PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=725776}

Humans

7,4 7 810
ocen
7,4 10 1 7810
6,0 2
oceny krytyków
Humans
powrót do forum serialu Humans

Ten serial ma niestety wszystkie typowe wady kina europejskiego. Super niski budżet, słaba gra aktorska, nudne sceny typu "zapchajdziura", mało przekonywujące postacie, słaby dobór aktorów. Po 1 sezonie stwierdzam że im dalej od początku tym nudniej choć zapowiadało się naprawdę dobrze. Jednak ilość pseudo-informatycznego bełkotu rośnie z odcinka na odcinek aby swój szczyt głupoty osiągnąć przy nudnej końcówce sezonu a nuda i naiwny scenariusz zaczyna się mniej więcej od połowy sezonu. Ten serial mógł powstać nawet 30 lat temu przy takiej samej jakości wykonania, być może wtedy byłby dobry ale jak na 2015 rok to wypada słabo.

ocenił(a) serial na 3
fenio_px

Mam podobne odczucia. Ale już mniejsza o aktorstwo (które tylko w wykonaniu aktorek i aktorów odgrywających synthów jest dobre, jeśli nie bardzo dobre!) i "budżetową" otoczkę wizualną. To wszystko mogę wybaczyć i wybaczałem na poczatku, ponieważ fabuła przez pierwsze 4 odcinki stała na przyzwoitym, wciągającym poziomie. Jednak scenariusz, który był najmocniejszą stroną, z czasem przerodził się w farsę i pozbawił mnie złudzeń, że "Humans" może czymkolwiek się obronić. Lepiej wrócić do czytania Lema niż poświęcać czas na ten serial.

David_Ames

Czy ogladales szwedzki oryginal? Ciekawe, ktory wg Ciebie jest lepszy.

ocenił(a) serial na 3
cameronphilips

Nie, nie oglądałem. Więc jeśli pytanie brzmi - czy mimo wszystko warto obejrzeć oryginał? Nie pomogę.

David_Ames

Ogladalem oba, bylem jedynie ciekaw Twojej opinii, moja wyrazilem m.in. tutaj:
http://www.filmweb.pl/serial/Prawdziwi-2012-645284/discussion/10+10,2254601#post _14696515
http://www.filmweb.pl/serial/Prawdziwi-2012-645284/discussion/Orygina%C5%82+czy+ Remake,2779174#post_14696484

Poza tym wczoraj utworzylem spis filmow o inteligentnych robotach:
http://www.filmweb.pl/serial/Humans-2015-725776/discussion/Jakie+sa+podobne+film y+Spis+filmow+o+humanoidalnych+lub+inteligentnych+robotach.,2820180

ocenił(a) serial na 5
fenio_px

zgadzam się. świetny temat, który można by było przedstawić w znacznie ciekawszy i bardziej złożony sposób.
Powstało Synth - Na wspólnej.

fenio_px

Może dlatego, że (jak wczytam w opisie fabuły)

"Nowy Synth Hawkinsów wydaje się być strzałem w dziesiątkę - chaotyczny dom nagle staje się oazą spokoju, doskonałej organizacji i ogólnego zadowolenia. Jednak z czasem rodzina odkrywa, że życie z maszyną wiąże się z przerażającymi konsekwencjami, a cienka linia dzieląca ludzi i maszyny zaczyna się powoli zacierać. Do czego będzie zdolna zaawansowana technologia i jaki będzie ich wpływ na populację? Czy obecność robotów będzie szkodliwa czy korzystna dla całej ludzkiej rasy? Serial "Humans" odpowie na te pytanie i pokaże, kim staną się ludzie wraz z nadejściem technologii maszyn-androidów."

a wiec serial m na celu stworzyć przekonanie:
"kim staną się ludzie wraz z nadejściem technologii maszyn-androidów"

Bo jak wiadomo, kino to najlepszy sposób urabiania (a propaganda lepsza od czołgów).
Stary układ broni się wg. mnie przed zmianami w świecie, które napędza głównie technologia robotyzacji.

Co wyeliminuje przymus pracy, szkolnictwa i indoktrynacji na niewolnika wykonującego polecenia i bojący się potępienia (czyli religie, kościoły itp)

Podsumowując:

Stara nomenklatura boi się zmian i przedstawia je w negatywnym świetle.
Aby poprzez demokratyczne procesy uniemożliwić wprowadzenie robotów..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones