PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=650081}

Hemlock Grove

6,8 7 274
oceny
6,8 10 1 7274
Hemlock Grove
powrót do forum serialu Hemlock Grove

Nie mogę uwierzyć, że serial ma tak wysoką notę, ode mnie 2/10, absolutny gniot a potencjał miał ogromny. Obejrzałem całość, żeby nikt nie mógł powiedzieć, że oceniam połowicznie. Serial jest tragiczny, nasrane wątkami, z których większość nie ma kompletnie żadnego znaczenia dla fabuły. Każda z postaci zachowuje się absurdalnie a do tego żadne ich zachowanie nie ma jakiegokolwiek uzasadnienia, ani dla treści ani tak po prostu by dodać im jakiegokolwiek realizmu. Nie wiemy po co i dla czego każdy z bohaterów jest jaki jest, ale każdy jest idiotą. Peter jeszcze ratuje serial sobą, faktycznie nie ogląda się go tak źle. Nic w tym serialu się nie klei, jest kompletnie nieciekawy, przyznam, że już na zmierzchu (tak obejrzałem 1 część do końca życia będę tego żałował) bawiłem się lepiej a fabuła miała zdecydowanie więcej sensu.. Nie jest to serial, który powoduję zainteresowanie każdym kolejnym epizodem. Mam wrażenie, że autor tegoż kompletnie nie ma pomysłu w jaką stronę prowadzić scenariusz i w ogóle o czym miałby być ten serial. Najbardziej śmieszy mnie reakcja ludzi na pomysł, że któryś z nich jest wilkołakiem, wszyscy biorą to na serio i rozumiałbym to gdyby serial był w takiej konwencji, że właśnie na świecie żyją też wilkołaki/wampiry ale nie jest.. ale na litość znajdźcie mi współcześnie kretyna, który bez problemu uwierzy w wilkołaka? Rzecz nie dzieje się na jakieś polskiej ciemnogrodzkiej wsi tylko w normalnym amerykańskim miasteczku.. koszmar, odradzam każdemu!

ocenił(a) serial na 4
park3r

..Niestety, zgadzam się z Tobą w 100%.
Dlaczego "niestety"? - bo pomny rewelacyjnego "Domu z kart" Netflixa miałem nadzieje na cos równie innego, zrealizowanego na dobrym poziomie, bez zadęcia, z dobrym aktorstwem, niekomercyjna fabułą. OK, aktorstwo (momentami) niezłe, bardzo ponętna "rycząca 40-tka Femke Janssen. Początek ok, idziemy w tajemnice, jakieś wilkołaki, całkiem niezła "przemiana" trochę się obawiałem zmierzchu;) ale widząc Rotha w produkcji wiedziałem, że to będzie raczej krwawy niz mroczny zmierzch. Potem środkowe odcinki każdy idący w swoim kierunku. Zmiany koncepcji 3 razy na odcinek. A końcówka? No ok, i wilkołaki (-cy) i inne wampierze, jakiś taki rumuński klimat w tle, facet wytapia tonę boczku, bo mu główny wilk karze zdobyć duuuzo tłuszczu, a potem robi sobie trzy (trzy!) maźnięcia po buzi i finito. I naparzają się wilki i przychodzi duża, zabija białego (jakby od razu nie można nasłać Godzilli;) ) i...i potem mamy końcówkę z innego serialu. Czekałem do ostatniej chwili, zbliżenie kapsuły - moje myśli: "zaraz będzie kokon" - by. "A w nim dziecko" - było! "Ma zamknięte oczy, oho, zaraz spieprzą i maluch łypnie".. I łypnął i napisy i finito. Proszę...
Pytam się: dla kogo jest ten serial? Dla dorosłych czy nastolatków? Do jest różnica w percepcji świata...
Ehhh...raczeej nie będę z utęsknieniem czekać na 2 sezon, za to na "House.." a i owszem, już jest w produkcji:)!

samael07

Poleć mi jakoś dom z kart, bo gdzieś słyszałem ale nic więcej. A co do Hemlock, od mojej wypowiedzi minęły 3 tygodnie a ja ten serial pamiętam już jak przez mgłę, taki był słaby.. i to chyba nie do końca jest wina nietrafionego targetu, bo jest mnóstwo seriali dla nastolatków ale takich całkiem "w dechę" które można oglądać i po trzydziestce bo są dobrze zrobione, scenariusz przemyślany i akcja wartka.. ale to.. ten niebywały gniot to jakaś rzęsa pod powieką, tak mnie koli.

ocenił(a) serial na 4
park3r

Polecić "House of cards"?
- w roli głównej Kevin Spacey
- władza, dążenie po trupach do celu, nie ma przyjaciół, każdy jest do wykorzystania, wyssania, wyplucia, zabicia
- polityka, polityka, polityka
- doskonała reżyseria, dobry montaż, sprawna akcja, zero dłużyzn

Po lekturze serialu już wiesz, kiedy, po co (do czego) i na jak długo potrzebny jesteś politykom;)

samael07

Poleciłeś to w taki sposob, ze mnie to absolutnie zniechęca ;)

ocenił(a) serial na 4
sever

Hmm, moe to jest najlepszą reklama serialu;)?
OK, nie ma tam pościgów, galopad, gołych bab, dialogów obrażających inteligencję muchówki. Zresztą doskonałe recenzje i pochwalne peany są przecież tu: http://www.filmweb.pl/serial/House+of+Cards-2013-620036
Świetnie zrealizowany serial dla inteligentnych ludzi;) Wystarczy, żeby Ciebie zaciekawić? (ale widziałem, że lubisz HoC;) ).

samael07

W tym serialu też nie ma pościgów, gołych bab, dialogów obrażających inteligencję muchówki ;)

ocenił(a) serial na 6
park3r

Hemlock Grove wg mnie bardzo dobrze się zaczynał, niestety potem zrobił się nierówny, przeciągnięty i trochę nudnawy. Co do wiary w wilkołaki...podobno spora część Amerykanów wierzy, ze porwało ich UFO;)
Żeby uwiarygodnić sprawę łatwowierności bohaterów serialu podsyłam link:
http://www.rmf24.pl/ciekawostki/news-polowanie-na-duchy-we-wloskim-miasteczku,nI d,1016101
Pozdrawiam.
Co do House of cards słyszałam, ze warto obejrzeć.

BinBin

Wiesz co, co do łatwowierności i naiwności faktycznie.. nie musi być naciagana podobno 46% amerykanów wierzy, że jezus wróci jeszcze za ich życia i powola ich do nieba ;D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones