PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=817092}

Mroczne materie

His Dark Materials
7,2 15 729
ocen
7,2 10 1 15729
6,7 3
oceny krytyków
Mroczne materie
powrót do forum serialu Mroczne materie

Mroczne Materie

ocenił(a) serial na 6

Mam nadzieję, że w końcu ta świetna trylogia dostanie godną ekranizację bez wycinania żadnych wątków szkalujących religię zł to było w Złotym Kompasie. Obsada prezentuje się bardzo dobrze i na razie jestem dobrej myśli

Crazy_Chemist

Pierwszy zwiastun
https://www.youtube.com/watch?v=eudsYr0iER0
Więcej najnowszych zwiastunów: Facebook Trailery Srailery

Falkor1

Czy już komuś obiło się o uszy kiedy , choć w przybliżeniu ;-) będzie 2 Sezon ?

Crazy_Chemist

Mam na dzieje że tego tytułu tak nie przetłumaczą :D

Crazy_Chemist

Podano w końcu datę premiery - 4 listopada. Poniżej najnowszy zwiastun.
https://www.youtube.com/watch?v=APduGe1eLVI

Crazy_Chemist

O jakie dokładnie wątki szkalujące religię chodzi ? W Złotym kompasie mam wrażenie wcale nie było lekko jeśli chodzi o porównanie Magistratury do Kościoła... To, że nie podjęto niektórych wątków może być zwykłym cięciem fabuły, bo film ten nie jest tak czy siak dobrą ekranizacją.. Natomiast co do samego przedstawiania kościoła to było to całkiem widoczne. Symbol Magistratury był całkowicie oczywistym nawiązaniem do symboli Maryjnych, kiedy Jorek Barnisson zabiera swoją zbroję z ich siedziby, rozwala drzwi z wizerunkami chrześcijańskich świętych ... takich nawiązań w filmie jest masę i dziwi mnie oskarżanie Złotego Kompasu o poprawność religijną bo jej tam nie było... Natomiast nie dziwi mnie to, że nie doczekał się kontynuacji gdyż był po prostu nienajlepiej zrobioną ekranizacją, na którą poszło kupę kasy, która się nie zwróciła....

Crazy_Chemist

Ja tam muszę przyznać, że film “Złoty Kompas“ mi się podobał (obejrzany po lekturze), jednak serialem jestem wręcz zachwycony. Gryzie mnie mocno kolor włosów głównych panien, bo ich złociste włosy były w książkach wielokrotnie podkreslane i naprawdę nie wiem czemu nie da mi im po prostu peruk. Ale poza tym, po 2 odcinkach mam same pozytywne wrażenia. No i ta piękna czołówka!
Swoją drogą zaskoczyło mnie ze już w 2 odcinku pokazali okno i nasz świat.

ocenił(a) serial na 10
Tom_96

Co do koloru włosów Marisy Coulter, to Pullman pierwotnie uczynił ją akurat brunetką :D Dopiero gdy w 2007 roku wychodził film, Pullman przyznał w wywiadzie, że Kidman była tak genialna w roli, że powinien od początku uczynić tę postać blondynką :D I w późniejszych wersjach książki faktycznie już Coulter ma włosy koloru blond.

Z angielskiej Wikipedii:

"Mrs Coulter is described as being 35 years old in the third novel, The Amber Spyglass. She is described as appearing "beautiful and young" with "sleek black hair" that "framed her cheeks" and slim, though later accounts of her describe her as having blonde or "golden" hair."

ocenił(a) serial na 7
Crazy_Chemist

Książek nie czytałem . Kinowe filmu nie widziałem . Pierwszy odcinek jako tako był dobry , ale po drugim już się wciągam :)

ocenił(a) serial na 7
Crazy_Chemist

Mówienie prawdy o Kościele to żadne szkalowanie.

ocenił(a) serial na 6
skalp_el

Mówienie "prawdy". Czyjej prawdy. Czyjej interpretacji. W dzisiejszym świecie to pojęcie straciło na znaczeniu przez mowę poprawności politycznej. Dotyczy to wszystkiego i wszystkich.

ocenił(a) serial na 7
Valhilla

No właśnie, w naszym kraju, poprawnie politycznie jest nie krytykować kościoła kat.
ON tu rządzi od tysiąca lat i każda władza, nolens volens, klęczy przed biskupami i kardynałami. Szokujące, ale prawdziwe, bo tutaj poparcie kościoła = większość wyborcza = władza.
Drugim krajem tak bardzo katolickim jest Hiszpania , a dalej to już tylko Meksyk

ocenił(a) serial na 6
OmniModo

I co nikt nie krytykuje instytucji kościoła. Nietrafiony przykład. Nikt Tobie posta nie zdejmie. Nikt Ciebie z pracy nie wyrzuci. Nikt Cie nie zbanuje, ust nie zamknie i nie ocenzuruje.
To o sanitarnym terroryzmie, sexualnych zaburzeniach, masowych przeprowadzkach i migracjach krytycznie pisać nie wolno. Nawet w formie otwartej debaty. I to nie tylko w Polsce.
To co skalpel napisał "Mówienie prawdy o Kościele to żadne szkalowanie."
Tu widać stronniczość wolności do wypowiedzi. Przykładowo dzisiaj filmu o zwyrodnialcach w damskich ciuszkach którzy uczą 5 letnie dzieci sexu, nikt filmu nie zrobi bo nie jest to poprawnie politycznie. Wszelkie reklamy na fejsie itp portalach byłyby zdjęte. A krytyka i reklama filmów o tym jak księża ukrywają w swoich szeregach gwałcicieli ma tam otwarte możliwości do krytyki i reklamy.

ocenił(a) serial na 7
Valhilla

No właśnie, zwyrodnialców seksualnych to w pierwszej kolejności należy szukać w kościele katolickim. Ale nie o tym jest to forum.
Film /powieść pokazuje, jakby wyglądałaby teraźniejszość gdyby nie dawne rozłamy i obalanie dyktaury kościoła kat. Nauka byłaby mocno ograniczona, zakazane herezje (co często przecież oznacza nowe odkrycia w nauce), brak dostępu dla kobiet. Rety, co tu dużo szukać , wystarczy popatrzeć co odwalają talibowie. Księża katoliccy niewiele by się od różnili gdyby dać im pełnie władzy (jak to mieli we wczesnym średniowieczu)

ocenił(a) serial na 6
OmniModo

A czym innym jest dzisiaj Twój świat który atakuje kościół, tworzy i umacnia podziały, rozłamy gdzie do władzy dopuszczane są korporacje. To ten sam świat z którym jak piszesz kiedyś walczono.

Zwyrodnialców seksualnych znajdziesz wszędzie. Różnica polega na tym że o jednych mówią o innych nie.

Serial dobrze ukazuje jak wyglądałby świat w którym przy władzy staliby bezwzględni ludzie po prostu. W serialu jest to jakiś tam kościół. Równie dobrze możesz tam wstawić korporację fejkzbok , twitera czy gogle. Spójrz co dzisiaj się dzieje w Australii. Podobieństwa z serialem nie przypadkowe. Ty pierwszy rzuciłbyś we mnie kamieniem w jakim świetle Ciebie to stawia. Człowieka który pisze że stoi w obronie afgańskich kobiet?

Pod względem ukazania takiego świata przemocy i dyktatu serial bardzo dobry. W mojej ocenie nie tylko dawny kościół będzie tu pasować.
Pasować będzie każda współczesna korporacja jawne szerząca cenzurę, nagradzająca swoje szczury za donosy i dzieląca ludzi na lepszych i gorszych.

ocenił(a) serial na 7
Valhilla

"...współczesna korporacja jawne szerząca cenzurę, nagradzająca swoje szczury za donosy i dzieląca ludzi na lepszych i gorszych."No i widzisz, mówimy o tym samym, o najstarszej korporacji świata - kościele katolickim i jej metodach działania.Tak, rzucałbym kamieniem pierwszy w ortodoksyjnych talibów i katoli, taki Rydzyk to pierwszy do odstrzału, a potem cała ta plejada pedofilów w czarnych, czerwonych i fioletowych sukienkach. 

Jak widzę , to ty dalej nie rozumiesz problemu pedofilii w kościele katolickim. Tam nie tylko rozchodzi się o dokonywanie zboczonych czynów karalnych na dzieciach, głównym problemem jest ochrona jaką mieli (i mają)  pedofile, jak byli ukrywani czyli "oddelegowani" na inne parafie lub zagranicę. Korporacja i mafia zawsze chroni swoich.

Crazy_Chemist

Pierwsza zapowiedź drugiego sezonu!
https://www.youtube.com/watch?v=B4QBcQas4eQ&t=3s

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones