PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=707102}

Hinterland

7,1 4 049
ocen
7,1 10 1 4049
Hinterland
powrót do forum serialu Hinterland

JEST TO STRASZNIE IRYTUJĄCE ALE SERIAL JEST OK

ocenił(a) serial na 7
ardianek

Tak to prawda ,detektyw uzbrojony jest w latarkę i pozostaje policjantom tylko persfazja i liczenie ,że uzbrojony bandyta ich nie zabije i nie zabije ofiary. Ciekawa sprawa z tą bronią ale ponoć w Anglii Szkocji i pokrewnych landach policjanci mają zakaz noszenia broni,nie znam tego tematu i sama jestem ciekawa jak to naprawdę jest ?
pozdrawiam

enera

W serialu "Luther" Idris Elba też nie miał broni. Dla mnie dziwne. Policjanci wyglądają na kamikadze i wygląda, że nie szanują ich życia. jest teraz taki serial Wisting, rzecz dzieje się w Norwegii i przyjeżdżają tam agenci FBI prowadzić wspólną sprawę. I to zderzenie kultur policyjnych jest wspaniałe.I nie chodzi tylko o broń, której Norwegowie nie używają ,ale także o stosowanie kamerek, które uważane jest za niepotrzebna inwigilację obywatela norweskiego.

ocenił(a) serial na 7
bozgron

W serialu Shetland, który gorąco Ci polecam ( jest doskonały pod każdym względem ) i przynajmniej o klasę jak nie więcej -wyżej od Hinterlandu, również mój ulubiony detektyw Perez nie nosi broni i jest to brytyjski serial ,rzecz dzieje się w Szkocji. Jemu perswazją i charyzmą udaje się łapać przestępców. Ale te czasy za chwilę odejdą w niepamięć tak jak to się stało w Norwegii o której wspomniałeś.Tam po dramatycznych wydarzeniach ,które miały miejsce parę lat temu,policja nosi już broń. Podobnie w Szwecji gdzie nasiliły się rozboje i ataki spowodowane przez imigrantów z dalekich krajów .Cała Skandynawia musi wyjść z politycznej utopii i zmienić swoją mentalność.Oni mają mentalność dziecka- ufnośc i naiwność i poprawność polityczną ,która w aktualnym świecie się nie sprawdza i broń stanie się w przypadku policji oczywista.Tak masz rację ,brak broni u policjanta to absolutne narażanie ich na niebezpieczeństwo ,dlatego w Szwecji policjanci masowo odchodzą z policji

ocenił(a) serial na 7
bozgron

Niezbyt precyzyjnie napisałam ostatnie zdanie i musze tu sprostować ,ze policjanci w Szwecji odchodzą z policji przede wszystkim dlatego ,ze policja przestała panować nad sytuacją w kraju,policjantów jest za mało ,są żle wyposażeni , nie przeszkoleni do nowej sytuacji i niezbyt dobrze wynagradzani a ich życu teraz ciągle zagraża niebezpieczeństwo ze strony imigrantów. Szwecja w latach 2008-2012 przyjęła ponad 700 tys imigrantów a zatrudniono w tym czasie tylko 1500 policjantów.Te cyfry mówią same za siebie

enera

Zastanawiam się, czy Skandynawowie jako państwo maja świadomość ,że zasady, którymi się kierują mogą zniszczyć ich państwowość i wcale nie musi na końcu bajki zatriumfować dobro. W Niemczech na przykład, co 4 mieszkaniec jest imigrantem. Tak patrząc od wewnątrz wcale nie wygląda to dobrze, głównie z tego powodu , że ci ludzie wcale się nie asymilują. Czy Europa musi być Chrystusem i mieć zasady , które doprowadzą nas w końcu do upadku? Czy nasze współczucie i chęć pomocy innym nie doprowadzi w końcu do tego, ze sami przepadniemy jako Europejczycy?

ocenił(a) serial na 7
bozgron

Pewnie mają świadomość ale wszystkim kieruje polityka, poza tym np Szwedzi są indolentni i słabo decyzyjni więc chyba trzeba się spodziewać nie najlepszego scenariusza.Natomiast Niemcy wydają się panować nad sytuacją choć Merkel też popełniła kardynalne błędy w polityce imigracyjnej co już odbija się im czkawką , jeszcze trochę to te państwa same się wynarodowią.
A przecież wystarczy zmienić politykę emigracyjną i przyjmować tych co chcą się uczyć i pracować i dać limit czasowy np 3 lata a potem jeśli nie ma wyników to do widzenia.Czy przepadniemy jako Europejczycy ? Mam nadzieję ,ze nie
pozdrawiam serdecznie

ocenił(a) serial na 7
bozgron

Hej to znowu ja :-)) chciałam ci podziękować za podpowiedzenie serialu Wisting - obejrzałam pierwsze 5 odcinków ,czyli ekranizacji Jaskiniowca w jeden dzień- świetnie się ogląda i gra Carrie-Anne Moss !!!!! Pozytyw jest taki ,że stanowią one zamkniętą całość a teraz czekam na drugą część Psy gończe ,mam nadzieję ,ze będzie niebawem.
Tak, miałeś rację -świetnie pokazane jest zderzenie zupełnie odmiennych modeli funkcjonowania policji w Norwegii i USA. No i oczywiście argument za posiadaniem broni przez policjanta-gdyby nie policjantka z FBI z bronią wiadomo co by się stało......
pozdrawiam serdecznie

enera

Dzięki za podpowiedź Shetland. Wczoraj obejrzałam pierwszy sezon czyli dwa odcinki. Świetny, ale czuje że tam jest tak zimno, ze chyba będę oglądała w swetrze i rękawiczkach.
Pozdrawiam ciepło

ocenił(a) serial na 7
bozgron

Cha cha genialnie to ujęłaś:-))))) tez się zastanawiałam jak ludzie tam żyją ?
Klimat depresyjny,widoki przepiękne jak ogląda się jeden raz a najlepiej w serialu...ale tak na stałe? brr i jak słusznie zauważyłaś od samego patrzenia robi się zimno. W serialu tworzy to niesamowity nastrój ,bardzo jestem ciekawa twoich wrażeń po obejrzeniu całości.Mnie ten serial porwał na maksa z wielu powodów m.inn detektywa Pereza.Co za zrównoważony,wyjątkowy,charyzmatyczny człowiek ! I ta dwójka jego podwładnych,poezja .Postacie znakomicie dobrane i wygląda to tak jakby scenariusz był pisany specjalnie pod nich. Sama zobaczysz ,ze postacie z Hinterlandu wypadają raczej blado i mało przekonująco w porównaniu do tych z Shetland.
miłego oglądania:-))))

enera

Biorę się za Shetland, dzięki za polecenie. Hinterland polubiłam bardzo i ze smutkiem obejrzałam ostatni odcinek, chociaż wszystko zamknęło się w spójną całość. No i te 1,5h odcinki, świetna sprawa. W 1 sezonie Shetland są naprawdę tylko 2 odcinki?

ocenił(a) serial na 7
Whiskerss

Witaj:-)))
Tak 1 szy sezon ma tylko 2 odcinki i został nazwany miniserialem rok 2013 ,chociaż po tym co napisałaś sprawdzę jeszcze raz.Odcinki są 1 godzinne.Pozostałe sezony 2- 2014 rok ,3-2016 rok 4-2018 ,5 -2019 rok mają po 6 odcinków i mam szczerą nadzieję na dalszy ciąg. Jestem absolutnie zauroczona tym serialem , muzyką,która dociera do każdej cząstki ciała, ponurym,wietrznym i zimnym klimatem sprawiającym dreszcze emocji ,niezwykłymi sprawami do rozwiązania ,genialna grą charyzmatycznego detektywa Pereza stworzonego do tej roli i znakomitym doborem postaci jego zespołu ,które również są wyjątkowe ,słowem jest to absolutnie unikatowy serial...mogłabym tak chwalić bez końca.
Jak już obejrzysz Shetland (oj jak ci zazdroszczę,ze dopiero zaczynasz ) to polecam ci na pózniej również brytyjski serial -VERA 1.5 godzinne odcinki inspektor z charakterem ,niezwykle prawdziwa, chwilami irytująca ale znakomita.Tez serial z klimatem .Jest 9 sezonów ale tylko po 4 odcinki każdy.
Pozdrawiam serdecznie i miłego ogladania:-)))

enera

O, dziękuję. Serial już odnalazłam w sieci ze wszystkimi sezonami. Verę mam na oku od jakiegoś czasu, ale na razie będzie Shetland i dokończę świetne Dublin Murders. Pozdrawiam:)

ocenił(a) serial na 7
Whiskerss

Dziękuje Ci za podpowiedzenie Dublin Murders ,niestety napisy są tylko do 5 odcinków a jak piszą na filmwebie to w 1 sezonie chyba będzie 8 . Muszę uzbroić się w cierpliwość. Ja absolutna fanka kryminałów i thrillerów szczególnie brytyjskich i skandynawskich, chyba obejrzałam wszystkie warte obejrzenia . Przypomniał mi się jeszcze jeden brytyjski serial tez bardzo dobry Detektyw Foyle -Foyle's War jest 9 sezonów a nie jak pisze na filmwebie 8 i wszystkich odcinków jest 28 ,każdy po 1,5 godziny ,jakby co to są na chomikach :-))))) pozdrawiam

ardianek

Tak, zwróciło to moją uwagę i muszę przyznać, że choć mieszkam w UK od lat to nawet o tym nie wiedziałam! Dość szokujące.

ocenił(a) serial na 9
ardianek

A w Polsce policjanci nie mają mózgów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones