House of Cards (2013-2018) serial TV

plakat - House of Cards (2013)

ciekawostki

(5)

błędy w filmie

  • W odcinku 1x01 różne postacie łapią taksówki firmy Washington Flyer w różnych miejscach w Dystrykcie Kolumbia. Ta firma obsługuje jednak wyłącznie międzynarodowy port lotniczy Dulles w Waszyngtonie.

  • W odcinku 1x05 Francis każe Peterowi iść za sobą, po czym wchodzi do łazienki. Kiedy chwilę później Peter również wchodzi do łazienki widzimy, że Francis napełnił już wannę wodą. Miał jednak zbyt mało czasu, aby wypełnić wodą całą wannę.

  • W odcinku 1x13, kiedy Zoe dzwoni do Rachel z restauracji, na jej iPhonie widzimy datę "piątek, 19 października". Jednak gdy chwilę później pisze do niej wiadomość, na iPhonie wyświetla się data "1 listopada".

miejsce kręcenia

pozostałe

  • Przygotowując "House of Cards" Netflix posiłkował się zbiorczą analizą zachowań widzów różnych seriali, które osiągnęły sukces (czyli użył tzw. big data, przyglądając się ocenom, czasowi oglądania poszczególnych odcinków itp.), by stworzyć program maksymalnie wciągający i uzależniający. Można powiedzieć, że dzięki temu historia Underwoodów została "zaprojektowana, by osiągnąć sukces". Te analizy stały również za decyzją, by wszystkie odcinki kolejnych serii wypuszczać jednocześnie.

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię