluzję, czyli odciągnąć uwagę od swojej osoby. Ona była doskonałym przykładem, który tylko trzeba było odpowiednio wymodelować, że się tak wyrażę. Poza tym wiedział, że ją i Willa łączyło coś więcej. Wiedział, że nie da się jej tak łatwo przekabacić, stąd to info (na jej obronę), że musiał się trochę pomęczyć aby mu uwierzyła.

ocenił(a) serial na 9
Juna_3

okej okej nie drążę ;P

ocenił(a) serial na 10
more_than_a_woman

Hannibal chciał przekazać, że Alana nie była taka głupia na jaką się wydawała. Ja tego nie traktuję jako ironii. Widać Hannibal miał do Alany inny stosunek niż hejtujący fani.

ocenił(a) serial na 9
jocisko

jak jej aaż tak nie hejtowałam, co nie zmienia faktu, iż ubolewam nad zmarnowaniem potencjału jej postaci - serial potrzebuje mocnej kobiecej osobowości iiiii nie piszcie mi teraz, że jest nią Badelia ! największe moje uznanie zdobyła Bella :)

ocenił(a) serial na 10
more_than_a_woman

Badelia "WTF" Du Coś Tam.

użytkownik usunięty
more_than_a_woman

Jack myślę ze swój żywot w serialu skończył, jego zniknięcie pasuje do zapowiadanej zmiany otoczenia przez Hannibala :). Will jest niezbędny żeby serial pociągnąc...szef wydziału FBI...juz nie;-). Wie ktoś czy w końcu David Bowie zagra wujka Hannibala? to by była bomba :)

ocenił(a) serial na 9

a właśnie - Bowie ! prawie zapomniałam o tym "newsie" ;D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones