PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=606385}
6,9 67
ocen
6,9 10 1 67
Ikoku Meiro no Croisée
powrót do forum serialu Ikoku Meiro no Croisée

Udane, ale...

ocenił(a) serial na 7

W teorii, anime miało wprowadzić Japończyków w paryżańską kulturę. Oglądając serię można mieć wrażenie, iż odbiorcą jest jednak zachodni widz, bombardowany zwyczajami kraju Kwitnącej Wiśni. Mówiąc dyplomatycznie mamy tutaj proporcję 50/50 [JPN/FRA czyt. tyle czasu antenowego poświęcano owym państwom].

Nie da się obejść porównań z równolegle wychodzącym Usagi Drop. Oba tytuły łączy „ciepło”, na które składa się utopijny świat przedstawiony, bez przemocy, pokus życia dorosłego, wszyscy są obrzydliwie mili, życzliwi. Pozytywnym aspektem takiego działania jest specyficzny klimat. Seans działa w pewien sposób kojąco. Okruchy życia stronią od spektakularnych przebiegów zdarzeń. Jeśli anime tego typu jest udane, samo w pewien sposób ukręca na siebie bicz. Nie istnieje możliwość godziwego pożegnania się z serią. Dramatyzmy zawsze wychodzą bokiem, no bo jak w 12 epku tak ni z gruchy, ni z pietruchy sypnąć poważnym problemem? To się nie klei. Alternatywą jest „i wszyscy żyli długo i szczęściwie”, aczkolwiek owy ending również nie wydaje się w pełni sprostać zadaniu. Zawsze pozostaje niesmak. Chciałbym ocenić wyżej, 7/10 to tyle, na ile mnie stać. Warto oglądać, mimo dziewiętnastowiecznej Francji czyli wydawac się może, zapory nie do przejścia.

ocenił(a) serial na 7
Pi9rce

Jest przyjemne i warte do obejrzenia gdy chce się coś lekkiego i przyjemnego. rzeczywiście szkoda że na końcu nie ma jakiegoś zakończenia czy rozwinięcia historii ale jest ok. W ogóle anime nie kojarzy mi się z ugasi drop i bym nigdy ich nie porównała. ale na pewno są jakieś cechy podobne. Podobał mi się obraz takiej Francji przyjemniej się ogląda europejskie kraje z XVIII czy XIX w niż współczesne.Zwyczaje japońskie były fajnie przedstawione i na pewno nie było ich za dużo, ale szkoda mi tylko faktu że nic więcej nie wiem o nich bardzo mnie ciekawiło ile mają lat jakie są jej korzenie z jakiej rodziny pochodzi itd. :) przyjemnie mi się oglądało, że połknęłam na raz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones