PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=769054}

Holistyczna agencja detektywistyczna Dirka Gently'ego

Dirk Gently's Holistic Detective Agency
7,9 15 466
ocen
7,9 10 1 15466
8,5 2
oceny krytyków
Holistyczna agencja detektywistyczna Dirka Gently'ego
powrót do forum serialu Holistyczna agencja detektywistyczna Dirka Gently'ego

Oceniam serial po latach od ukazania się, ale nie jestem pożeraczem seriali, stąd ten poślizg. Przed obejrzeniem przeczytałem wiele nader pochlebnych opinii, ale po obejrzeniu pierwszego "sezonu" (w mojej nomenklaturze - serii) nie umiem dać mu oceny lepszej niż "średni". Przypuszczam, że Douglas Adams starał się dać upust swojej wyobraźni, by napisać coś wyjątkowego. Nie wiem, nie czytałem i szczerze mówiąc nie zamierzam, bo "Autostopem przez Galaktykę" nie przypadło mi do gustu. "Dirk Gently" jest w moim przekonaniu przefajnowany do granic możliwości, a zachwyty nad nim świadczą jedynie o zaniku zdolności kognitywnych u odbiorców i trudności w odróżnianiu co jest dobre, a co najwyżej przeciętne. Serial, a w każdym razie razie pierwsza jego seria, ma znakomite momenty, świetne postacie - urocza Amanda, wręcz rewelacyjna Bart Curlish, doskonały Martin - ale i nijaki Todd Brotzman, a także denerwujący swoją ciotowatością Dirk Gently. Nawiązanie do "Utopii" - żółta kurtka tytułowego bohatera, fraza "gdzie jest kiciuś" - jest kompletnie niczym nieuzasadnione, tym bardziej że "Utopia" była wyjątkowo znakomita. A tutaj dostajemy sporą dawkę steapunka w zasadzie nie wiadomo po co, bo igraszki z czasem są nieudolne, irytujące i po prostu amatorskie.
Być może jestem wyjątkiem, ale nic nie zachęci mnie do obejrzenia drugiego sezonu, tfu - do drugiej serii - tego czegoś, ale nie czuję niedosytu. Wystarczy mi to, co obejrzałem.
P.S. Z dziwacznych seriali znacznie wyżej oceniam "Nigdziebądź", choć oczywiście książka jest o niebo lepsza.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones