PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34357}

Hellsing

7,8 17 185
ocen
7,8 10 1 17185
Hellsing
powrót do forum serialu Hellsing

Pytanie

ocenił(a) serial na 7

Potraficie wytłumaczyć mi dlaczego na trumnie Alucarda znajduje się napis " The bird of Hermes is my name eating my wings to make me tame ". Kiedy jest on widoczny?
Z góry dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam :)

ocenił(a) serial na 10
tomole4

po polsku "Jam jest Hermes własne skrzydła pożerając oswojon zostałem" długo nad tym myslałam czemu akurat te słowa sa na trumnie. Czy chcesz wiedziec dlaczego alucard jest sługa integry ?? Nie chciałabym ci czegos zdradzic niechcący :] :]

ocenił(a) serial na 7
dziobasek2

Nie no obejrzałem wszystkie odcinki hellsinga, OVA oraz mange (która do tej pory wyszła). Możliwe ze coś przeoczyłem.
A po Polsku nie oznacza to " Ptak Hermesa jest moje imię, jedzą me skrzydła okiełznasz/oswoisz mnie"? Heh wiem ze to dziwnie brzmi ale jak przemyśleć sprawe to ma to sens. =).
Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 10
tomole4

tez mam mange i wiem ze to dziwne tłumaczenie nie jest do końca dobre. Przeczytałam w mandze z tomu 3 na stronie 61 ze ten napis własnie tak brzmi "Jam jest Hermes własne skrzydła pożerając oswojon zostałem". W tym chodzi o to ze Alucard musiał cos stracic zeby stac sie sługa rodziny hellsing.
Dawno dawno temu zył sobie hrabią Vlad Dracula. Był wolny i szalony. Nabijał na pal i pozerał ludzi w tym swoje własne wojsko. Wiec nie zostało mu juz nic i nikt. Pokonał do sam Van Hellsing przodek rodziny hellsing i przodek samej Integry. Został stracony przez odciecie głowy. Jego głowe zabrał Van Hellsing. Vlad przed smiercia zwrucił sie o pomoc do samego diabła aby kiedys mugł sie odrodzic na nowo. Ten cały proces odrodzenia nadzorował ród rodziny Hellsing. 1000-500 lat nie wiem. Uczono go posłuszeństwa. Ojciec Integry dał mu imie Alucard. Teraz słuzy u Integry w walce z wampirami. koniec bajki :D:D:D:D:D:D:D:D:D
Mam nadzieje ze dobrze wytłumaczyłam dlaczego na jego trumnie widnieje taki napis.:D:D:D

dziobasek2

Pokręciłeś;)
Vlad Tepes nie byl wampirem za życia.Został pojmany przez Turków i skazany na ścięcie ale poprosł o pomoc Rogatego i przeżył - jako wampir/nosferatu.Wtedy stał się drakulą i całe wieki mordował i zjadał kogo chciał.W końcu został pokonany przez Van Helsinga (dziadka Integry). Van Helsing zabrał go do swojego domu gdzie po latach został ożywiony przez ojca Integry jako Alucard którego znamy.

Chimaera_monstrosa

Tu Cię muszę poprawić, Dziobasek ma trochę racji. Tepes oznacza palownik. Hrabia nazwany tak został ze względu na jego upodobania, mając jako rozrywkę przyglądanie się egzekucjom wszelkim, preferowanie w czasie posiłku.

ocenił(a) serial na 8
Mandrakon

Jest to jest fragment Manuskryptu Ripley'a. Mówiący o kamieniu filozoficznym (tynkturze), przepisie na jego stworzenie i uzyskanym dzięki niemu życiu wiecznym.

In the sea without lees
W morzu, bez osadu
Standeth the bird of Hermes
Stoi ptak Hermesa
Eating his wings variable
Zjada własne skrzydła niezmiennie
And maketh himself yet full stable
I tworzy go jeszcze bardziej stabilnym
When all his feathers be from him gone
Gdy wszystkie jego pióra od niego odpadną
He standeth still here as a stone
On stoi wciąż tu jak kamień
Here is now both white and red
Tutaj jest zarówno biały i czerwony
And all so the stone to quicken the dead
A wszystko to kamień przyśpieszający śmierć
All and some without fable
Wszystko, a niektóre bez bajki
Both hard and soft and malleable
Zarówno twardego i miękkiego i ciągliwego
Understand now well and right
Rozumiem teraz dobrze i dokładnie
And thank you God of this sight
I dziękuję Bogu za ten widok

ocenił(a) serial na 7
justyna023050

Skrzydła są symbolem wolności jakby nie patrzeć. Nie pamiętam już serialu, ale może on dobrowolnie oddał się na służbę rodzinie Helsing? Czyli dał się oswoić, oddając swoją wolność.

ocenił(a) serial na 7
Balanga

Hermes to też posłaniec bogów. Tak jak Alucard jest posłańcem rodu Alucard.
Takie teorie.

ocenił(a) serial na 7
Balanga

rodu Helsing oczywiście

dziobasek2

Tekst na trumnie to ,, Ptakiem Hermesa zwą mnie, zjadam swe skrzydła by poskromić się" odnosi się to do Blokad (ograniczników) , które miał nałożone Alucard. Zdjęcie wszelkich blokad powodowało... ( to co się dzieje w odc 7-10)
;)

tomole4

z góry mówie ze nie czytam ww wypowedzi i tez nie obejrzlam jeszcze wszystkich odcinków ale pozwole sobie na mala interpretacje jesli mozna :) otóz ALucard jest wampirem który zabija swoja własna rese (wiec pozera włąsne skrzydła co mozna zinterpretowac dwojako- włosnie jako fakt ze zabija swoich potomków stworzenia teoretycznie jemu najblizsze rodem oraz ze musiał przezwyciezyc w sobie swoj włąsny wampiryzm - pozrec instynkty ktore jednak u jego rasy biora gore) dla bezpieczenstwa ludzi wiec mozna powiedze ze zostal oswojony ;) taka tam luzna interpretacja bez pokrycia ale co tam ;p;)

ocenił(a) serial na 10
tomole4

Napis to symbol tego że na służbie u Integry Alucard musiał się stale powstrzymywać i pytać Integrę za każdym razem gdy chciał kogoś eksterminować. Nie mógł na przykład wyzwolić swej absolutnej formy bez rozkazu. Ciągle też powtarzał że może broń odbezpieczyć, przeładować i wycelować ale to Integra pociąga za cyngiel.

tomole4

"The bird of Hermes is my name, eatnig my wings to make me tame" - "Jam jest ptak Hermesa, własne skrzydła pożerając oswojony zostałem" - Oznacza to, że Alucard z własnej woli postanowił dać się "oswoić", lub "Jam jest ptak Hermesa, zjadam swe skrzydła by oswoić się" - co oznacza, że Alucard powstrzymał się od czegoś by "oswoić" się i zostać "oswojonym" (powstrzymać swoją naturę by dać się oswoić). Kwestia tłumaczenia.

tomole4

najlepsze tłumaczenie jakie słyszałem: "ptakiem hermesa nazywają mnie, zjadam swe skrzydła, by poskromić się "

tomole4

Niestety wszystkie te interpretacje, nie są prawdziwe. Słowa: "Jam jest ptak Hermesa, własne skrzydłą pożerając oswojon zostałem" pochodzą z manuskryptu angielskiego alchemika Geogre'a Ripley'a, odnoszą się one do mitycznego boga - Uroborosa, był on przedstawiany jako wąż zjadający swój ogon, który był znakiem nieskończoności. Wiec napis ten mówi o nieskończoności czy nieśmiertelności, która jest adekwatna do Alucarda, który cżęsto był nazywany nieśmiertelnym.

tomole4

Hermes to Bóg handlu a także złodzieji i to nie chodziło oto przypadkiem że alucard był tak nazywany "Ptakiem Hermesa nazywają mnie, zjadam swe skrzydła by poskromić się" . Ptakiem Hermesa czyli Alucard przecież kradł życia swoim ofiarą i przez to stawał się praktycznie nieśmiertelny spojażał ktoś na to z tej strony ??

ocenił(a) serial na 10
Edward_Mrozek

No chociaż jeden tu nie spał na Historii. a jak już jesteśmy przy Hermesie, Integra używa laski ze znakiem Kaduceusz w TV series (nie pamiętam czy w OVA też takową miała).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones