SerialOglądaj odcinki według kolejności.Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
Serial

2001-2002 23 min.
7,9 16 489
ocen
7,9 10 1 16489
3 949
chce zobaczyć
{"id":"34357","linkUrl":"/serial/Hellsing-2001-34357","alt":"Hellsing","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/43/57/34357/6900592.2.jpg"}
Tajemniczy Alucard na usługach organizacji Hellsing walczy z demonami.
{"years":[2002,2001]}
13
gatunek
produkcja
{"newestEpisodes":{"link":"/serial/Hellsing-2001-34357/episode/--seasonNumber--/list"},"bestSeasons":{"ajax":"/iri/ajax/bestSeasons/34357","link":"/serial/Hellsing-2001-34357/seasons/ranking"},"bestEpisodes":{"ajax":"/iri/ajax/bestEpisodes/34357","link":"/serial/Hellsing-2001-34357/episode/ranking"}}
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić

Doskonałe połączenie horroru i filmu akcji, a wszystko w konwencji anime! Bohaterami filmu są członkowie agencji Hellsing, która od wielu pokoleń zajmuje się walką z demonami, jakie panoszą się po naszym świecie: Alucard - wampir arystokrata. Victoria - niegdyś policjantka obecnie wampirzyca, Integral Hellsing, szefowa organizacji, ojciecDoskonałe połączenie horroru i filmu akcji, a wszystko w konwencji anime! Bohaterami filmu są członkowie agencji Hellsing, która od wielu pokoleń zajmuje się walką z demonami, jakie panoszą się po naszym świecie: Alucard - wampir arystokrata. Victoria - niegdyś policjantka obecnie wampirzyca, Integral Hellsing, szefowa organizacji, ojciec Aleksander Anderson - agent Watykanu, Peter Fargason - dowódca sił zbrojnych agencji, były kapitan armii brytyjskiej oraz Walter, niegdyś groźny przestępca obecnie kamerdyner.

na podstawie
studio
FUNimation Entertainment / Gonzo / Pioneer LDC
inne tytuły
ヘルシング Japonia
Herushingu (zapis łaciński) (alternatywna pisownia) Japonia
Więcej...
W odcinku "Red Rose Vertigo" guziki koszuli Integry raz pojawiają się, raz znikają.
Postać Aleksandra Andersona jest oparta na aktorze Edwardzie Van Sloan, który zagrał prof. Abrahama Van Helsinga w "Draculi" w 1931 r.
W niektórych krajach zarówno manga jak i film zostały zakazane. Stało się tak z racji tego, że Hellsing obraża (wg niektórych) uczucia katolickie i protestanckie.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Victoria

  Atrament3

  Startuje do mojej kolejki najbardziej irytujących żeńskich postaci, psujących ogólny odbiór anime. Boże, dziewczyno. Niezdecydowana, uległa, nie mówiąc już o jej stroju - wszyscy z oddziału chodzą w mundurach, a ta lata w miniówie z podkolanówkami i koszuli opinającej jej kolosalny (bo jakżeby inaczej, Japonio) ... więcej

  4
  • obejrzałem to tak na raz

   widz00

   Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

   4
   • Hellsing, czyli dlaczego nie warto doganiać mangi

    szmyrgiel

    Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

    2
    • 5/10

     bluesarbe ocenił(a) serial na 5

     Lubię ten styl, naprawdę, ale scenarzysta pisząc w ogóle nie orientował się w europejskich realiach, ja wiem, że to anime, Japonia itd, ale te fanatyczne i samobójcze stosunki mistrz-pan i tłuczenie tego motywu non stop są nie na miejscu. W ramach swojej kultury podniecają się tym i może to nawet romantyczne, ale ... więcej

    • Pytanie

     tomole4 ocenił(a) serial na 7

     Potraficie wytłumaczyć mi dlaczego na trumnie Alucarda znajduje się napis " The bird of Hermes is my name eating my wings to make me tame ". Kiedy jest on widoczny? Z góry dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam :)

    Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.