PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=497642}

Eden of the East

Higashi no Eden
7,6 1 076
ocen
7,6 10 1 1076
Higashi no Eden
powrót do forum serialu Higashi no Eden

Gatunek

ocenił(a) serial na 10

Nie pierwszy i nie ostatni raz na filmwebie coś jest źle zaznaczone. Ja się pytam - z której strony to jest komedia romantyczna? Naprawdę nie mam pojęcia. Może coś mnie ominęło? Czegoś nie zauważyłam? Może był gratisowy odcinek w którym były jakieś romantyczne rzeczy? Jestem ciekawa czy ktoś może mi to wyjaśnić.
Ogólnie anime jest świetne. Moje ulubione na teraz. Pierwsza i druga część filmu też jest ekstra. Co prawda w anime niektóre rzeczy są zbyt chaotycznie pokazane i trudno czasem odnaleźć sens niektórych sytuacji, ale cała historia jest świetna. Główny bohater wymiata - naprawdę czadowa postać, żywa i wiarygodna. Zdecydowanie polecam.
(Sorry za dwa wątki w jednym).

lijn

Do jakiegoś-tam delikatnego wątku romantycznego można by się doskrobać. Ewentualnie.
Anime jest nieziemskie. Aż dziw mnie bierze, że nie jest bardziej rozpowszechnione. Sama cudem na nie wpadłam. Klimat powala, fabuła wciąga, Takizawa zniewala już na samym wstępie (o tak, dodatkowe punkty za 'jestem goły i wesoły'). Na dodatek to chyba pierwszy raz, kiedy odcinki oglądałam od deski do deski, razem z openingami i endingami - cudowne! I muzyka i grafika i dbałość o szczegóły i nawet szczeniak ze skrzydełkami (no błagam, maksimum słodyczy) i Łowczyni Ptaków (hahahahah, wymiękam).
Na końcu pozostaje się jedynie przyczepić do ilości odcinków. Z chęcią oglądnęłabym dłuższą wersję anime, już pomijając filmy.

(ojej, tak zaglądnęłam na Twój profil i jesteś z W-cha; Świebodzice z tej strony :3)

Mimo wszystko, mam parę pytań.
Na samym końcu anime Takizawa ponownie prosi Juiz o wymazanie pamięci, prawda? (filmów jeszcze nie widziałam)
I przede wszystkim. Co on chciał zrobić tuż przed pierwszym wymazaniem pamięci? Dlaczego nagi celował bronią w Biały Dom? A może bezpośrednio w Saki? (uhu, moje urojenie fabularne)

Nie tracę czasu, biorę się za filmy. Swoją drogą, widziałam parę wzmianek o książce Eden of East ale z tłumaczeniem, nawet na angielski, średnio, c'nie?

ocenił(a) serial na 10
paluki

Witam Świebodzice;D
Co do tych wątków romantycznych - kurde, no ledwo, ledwo i to jeśli naprawdę się uprzesz, żeby je dostrzec.
Filmy obejrzyj koniecznie, bo tam jest zakończenie akcji! Historia jest przeczadowa. A Takizawa... Uwielbiam go! Więcej takich postaci i wielki minus za to, że historia jest tak krótka, ale kto wie? Może będzie kontynuacja (byłoby cudownie).
A na samym końcu anime, owszem Takizawa prosi o usunięcie pamięci. Chłopak lubi pozbywać się wspomnień, nie ma co.
A co do tego samego początku, to nie - nie celował w SakiXD Kurczę, dokładnie tego nie pamiętam... A sama zaczęłam się zastanawiać jak to było! Chyba wyjaśnienie jest w filmach, więc jak obejrzysz to daj znać o co chodziło;)

lijn

Łaa, niby miałam sobie to ładnie rozplanować i nie rzucać się na oba filmy za jednym razem a wyszło jak wyszło. A teraz tylko żal ściska, że tak szybko wszystko się skończyło. Czy może jakieś kolejne filmy mają powstać? Bo w sumie zakończenie pozostawia otwartą furtkę.
Takizawa jest idealny! Ktoś tam narzekał, widziałam, że taki radosny głupek z niego a, jak na moje, to tylko dodaje mu uroku. W sumie jest w zakopany w ciężkich kłopotach a, mimo wszystko, nie traci tej nutki optymizmu.
Swoją drogą będę musiała za jakiś czas sięgnąć po całość jeszcze raz, bo czasem ciężko mi było się skupić na napisach jak taka mordka się na ekranie pojawiała :3

Co do tej akcji 'na golasa' to ja dalej nie wiem o co mu chodziło :D Może miało to coś wspólnego z tym, że ogłosił się terrorystą? Że przejął na siebie wszystkie winy? I żeby całość potwierdzić postanowił dać się złapać, kiedy celuje w Biały Dom? No tylko dlaczego nagi? :D Zwyczajnie zagadka wszech czasów. Żyć mi to nie da.

I tak się na dodatek zdenerwowałam zakończeniem Paradise Lost. No kurde no. Jakie anime bym nie oglądała, zawsze na końcu jest wielkie rozstanie z obietnicą ponownego spotkania. Ja się tym psychicznie wykończam :p

ocenił(a) serial na 7
lijn

Coś tam pomiędzy nimi iskrzy, ale faktycznie to chyba za mało, aby sklasyfikować to jako romans.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones