PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=650081}

Hemlock Grove

6,8 7 274
oceny
6,8 10 1 7274
Hemlock Grove
powrót do forum serialu Hemlock Grove

Jestem w połowie pierwszego sezonu, i chciałbym zauważyć pewną istotną rzecz:

narastające tajemnice, do których wciąż brak zrozumiałych wyjaśnień;
z odcinka na odcinek coraz wyraźniejsze portrety głównych postaci, poznajemy ich od różnych stron, również dzięki retrospekcją.
mała społeczność, do której nie przenika "wielki świat"
utożsamianie się z wybranymi postaciami (przynajmniej w moim odczuciu) ich zachowania i natura okazuje się paradoksalnie bardzo ludzka i wiarygodna.

Te cechy Hemlock Grove, można było spotkać w Zagubionych, dzięki czemu serial ten stał się wybitnym arcydziełem. Wiele lat po zakończeniu Lostów szukałem czegoś co chociaż w najmniejszym stopniu wynagrodzi mi jego brak, przerobiłem tytułu okrzyknięte jako następcze, które okazały się być totalną porażką:
Alcatraz
The River
Flashforward
66 Park Avenue

Z kolei nienajgorsza Siberia została przerwana, podobnie "telewizyjna" przyjemna terra nova. Przerobiłem równiez 2 sezony SuperNatural który szybko stracił klimat...

Może się mylę, ale mam nadzieję że Hemlock Grove wynagrodzi mi to wszystko, bo póki co tak się zapowiada!

nillvo

Uwazam tak samo, skonczylam 3 sezony i juz czuje brak. Najbardziej podobalo mi sie, ze kazda akcja jest nieprzewidywalna, zmienia bieg w totalnie inna stronie niz Ci sie wydaje, wiele razy siedzialam z rozdziawiona buzia z szoku. Brutalny, mroczny, swietne postacie. I dosc malo tandety jak na "serial o wapirach i wilkach". Oby wiecej takich arcydziel.

nillvo

Hemlock Grove to serial bardzo słaby. Aktorstwo na poziomie szkolnego przedstawienia, tajemnice, które rzekomo narastają, są tak widoczne, że od pierwszego odcinka wiadomo, co będzie. To już 666 Avenue miało lepszą oprawę aktorską i klimacik Dziecka Rosemary.

To, że serial jest mega zły zrozumiem tylko dlatego, że jest to jeden z pierwszych seriali Netflix i dopiero się uczyli.

ocenił(a) serial na 10
Unibet_78

Oj nie wiem czy grę aktorską Billa Sarsgarda można określić jako słabą, co jak co ale do tego przyczepić się nie można

oleksiuka

Dla mnie to właśnie on jest najsłabszy ogniwem... totalne pozerstwo.

ocenił(a) serial na 6
Unibet_78

No, po gościu który dał 10/10 dla Gry Tajemnic nie można niczego sensownego się spodziewać :D

hamm3rfall

Serio chcesz porównywać Grę Tajemnic do serialu i to dość słabego? Dla mnie aktorsko Gra Tajemnic to majstersztyk.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones