PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10044143}

II Wojna Światowa: Historie z frontu

World War II: From the Frontlines
6,4 885
ocen
6,4 10 1 885
II Wojna Światowa: Historie z frontu
powrót do forum serialu II Wojna Światowa: Historie z frontu

wypaczona historia?

ocenił(a) serial na 2

Świadomie pominęli 17 września i współprace Stalina z Hitlerowcami, jak można tak ważny aspekt pominąć, co to rusek montował?

destroye

Dokładnie! Ale co tu się dziwić, współpraca między szkopami a ruskimi trwa do dzisiaj! Tylko nie piszcie mi że niemcy teraz pomagają Ukrainie, ta pomoc jest śmiechu warta, gdyby nie naciski polityczne Polski a później USA to niemcy by zakończyli na tych 5 000 żółwi( dla niekumatych, hełmów co tak wolno szły do Ukrainy).

destroye

I skłamali w kwestii, że to Hitler wypowiedział wojnę Wielkiej Brytanii i Francji, było odwrotnie.

krzemas23

Historyk z koziej d... Hitler napadając na Polskę złamał wszystkie traktaty pokojowe wypowiadając wojnę światu z automatu. Poza tym w filmie powiedziano że Alianci wypowiedzieli wojnę Hitlerowi po napaści na Polskę. Nie dość że niedouczony to jeszcze kłamca

destroye

Przecież w tym serialu nie chodzi o pełną historię II WŚ tylko o kilka najważniejszych wydarzeń (zdaniem twórców)

ocenił(a) serial na 7
baxinski

Oczywiście że nie ale kanapowi znawcy historii teraz będą toczyć spory jak to Chrystus narodów (czyli my oczywiście) zostaliśmy w tym serialu pominięci i jak to UK USA I RUSCY tylko są na pierwszym planie. No nie wiem, może dlatego że zarówno wtedy jak teraz (czy to się komuś podoba czy nie) to byli i są głównie gracze w geopolityce. Jakby ten serial miał być uczciwy u wspomnieć i wszystkich poszkodowanych po równo i w bezstronny (co jest niemożliwe) sposób to chyba trzeba by było kilku sezonów po 10 odcinków każdy. Ale i wtedy ktoś o coś by miał pretensje bo przecież tak nie było. Śmiechu warte. Proponuję po prostu obejrzeć i cieszyć oczy świetnym materiałem odświeżonym cyfrowo.

ocenił(a) serial na 5
ahbabul

Zatem co przeszkodziło dograć te 4 odcinki ku chwale niepocieszonych narodów świata w dobie gó.wnianych seriali, które Netflix trzepie jak opętany, to nie wiem. Na pewno nie brak pieniędzy. To że zwycięskie państwa to są i byli główni gracze to nie podlega wątpliwości ale nie oznacza też, że w związku z tym na wszystko i ze wszystkim trzeba się godzić. Po to mamy takie fora jak to czy inne, żeby móc się podzielić wrażeniami po obejrzanym filmie czy dokumencie. Jest to w sumie najlepsze miejsce (pomijając fora historyczne) do podzielenia się opinią jakakolwiek ona by nie była. Wszyscy wiemy, że narzekanie nie zrobi z tego materiału lepszego ale na pewno pomaga podzielić się emocjami/wrażeniami. Kpienie i szydzenie z takiej formy ekspresji na forum do tego przeznaczonym jest bez sensu.

ocenił(a) serial na 3
nikifor92

Otóż to!

ocenił(a) serial na 7
nikifor92

Moja ironia jest skierowania do wiecznych maruderów. I takiego podejścia nie rozumiem i nie zrozumiem. Oczywiście że widzę te niedociągnięcia i przeoczenia w materiale. Ale wiecie co ? To nikogo nic nie obchodzi oprócz paru pokrzywdzonych Polaków których znów świat ma w dupie i się nimi nie i interesuje. Tak było jest i będzie. Just get over it. Ale wiadomo. Opinia jest jak dupa. Ja dalej proponuje cieszyć się świetnym materiałem archiwalnym a nie tak spinać tym czego tam brakuje. Naprawdę wtedy żyje się trochę lżej.

ocenił(a) serial na 5
ahbabul

Nie pozostaje nic innego niż życzyć powodzenia w walce z wiatrakami. Zawsze możesz podejść do tematu z innej strony. Zamiast troszczyć się o obcych ludzi z forum, o tym czy będzie im się żyło lepiej po zastosowaniu się do rad, po prostu dać ocenę, wymienić zalety, jeśli tylko takie dostrzegasz, i dać sobie spokój nie prowokując niepotrzebnych dyskusji, które do niczego nie doprowadzą, bo nie nawrócisz nikogo jak mesjasz. Szybciej Ci to wyjdzie niż proponowanie 'zadowolenia' z materiału.

ahbabul

Z tym że teraz UK jest takim samym graczem geopolitycznym jak pl.

ahbabul

No nie do końca ... Nawet Kasparov publicznie powiedział, że to hańba, że nie wspomniano nawet 1 minutę o tym, że Stalin zaatakował Polskę. Serial kręcony przez Żydów dla Żydów (zakończenie)

ocenił(a) serial na 2
baxinski

jeżeli 17 września nie była ważnym wątkiem (pozbawiła Polskie około ~800 k zbrojnych), to nie mam pytań xD

destroye

a co ma 17 września do 2 wojny światowej? Nic. To był jeden z tysięcy epizodów wojennych, a u nas urasta do rangi czegoś najważniejszego w świecie. Ruscy nie są agresorami w 2 wojnie światowej, ono napadli nas i jeszcze pare innych krajów w ramach własnej ideologii. Natomiast Anglicy czy Francja nie wypowiadały wojny Ruskim, tylko Niemcom, bo to oni byli agresorem światowym. Konflikty lokalne są mało istotne z perspektywy tej wojny. A był ich dziesiątki. Takie to były czasy,

ocenił(a) serial na 2
stadnicki82

nic? gdy by nie ruscy, to 800 tys polaków by było pod bronią, nic, te Twoje nic xD
Ruscy się nie kreują na agresorów i historia ich nie kreuję, ale fakty są takie, że byli agresorami.

destroye

Byli agresorami ale nie dla wielkich tego świata dlatego Zachodnia historiografia milczy o ich zbrodniach na mdluczkich szczególnie że bez ZSRR i brutalnie traktowanego miecha armatniego było ciężko te wojnę wygrać. Pionki na szachownicy nie mają pretensji o to, że są poświęcane do działań strategicznych. Ich obecność jest nieistotna, liczy się przetrwanie króla. Natomiast ty musisz się pogodzić z tym, że to my jesteśmy tymi pionkami a one nie mają nic do gadania jak tylko chronić króla czy hetmana. Im szybciej to pojmiesz tym szybciej zrozumiesz ile bzdur jest w naszej historii

ocenił(a) serial na 6
destroye

a słyszałeś kiedykolwiek o czymś takim jak historiografia? Wiem, że nie. Dowiedz się a potem oceniaj. Problemem od dekad jest to, że USA i UK potrafią robić filmy pod własną (wygodną wizję patrzenia na historię). Jest to dla Nas ( Europa środkowo-wschodnia) niewygodne i bolące. Ale to jest problemem naszych rządów zwłaszcza ostatniej dekady, gdzie nie nawiązano łączności bo MY lepiej zrobimy. To mamy Smoleńskie i inne gówna. Zamiast porządnego docu z nieszcesnym netflixem czy najlepiej hbo. Więc proponuje najpierw zrozumieć namiastkę złożoności problemu a potem pluć niewiedzą. P.S. płaczesz, że nie mówią o 17 września gdzie kolega Cie naprostował, że miało to marginalne znaczenie dla ogółu konfliktu a zapomniałeś, że nie wspomnieli o obronie UK o dywizjonach? Wiem, że net anonimowy ale....educate yourself a potem daj rzeczowe i merytoryczne argumenty. A wiem, że ostatnią rzeczą na jaką byś wpadł to fakt, że ten kolejny serialik (jakich mnóstwo) dla mnie jako historyka dał nowe footage video - a nie narrację, która od dwóch dekad niczym się nie różni.

ocenił(a) serial na 2
don_Zimek

ale o co się srasz? Mam im klaskać? Krytyka się należy, może Ty lubisz, gdy mówią, że to polskie obozy były, idź im jeszcze zrób dobrze.

ocenił(a) serial na 6
destroye

poproszę konkretną scenę z konkretnego odcinka gdzie padło to stwierdzenie.
Bo wprowadzasz takimi durnymi komentarzami ludzi w błąd.

Wiedząc, że wiedzy nie masz to od razu dam Ci radę na przyszłość: w serialu brak info o dywizjonach broniących Uk, nie ma nawet wzmianki o wojnie fińsko-radzieckiej, roli Australijczyków w walkach w Afryce, Krecie i we Włoszech i ani słówka o operacji Market Garden. No i również o zdobyciu Monte Cassino przez wojska polskie.

ocenił(a) serial na 6
don_Zimek

Czy to czyni serial z góry złym?

don_Zimek

Serial jak serial, ani lepszy ani gorszy. To jest serial przez tzw z kamerą wśród żołnierzy. Więc z góry będzie trochę nieobiektywny bo akurat pokazuje sceny które nakręcono na taśmie, czego we wrześniu 39 raczej nie uświadczysz. By the way. Pomyślałeś kiedyś dlaczego akurat wrzesień 39 to początek 2 wojny a nie zupełnie inne daty które bardziej do początku konfliktu pasują? Ciesz się że chociaż oficjalnie od kopania nas w tyłek datę ważnego wydarzenia wyznaczają. A dzisiaj byłem w kinie na film Kos, niestety bardzo trafnie nas Ruskie nam wyjaśniają gdzie jest nasze miejsce na ziemi.

ocenił(a) serial na 7
stadnicki82

"akurat pokazuje sceny które nakręcono na taśmie, czego we wrześniu 39 raczej nie uświadczysz" Tu jest ich trochę :) https://www.filmweb.pl/film/Korespondent+Bryan-2010-596324

destroye

No cóz - w połowie 2 odcinka stwierdziłem że coś cicho o ZSRR i współpracy Stalina z Hitlerem. Zero info o tym że ruskie weszli 17 IX, zero informacji o ataku na Finlandię, zajęciu Litwy, Łotwy i Estonii.. Rozumiem że te zdarzenia nie należały do teatru II WŚ? Skoro było o Mussolinim i Japońcach - pominięcie 4 gracza - Sowietów przez pierwsze 2 lata WŚ to grube przegięcie. Z dokumentu wynika że ZSRR trzymało sie na uboczu do czerwca 1941 a Hitler porwał sie z motyką na słońce bo Stalin miał "najpotężniejszą armię świata" i tylko obudził bestię. Jak mozna było wspomnieć o sojuszu Hitlera z Japońcami w ramach Osi - to absolutnie nalezało wspomnieć o pakcie Ribbentropa i Mołotowa... Przecież jest idealny dokument jak naziole się ściskaja z sowietami i to na sowieckiej kronice filmowej. Czyzby Putin nie dał praw autorskich?
Dobre filmy i ich obróbka jak widać to nie wszystko. Zawsze mozna elegancko, przemilczeć, pominąć, zbagatelizować, wykrzywić. A później zdziwienie że na Zachodzie zwykli ludzie, albo młodzi zgłuptaczeni popierali / popierają socjalizm a śmietanka artystyczno-towarzyska jeździ/ła do Sowietów i się zachwycała sprawiedliwością i całym systemem sowieckim. Ech...

ocenił(a) serial na 1
Yarada

No właśnie tu nie chodzi o to że my polaczki płaczemy bo nie mówią że o ruscy nas najechali tak to byśmy pobili Niemców tylko o to że w tym gu od netflixa wypacza się przekaz i jasne ktoś kto zna historie trochę bardziej niż odrobinę nie dojdzie do pewnych wniosków i odczuć Ale dla debila czy przeciętnego Amerykanina czy jakiegoś innego dzieciaka ery smartphona będzie to zupełnie inny wydźwięk historyczny takie dokumenty to po prostu kolejne szczebelki wielkiego zakłamywania historii i robienia szarych mas w chuja jasne fajne zdjęcia może kiedyś zobaczę bez dźwięku Ale jak narazie po połowie drugiego odcinka jak usłyszałem że Niemcy dzielili ludzi na 3 kategorie A B C bez wyjaśnienia szerszego kontekstu pozostawia otwarte drzwi dla wielu głupich ludzi i szarych mas do złej interpretacji tego w kontekście jeszcze innych smaczków tego serialu proszę bardzo to jest właśnie budowanie gruntu pod powolne przeklamywanie historii w oczach szarych mas pozostawia dużo do nadinterpretacji A w przyszłości do zmiany w patrzeniu na pewne sprawy i nacje w 2 wojnie światowej (kiedyś przejdzie że to były polskie obozy i Polacy chcieli zabijać żydów mówię wam xD) bo przecież kur * nie było takiej kategorii A B C byli tylko Niemcy ludzie do pracy których wyeksterminujemy później i Ci których będziemy eksterminowac w trybie natychmiastowym A przy okazji niech tam chwilę po pracują A no i państwa osi w przyszłości pewnie też do eksterminacji jeśli nie poddadza się germanizacji. Więc temu czemuś należy się 0 gwiazdek za bycie dokumentem bo albo się opowiada historię albo się tego nie robi bo wyciąganie sobie i ubieranie w słowa niektórych rzeczy w taki sposób wprowadza ludzi w błędne zrozumienie historii i odczucia. A sam materiał filmowy gitara. Jebat netflixa

ocenił(a) serial na 1
zolpidem

Bo głupi widz jeszcze uwierzy w kategorie A B C że Niemcy je mieli i może nas sobie zaliczy do B i pomyśli Ci Polacy to jednak za Niemcem byli

ocenił(a) serial na 1
zolpidem

Powtórzenie mitu kategorii A B C bez rozwinięcia tego wątku w programie dokumentalnym to jest skandal i nie powinno się zdarzyć A jeśli się stało to odpowiedzcie sobie sami kto dlaczego i po Co bo napewno nie z przypadku

ocenił(a) serial na 1
zolpidem

To jest po prostu skandal żeby w czymś co smie się nazywać dokumentem jest powielany mit że Niemcy dzielili ludzi na kategorie A B C bez rozwinięcia tego wątku bardziej. Głupi widz może wpaść tutaj na bardzo wiele jeszcze bardziej głupich domysłów i wniosków. Po za tym bez sensu jest ta cała narracja w cały serialu po Co opowiadać wgl historie skoro robi się to wybiurczo A pomijanie niektórych rzeczy i nie do powiedzenia prowadzą tylko do nieporozumień i bardzo łatwo takim materiałem manipulować historie wprowadzając ludzi w błąd. Moim zdaniem do zdjęcia powinna być tylko i wyłącznie narracja dotycząca samych zdjęć A nie koslawo opowiedziana historia i moim zdaniem specjalnie są położone różne akcenty i nie do powiedzenia oraz pominięte bardzo dużo. Skoro nie możesz opowiedzieć histori w całości to po prostu tego nie rób

ocenił(a) serial na 7
destroye

"co to rusek montował?" I dlatego, że torusekmontował, w drugim z odcinków, gdzie Niemcy w ZSRR [mniej więcej w okolicach 09.06] narrator mówi: "Stalin jest tak znienawidzony, że są miejsca, gdzie Niemców wita się z radością?"

ocenił(a) serial na 8
destroye

Zamysł tej produkcji to odnowione i pokolorowane kadry z różnych frontów II WŚ, nie chronologiczne odnotowanie każdej operacji wojskowej. Sporo tematów tam pominięto, ale koniec końców - ogrom pracy włożony w odnowienie tych nagrań.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones