PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=785077}
4,6 4 541
ocen
4,6 10 1 4541
Inhumans
powrót do forum serialu Inhumans

Nie lubię oceniać seriali przed zakończeniem sezonu, szczególnie gdy jest krótki. Jestem fanem MCU i podchodziłem do Inhumans z dużym kredytem zaufania, pomimo informacji o słabych recenzjach, szczególnie, że w AoS lubię ten wątek. Obejrzałem jednak te pierwsze 3 odcinki i niestety muszę przyznać, że jest kiepsko. Bohaterowie są strasznie nijacy, tylko jeden Maximus wzbudza odrobinę zainteresowania, a jeszcze gorszy jest scenariusz. Nie będę omawiał go ogólnie, przedstawię tylko listę absurdów jakie pojawiły się do tej pory, a są one sporego kalibru.

1. Medusa przedstawiana jest jako inteligentna babka, świetnie zdaje sobie sprawę z życia w ukryciu i nieświadomości Ziemian o istnieniu ich bazy na księżycu. Ba, sama jest orędowniczką takiej polityki. A jednak na Ziemi próbuje zdobyć pieniądze mówiąc do bankomatu, że jest królową Attilan i żąda pieniędzy.
2. Black Bolt podobnie - po znalezieniu się na Ziemi wyraźnie próbuje pozostać poza uwagą społeczeństwa, nie chce się wyróżniać, jednak jedną z pierwszych rzeczy jakie robi jest spora kradzież w sklepie. Do kradzieży zostaje przysłany jeden radiowóz, Black Bolt stawia opór i od razu robi się obława - przecież nikt nie zdążył ich wezwać... Ogólnie rzecz biorąc - wszyscy z nich mieli regularny wgląd w życie na Ziemi (te ekrany) i wiedzą z grubsza jak ono wygląda, jakie są realia. To nie to co Thor w pierwszym swoim filmie.
3. Szef tej pani naukowiec absolutnie wyklucza nieprawdopodobne wytłumaczenie awarii łazika na Księżycu, chociaż akcja serialu dzieje się w czasach po inwazji Chitauri i nawet po rozpowszechnieniu się Terrigenu i wysypie Inhumanów. Więc czy czyjaś obecność na księżycu powinna wydawać się całkowicie nieprawdopodobna?
4. Maximus jest przedstawiony jako przebiegły gość, planujący swoje posunięcia z wyprzedzeniem. Jednak gdy Crystal ma go poprzeć, nijak nie zabezpiecza się na wypadek gdyby coś poszło nie tak i ona dzięki temu ucieka.
5. Mimo, że sytuacja jest nadal niestabilna i zamach stanu jeszcze do końca się nie powiódł, nie ma żadnych strażników na korytarzach, nikt nie pilnuje drzwi do teleportującego się psa, który może przenosić ludzi na Ziemię i z powrotem.
6. Medusa została pokonana i zostaje pozostawiona sama sobie na korytarzu bez żadnych strażników, mimo że zamach stanu się dopiero rozpoczął. Co prawda pozbawiono ją mocy, ale przecież jej włosy to nie jedyna jej wartość. Pomijając inne umiejętności - to autorytet, prestiż, wpływy...
7. Zabójcy nasłani na Gorgona oczywiście nie mogą go zdjąć z odległości gdy mają go na celowniku nie zdającego sobie sprawy z ich obecności, muszą podejść na pół metra i oczywiście się zdradzić. Podobnie wyglądała sytuacja z Karnakiem, chociaż chyba każdy zdawał sobie sprawę, jakie on ma zdolności.
8. Pani naukowiec widzi jak nieznana kobieta obezwładnia strażnika i z pistoletu otwiera bramę i zaraz potem biegnie do niej żeby sobie pogadać.
9. Największym absurdem jest ucieczka z więzienia. Więźniowie są w nocy nie w celach, tylko na siłowni na wolnej przestrzeni. Strażnicy chcą poturbować Black Bolta i zamiast zrobić to samodzielnie gdzieś na uboczu, chcą się wyręczyć resztą więźniów, po czym są mocno zaskoczeni, że więźniowie zamiast pobić gościa, który pokiereszował przedstawicieli prawa, to go polubili. Więc absolutnie wszyscy strażnicy wparowują na plac, bo Black Bolt biegnąc chwilę później przez korytarze więzienia nie napotyka żywej duszy. I na koniec obcy helikopter ot tak sobie ląduje na terenie więzienia.

Zobaczymy co będzie dalej. Mam jeszcze resztki nadziei, ciężko jednak spodziewać się, że nagle drastycznie poprawi się scenariusz. Bo niestety to jest tutaj najgorszej jakości...

ocenił(a) serial na 2
MithrandirII

Teraz o tym pomyślałem. To nie jest chyba jednak kwestia serialu, bo z tego co się orientuję Black Bolt ma takie same atrybuty w komiksach czy serialach animowanych, ale coś jest nie tak z projektem tej postaci...
Cyklop z X-Menów ma podobną sytuację - jeśli otworzy oczy, to strzela zabójczym laserem. Więc skonstruowano dla niego tę blokadę, która (jak rozumiem) pozwala mu normalnie widzieć, a promień zostaje wystrzelony tylko gdy on tego chce. Więc dlaczego nie stworzono czegoś podobnego dla Black Bolta, tylko na usta zamiast na oczy? A dodatkowo jakiegoś syntezatora dźwięku przyczepianego do krtani (nawet od zewnątrz), żeby móc modulować głos w ten sposób? Albo jak by to nie mogło działać, to czegoś w takim stylu jak u Stephena Hawkinga? Przecież Inhumani to bardzo zaawansowana technologicznie rasa...

ocenił(a) serial na 6
MithrandirII

W komiksach mial cos takiego (taki jakby widelec na masce), to mu czesciowo pomagalo koncentrowac moc ale nie ma co porownywac Cyklopa do Black Bolta inna liga - Black Bolt to jedna z najpoteznijeszych postaci Marvela, ten koles bez uzywania glosu byl w stanie powalic Hulka, jego glos moze niszczyc cale planety, Cyklopa chyba nie musze Ci tlumaczyc. :P

ocenił(a) serial na 6
keteek

Black Bolt wykrztalcil w sobie mega samodyscypline - przed snem zawsze medytuje w komnacie ciszy (jakos tak to sie nazywa, w serialu tez to mieli - to okragle pomieszczenie) zeby przez sen zadnego dzwieku (ani chrapania, ani gadania przez sen) nie wydac, nawet pod wplywem najwiekszych emocji on milczy, w komiksach nawet jak go Skrulle (ktore sa znane miedzy innymi z kreatywnych metod tortur) torturowaly przez dni to Black Bolt nawet nie steknal, ten koles nawet nie kicha. :P

ocenił(a) serial na 2
keteek

W ogóle, zrobienie głównym bohaterem niemej postaci to jest spore ryzyko. Trzeba mieć aktora, który zdobędzie zainteresowanie widza tylko mimiką, sposobem bycia i poruszania się, gestami - słowem, musi emanować charyzmą. Idealnym przykładem kogoś takiego jest dla mnie Clint Eastwood (oczywiście nie mówię, że widziałbym go w tej roli). Za to Black Bolt w serialu wygląda, jak to ktoś zauważył w innym temacie, jakby nic nie ogarniał. I jakby nabrał wody w usta :/

ocenił(a) serial na 6
MithrandirII

Clint Eastwood moze by sie nadal gdyby byl o ponad polowe mlodszy. :P Anson Mount w roli Black Bolta dobrze sobie radzi, chociaz w pilocie wypadl lepiej niz w 3 odcinku ale po czesci to znowu wina scenariusza.
Zmiana wizji na poczatku troche tu zaszkodzila - Black Bolt w komiksach uzywal tylko kilku znakow niemych, z Medusa mial telepatyczna wiez i to ona glownie tlumaczyla to co on chcial przekazal, znakow bylo tylko kilka i byly jak najbardziej podstawowe - tutaj chcieli zrobic tam na poczatku ale stwierdzili, ze postac poslugujaca sie jezykiem migowym przykuje to ekranu osoby nieme.
Kolejna zmiana to bylo, ze na poczatku chcieli aby Anson byl takim jakbym narratorem z zewnatrz, narracja bylaby przeprowadzona w troche taki sposob jakby to dziala sie u niego w glowie ale jest to ciagle narrotor z zewnatrz.
Moim zdaniem oba te pomysly bylyby lepsze niz to co zrobili ale wiadomo... Scott Buck...

keteek

nie znam migowego / miganego, więc nie potrafiłam ocenić, czy to, co pokazywał Bolt, to był prawdziwy ziemski język, czy coś, co wymyślili na potrzeby serialu, ale jeśli prawdziwy, to znowu - skąd cywilizcja, która z ziemską od dawna nie ma nc wspólnego, zna nasz migany? Wchodzi w pakiecie w ten cały All-speak? No bez jaj...

ocenił(a) serial na 6
tillien

Black Bolt i Medusa jako dzieci wymyslili wlasny zestaw znakow - jakos musieli sie porozumiewac skoro Black Bolt nie mogl mowic, ten jezyk z ziemskim migowym nie ma nic wspolnego. To akurat jest z komiksu stwrzonego przez Stana Lee i Jacka Kirbiego w latach 60 wiec z pytaniem skad im sie to wzielo idz do Stana. :P

ocenił(a) serial na 2
keteek

A wystarczyłoby jakby użyli prostego paralizatora, ech przynajmniej jak strzelali tym gazem to kaszlał

mistrz_sheldon

Właśnie nie kaszlał. Ale kręciło mu się w nosie, to było widać.

ocenił(a) serial na 2
keteek

"w komiksach nawet jak go Skrulle (ktore sa znane miedzy innymi z kreatywnych metod tortur) torturowaly przez dni to Black Bolt nawet nie steknal" - tak swoją drogą, to jakim trzeba byc idiotą, żeby torturować Black Bolta. Przecież gdyby na chwile stracił kontrolę i wymsknęło mu się jęknięcie, to... ;)))

ocenił(a) serial na 6
Aron9999

Skrullom wlasnie o to chodzilo zeby Black Bolt uzyl glosu i wszystko rozwalil :P Skrulli nie ogarniesz :P a to tym bardziej impnujace, ze pomimo najroznieszych i najbardziej kreatywnych metod tortur Skrulle nic nie wskorali - to pokazuje roznice miedzy tym serialem, a komiksami - w komiksach nic nie moglo sie stac z mocami Black Bolta bez jego zgody, a w serialu wystarczy lekko popiescic go pradem i juz steka

ocenił(a) serial na 2
keteek

No to rzeczywiście te Skrulle są nieźle pokręcone. Akurat komiksów o Inhumans nie czytałem, choć postać Black Bolta i Medusy jest mi znana. On w serialu w ogóle jakis słaby jest, bo po tym stęknięciu w 2 odcinku to nie samochód ale całą dzielnice powinien chyba rozwalić (podobno w najwyższej formie szeptem rozwala miasto). Po obejrzeniu 4 epizodu zastanawia mnie czy w komiksach jest tak samo, że BB w obliczu zagrożenia szuka cały czas jakiejś alternatywy dla swojego głosu i używa go tylko w ostateczności? Albo nawet woli czasem oberwać niż razem z przeciwnikami zmieść przy okazji pół świata? Jeśli tak, to cholernie odpowiedzialny facet.

ocenił(a) serial na 6
Aron9999

jesli chodzi o komiksy to polecam

the Marvel Knights: Inhumans (Paul Jenkins i Jae Lee, oni razem maja tez wiele innych dobrych historii o Inhumans)

War of Kings (przed tym dobrze przeczytac Annihilation Conquest)

Fantastic Four #45 (komiksowy debiut Inhumans, Stan Lee i Jack Kirby mieli tez pozniej wiecej komiksow z Inhumans)

Silent War

Realm of Kings

Son of M

z tych takich mniej godnych polecenia ale ciagle dobrych to Inhumanity, Uncanny Inhumans, Royals
solowe serie o Karnaku i Black Bolcie tez sa godne polecenia

Nie polece zadnego serialu anumowanego bo Inhumans jak dotad pojawiali sie tylko goscinnie w innych serialach i raczej nie bylo tam nic specjalnego.

Co do tego ile niepotrzebne stekniecie Black Bolta powinno rozwalic w serialu to tak, to powinno rozwalic wiecej nie tylko przesunac samochod - cos jak budynek albo i kilka.

W komiksach Black Bolt ciagle nosil maske z takim dziwnym jakby widelcem i to mu pozwalalo na kontrolowane uzycie mocy na mijsza skale, w serialu mial taka jakby korone z widelcem kiedy pokazali rytual terrigenezy ale nie wiem czy to tak samo dziala.

"cholernie odpowiedzialny facet" Trafiles idealnie. :P Black Bolt mial moce od dziecka ale nie wyszedl z komnaty ciszy dopoki nie nauczyl sie kotrolowac mocy (mial wtedy 18 lat), zawsze przed spaniem medytuje przez kilka godzin w tej komnacie aby przez sen nie wydac jakiegos dzwieku i wszystkiego nie rozwalic. Medusa jest jego zona i nawet przed slubem byla zaliczana do rodziny krolewskiej (oni sa drugim kuzynostwem) ale nigdy nie uslyszala od niego nawet jednego slowa.

ocenił(a) serial na 2
keteek

Dzieki za liste komiksów. Przyda sie, bo u mnie Inhumans to jedna z białych plam jeśli chodzi o Universum Marvela. Black Bolt to fascynująca i tragiczna postać, duże pole do popisu dla aktora. Niestety w serialu nie wygląda to najlepiej, pewnie też ze względu na scenariusz który kuleje.

Co do odpowiedzialności to w 4 epizodzie myslałem już, że Bolt "szepnie cos do ucha" Mordisowi ;) Jednak i tym razem obyło się bez tego.

ocenił(a) serial na 3
keteek

Przed Annihilation Conquest warto też przeczytać Annihilation, ponieważ kilka istotnych wątków powraca. Nie wiem jak to wygląda w War of Kings, bo jeszcze tego nie czytałem, ale mam w planach.

Poza tym była jescze seria Inhuman, którą warto przeczytać przed Uncanny Inhumans.

ocenił(a) serial na 2
filmomaniak444

Kolejności niektórych tytułów nie zachowam, bo też nie mam czasu czytać wszystkiego, ale doceniam pomoc. Zacząłem powrót do świata komiksów od Nieskończoności. Może nie jest to historia tylko o Inhumans, ale mamy tam m. in. starcie BB z Thanosem. Zamówiłem też Marvel Knights Inhumans w oryginale (przynajmniej odbioru nie zepsuje mi ewentualne złe tłumaczenie)

ocenił(a) serial na 6
MithrandirII

No cóż, widocznie tak ma być.Pamiętam cokolwiek Inhumans z polskiego wydania X-Men,ale tak tylko trochę.Black Bolt tam się nie odzywał, bo nie mógł, więc to pozostawili bez zmian.Co do reszty, obejrzałem te trzy odcinki i mam mieszane uczucia.Serial taki trochę nijaki, jak na razie.Nie będę się czepiał tych głupot, ale w porównaniu do Agentów, to to jest bardzo słabe.Jakbym oglądał serial dla dzieci.Mam takie wrażenie, że to jest pokazanie nieco półserio, bo w Agentach, jakoś inaczej odbierało się nieludzi, bardziej poważnie to było pokazane.Niby ta sama stacja, a jakże inne wrażenie z odbioru.Jeśli to będzie wyglądało tak, jak dotychczas, to jest to nieco słabe.Jestem miłośnikiem komiksów i produkcji na nich opartych, ale nawet ja, mam granice wytrzymałości, a ta produkcja zbytnio mnie nie porywa.Widać niestety, że jest to robione nieco na siłę i bez konkretnego pomysłu.Chciałbym, żeby się to nieco rozkręciło, ale czy tak będzie,zobaczymy.Póki co, to jest to daleko w tyle za Agentami.Niby na pierwszy rzut oka wygląda nieźle, ale przy bliższym kontakcie, złe wrażenie się potęguje.W Agentach aż się chciało więcej Nieludzi, a tutaj, tak sobie.Tyle dobrze, że jest "Desmond" Lubię gościa od czasów Lost.

ocenił(a) serial na 2
mario_1981

Ja miałem przed seansem nadzieję, że będzie jakieś powiązanie z AoS. Potem zacząłem mieć nadzieję, żeby go jednak czasem nie było. Chociaż może to by coś Inhumanom pomogło? Kiedy w ogóle chronologicznie dzieje się akcja Inhumans? Wtedy co 3. sezon AoS, czy później? Wiadomo coś na ten temat?

ocenił(a) serial na 6
MithrandirII

Wspominają o "zanieczyszczeniu" wody terrigenem i masowym wysypie Nieludzi, wiec pewnie coś takiego.

ocenił(a) serial na 2
mario_1981

Czyli to będzie pewnie przed Hivem? (lol, jak ta odmiana niefortunnie brzmi po polsku)
To mogłaby być ciekawa rzecz fabularnie, jak Inhumani z takiej eksklawy odnieśliby się do powrotu Hive'a.

MithrandirII

Raczej po AoS 4x22 - jest już polowanie na Inhumans, ludzie znają tą nazwę, policja spuszcza łomot BB (jak Hydra dla Daisy we Framework - a Hydra miała tam władzę).

ocenił(a) serial na 2
sakinom11

Policja chciała pobić Black Bolta raczej dlatego, że stawiał opór przy aresztowaniu i uszkodził policjantów. Z tego co się orientuję, w USA odwet policji za atak na innych policjantów to standard.
Jeśli chodzi o polowanie - sceny takie jak widzimy na samym początku pierwszego odcinka rozgrywały się też chociażby w 3x01, kiedy ATCU zbierała Inhumanów i wsadzała do hibernacji. Poza tym, jak się przecież okazało, ci kolesie byli wynajęci przez Maximusa.

MithrandirII

Aż puściłam sobie 1x02. Kopali go i pałowali już po paralizatorze, gdy leżał na ziemi z rękami na karku. Z całą resztą możesz mieć rację. Po prostu założyłam, że akcja dzieje się po Framework, bo kocham AoS :)

ocenił(a) serial na 2
MithrandirII

Szczerze, nie zdziwiłbym się jakby wywali ten serial z kanonu, i po latach zrobiliby porządny film

MithrandirII

Generalnie się zgadzam, choć w sumie niektóre błędy można wytłumaczyć:
1 i 2 - patrz keteek.
3. Niektórzy są ślepi nawet gdy mają przed nosem rozwiązanie.
4. Owszem. Ale zauważ, że obraca sytuację na swoją korzyść. Ostatnia z rodziny OPUŚCIŁA miasto, ale ON tego nie zrobi. Wiwat Maximus!
5. Crystal miala być pod strażą, a skoro Lockjaw i tak śpi czy jest nieprzytomny to po co go pilnować.
6. Medusa jest załamana, a ci strażnicy, których spotkała byli z Maximusem. Jak mogłaby komukolwiek zaufać?
7. To było głupie z ich strony. Ale może myśleli, że nowoczesna broń i przewaga liczebna przechyli szalę zwycięstwa na ich stronę? Arogancja.
8 i 9 - zgadzam się.

ocenił(a) serial na 2
sakinom11

Co do 4, to może coś w tym jest.
5 - Po co w takim razie strażnicy w więzieniach, skoro więźniowie są zamknięci przed światem? Przecież może się obudzić, albo ktoś może spróbować się do niego dostać (i tak się stało).
6 - Zaczyna się przewrót, ona leży tam załamana, nagle podchodzi do niej paru strażników i mówią jej, że są po jej stronie - światełko w tunelu, dlaczego miałaby im nie zaufać? Przecież nawet przeciwnicy ewentualni Maximusa mogliby ją stamtąd zabrać siłą. Poza tym, była jeszcze jej siostra, był Karnak, z nimi chyba nie byłoby problemu zaufania.

MithrandirII

5. Więźniów jest wielu, Lockjaw jeden i nieprzytomny. A Crystal chyba uchodziła za rozkapryszoną pannicę, która ma wielką moc, ale można ją upilnować. Poza tym miała być w Sali Tronowej.
6. Siostrze na pewno by zaufała, co do strażników - nie wiem czy byłaby aż tak naiwna.
Ten cały przewrót odbył się po cichu - Maximus nie powiedział Nieludziom, że BB i inni uciekli, bo chciał ich zamknąć lub zabić. Powiedział, że facet z Rady Genetycznej został zamordowany (nie powiedział kto), a król opuścił Attilan - mała sugestia, że być może miał z tym coś wspólnego i że on, Maximus to wyjaśni.

ocenił(a) serial na 2
MithrandirII

Akurat zachowanie Black Bolta wydaje się logiczne. W tym swoim stroju z Attillan wyrózniał się jeszcze bardziej, więc postanowił zwinąć ciuchy i zwiać. Nie sądził, że to mu się nie uda, choć jak debil szedł srodkiem ulicy zamiast skręcić w jakiś zaułek.

ocenił(a) serial na 2
MithrandirII

Szósty odcinek.
Cała ta zasadzka na rodzinę królewska w laboratorium to absurd, chcieli tam sprowadzić i pokonać całą czwórkę, a nie mieli żadnego pomysłu jak poradzić sobie choćby z dwójką. Plus rozprawiono się z trójką rebeliantów i ojcem Bronajy, a gdzie kilkoro pozostałych górników?
Moc Mordisa wiąże się ze ściągnięciem maski, więc zamiast związać mu ręce za plecami, to robią to z przodu i raczej luźno.
"- Jak będziemy szukać Crystal? - Hmm, może w ten sam sposób co całą resztę? - Wow, co za genialny pomysł."
Końcowa scena wzięła się nagle i znikąd, czemu nie pokazali żadnej konfrontacji Maximusa z Tiborem? Maximus decyduje się pójść na spotkanie zapewniony, że wszystko jest ok, chociaż nadal ma wątpliwości. Kolejne ujęcie w tym wątku - Maximus trzyma nóż przy gardle Tibora i oznajmia spiskowcom, że pojmano ich rodziny. Czegoś tu zabrakło pośrodku.

Jeszcze jakoś przeboleję te pozostałe dwa odcinki...

ocenił(a) serial na 6
MithrandirII

Chyba najslabszy odcinek i jednoczesnie z najwieksza ilsocia glupotek/absurdow/bledow.

Wkurzylo jak Rodzina Krolewska postrzegala Mordisa -przestraszyli sie go to postanowili zamknac - WTF? W komiksach nie bylo czegos takiego, ze jakis Inhuman bylby gorszy przez moce jakie dostal - dla kazdej, nawet takiej mocy jest zastosowanie, w komiksach to by sie nawet ucieszyli z jego mocy i trafilby do gwardii, a ci tutaj zamkneli go ze strachu i prob zrozumienia mocy w celi. Tragedia jakas. Tego Nuhumana kumpla Black Bolta tez latwo sie pozbyli.

To, ze zabili Gorgona tez bez sensu. To ciekawa postac i nawet peirwszy Inhuman, ktory pojawil sie w komiksach (razem z Medusa, reszta pozniej), a w serialu nic nie zrobil. Ciekawe czy ma gdzies tam dzieci ale raczej w to watpie.

Albo ta rozmowa Black Bolta, Medusy i Loise o tym dlaczego uciekli na Ksiezyc - "przez ludzi", to tez tak nie bylo - Inhumans uciekli glownie przed Kree, dopiero w dalszym stopniu przez ludzi, a czesc Inhumans odlaczyla i zostala na Ziemi (teoria jest taka, ze niektorzy Inhumans uznali za niestosowne eksperymentowanie z terrigenem wiec kiedy przyszedl czas ucieczki to zostali).

Ta scena koncowa faktycznie znikad, zdecydowanie czegos tam brakuje - obstawiam, ze wycieli jakas scene albo nawet sceny.

A z Mordisem to mega glupote odwalili, ok Gorgon nigdy najmadrzejszy nie byl ale Karnak patrzyl jak ten go zawiazuje i NIC. :P

keteek

Ze wszystkim się zgadzam. Nic dodać, nic ująć. Trochę szkoda mi Gorgona, ale czy on rzeczywiście nie żyje? Serio? Załatwiło go raptem kilka belek, taki kawał chłopa? Zrozumiałabym, gdyby zawalił się cały budynek.
Co do "dlaczego uciekli na Księżyc" to myślę, że może lepiej nie patrzeć na to przez pryzmat komiksów. Komiks ma swoje wytłumaczenia, a serial może mieć swoje - najważniejsze, żeby nie były one KOMPLETNIE różne.
W AoS wytłumaczeniem podziału był Hive (chyba) - ci, którzy są teraz na Ziemi to potomkowie tych Inhumans, którzy dogadali się z ludźmi, że trzeba pozbyć się Hiva, a potem się z nimi wymieszali. Rodzina królewska i reszta Attilanu to najwyraźniej potomkowie tych, którzy byli pod jego kontrolą i przeszli odwyk i się później odseparowali. Skoro żyli z dala od ludzi przez wieki i widzieli w nich tylko zło, to nic dziwnego, że się ewakuowali na Księżyc.

ocenił(a) serial na 6
sakinom11

Hive'a w to nie mieszajmy. :P W AoS wytlumaczyli to tak, ze ludzie zgadali sie z Kree i wygnali Hive'a zanim tak na prawde zdarzyl namiejszac. W odcinku 2x12 tez o tym gadali, no i w pilocie Inhumans i dotad wszystko sie zgadzalo, w MCU to poszlo w podobnym (nie tym samym) kierunku co w komiksach - Inhumans uciekli na Ksiezyc przed Kree ale czesc zostala na Ziemi - bez zaglebiania sie w szczegoly to pokrywa sie z historia z komiksow ale nagle z nikad w tym odcinku Black Bolt twierdzi, ze oni uciekali przed ludzmi i ze przez kilka pokolen Inhumans zyli na Ziemi - a tu juz ni w zab nie pasuje. Ludzie nigdy nie byli dla Inhumans zagrozeniem, a Kree paktycznie zaraz po stworzeniu Inhumans stwierdzili, ze najlepiej bedzie ich zniszczyc. W skrocie - to co gadali w tym odcinku nie pokrywa sie ani z komiksami, ani z tym co wczesniej gadali w MCU. Rozumiem, ze te historie musza sie troche roznic bo kto wie jak to dokladnie wyglada z prawami do Skrulli i Super Skrulli ale niech chociaz beda konsekwentni.

keteek

Vin-Tak w S02E12 twierdził, że rozsądni Kree zabili tych, co chcieli eksperymentować dalej. Kree stworzyli Hive i innych Inhumans, potem to Hive się zbuntował i wygnał/zabił Kree, a Inhumans z ludźmi go wygnali (w każdym razie tak opowiadał James -na podstawie zapisków Jiayng- w S03E16). Te wersje są niby różneale mogą współistnieć, np: Kree mieli swoich Żniwiarzy i naukowców na Ziemi, Hive zrobił rebelię część z nich zabił, innych wygnał, ale mogli być i tacy, którzy się ukryli. Wtedy przylecieli "rozsądni" Kree, aby zabić swoich i kilku Inhumans, ale wcale nie musieli wiedzieć ilu ich było na Ziemi. Odlecieli myśląc, że wykonali misję w całości i że nie będzie Inhumans w przyszłości.
Cytat z marvelcinematicuniverse_wikia_com:
One day, an Inhuman named Alveus was created by the Kree Reapers to lead their army of Inhumans, but instead he led them into a rebellion against their creators and eventually banished them from Earth, never to return.
The other Inhumans became so afraid of Alveus' powers, that they worked with Humans and banished him to Maveth.

ocenił(a) serial na 6
sakinom11

Nie do konca. ;)
Z tego co mowil Vin-Tak to wynika dalej, ze on bral udzial w tym eksperymencie osobiscie, wyraznie mowil "dark chapter od MY past" i "WE", a pozniej jeszcze "if the Kree epire learns that those experiments were success". Wiec jest tak jak mowie i to pokrywa sie nawet z komiksami (w serialu po prostu nie zaglebiali sie w przyczyny i szczegoly ale wszystko sie zgadza).


Kree toczyli wojne, wiedziele ze nie wygraja wiec zaczeli eksperymentowac na rasach z roznych planet ale dopiero na ZIemi otrzymali zadawalajace ich wyniki - wszystko co tutaj powiedzial Vin-Tak zgadza sie z komiksami, dodam ze ta wielka wojna to byla wojna ze Skrullami i Kree mimo tego, ze sa rasa wojownikow nie mieli z nimi wiekszych szans.

Pozniej Kree uznali uznali Inhumans za blad i postanowili ich zniszcyc - slowa Jiaying, ok, tutaj tez sie wszystko zgadza. W komiksach chodzilo o to, ze Najwysza Inteligencja przewidziala, ze pewnego dnia Inhumans zapanuja nad Kree wiec Kree uznali ich za blad i postanowili zniszczyc - w serialu sie po prostu nie zaglebiali.

Dalej z pilota Inhumans wynika, ze czesc Inhumans zbiegla na Ksiezyc, a czesc zostala na Ziemi (nie podawali przyczyn) wiec sie zgadza. Jiaying powiedziala, ze potomkowie Inhumans (czyli juz technicznie Nuhumans) sa na Ziemi - tutaj tez sie zgadza.

I nagle ni stad ni z owad Black Bolt rzuca, ze oni uciekli przed ludzmi. Nawet jesli dopuscimi teorie o Hivie/Alveusu to przeciez James powiedzial, ze ludzie i Kree zmowili sie zeby GO wygnac wiec ta historia nie zaprzecza niczemu co dotad przedstawilam. Do komiksow tego nie porownuje bo Hive nawet nie jest tam Inhumanem i jego poczatki sa inne.

W skrocie - wszystko co w MCU przedstawili o Inhumans zgadza sie z komiksami, sa to ogolniki ale prawdziwe, watek Hive'a jest dodany ale nieczemu to nie zaprzecza. Jedyne co sie nie klei to ostatni odcinek Inhumans ale w tym serialu wiele sie nie klei.

ocenił(a) serial na 2
keteek

Ciekawe czy jakby zapytać producentów Inhumans o sprawę Hive'a, to czy w ogóle wiedzieliby o co chodzi?

Ewentualnie zawsze można tłumaczyć, że Black Bolt nie powiedział Louise prawdy lub całej prawdy. Ale biorąc pod uwagę dotychczasowy poziom utrzymywania tajemnic i wtajemniczania przypadkowych ludzi w ważne sprawy, to nie szedłbym tym tropem :D

ocenił(a) serial na 6
MithrandirII

Wydaje mi sie, ze tworcy Inhumans cos tam o AoS wiedza - wiedzieli o wysypie Inhumans z finalu 2 sezonu.

Z ta tajemnica to masz racje. Black Bolt moglby zatajac informacje przed Loise ale skoro oni chodza i wolaja "jestem z Attilan to ukryte miasto na Ksiezycu" to troche naciagane ale wiele rzeczy w tym serialu nie ma sencu wiec jest to mozliwe. ;)

keteek

Może gdyby padło słowo "Kree" to musieliby wyjaśnić Luise, co to za jedni. Łatwiej im było powiedzieć o ludziach.

ocenił(a) serial na 6
sakinom11

Chyba jednak dostaniemy Kree w Inhumans - ostatni odcinek mocno na to wskazuje, o ile bedzie kolejny sezon.

keteek

Też mi się tak wydaje. Ciekawa jestem kto jest szefem Luise. Musi być bardzo wpływową i decyzyjną osobą, że to akurat on zdecydował, że Inhumans mogą się osiedlić na Ziemi. Chyba, że to sam prezydent, w co jednak wątpię. Zawsze muszą wmieszać kogoś nowego i często złego.

ocenił(a) serial na 2
sakinom11

Przez moment pomyślałem, że może chodzić o kogoś związanego z S.H.I.E.L.D. Ten tekst: "Szef będzie chciał mieć wyłączność na Ciebie...i na nich" przywiódł mi na myśl Coulsona, ale on raczej nie ma aż takich wpływów.

ocenił(a) serial na 2
Aron9999

Jeśli to czasy z 3. sezonu SHIELD, to może to być ktoś z Hydry. Ale pewnie nie będą chcieli się tak cofać, może Roxxon prowadzi te badania (kołacze mi się po głowie, że była mowa o prywatnym inwestorze)? Albo ta organizacja z ostatniej sceny 4. sezonu SHIELD?
Tak czy siak, nie czekam na 2. sezon. Cały serial okazał się absolutnie beznadziejny, nawet te nowo-otwarte z finału nie bardzo mnie zachęcają do dalszego oglądania. Może będzie tak jak z Agentką Carter, która też się skończyła z otwartym zakończeniem... To mnie akurat boli.

użytkownik usunięty
MithrandirII

a juz myslalam ze cos mi sie w glowie popier-dzielilo, ze tak nagle ta scena z Maximusem, Tiborem i nozem. Nie chcialo mi sie cofac. Szkoda, ze nie dano nam mądrych, nienaciaganych walk. Tradycyjnie źli mają kiepskiego strzała, a dobrzy są cwani i celni.

MithrandirII

Szkoda że nie stworzyli serialu, który opowiedziałby o tej wojnie Kree ze Skrullami i jak to się wszystko zaczęło... Bo to co teraz oglądam jest mdłe, bez polotu i pomysłu...

ocenił(a) serial na 6
Heroes_Pe

nom, strasznie liczylam, ze beda jakies flashbacki z wojny Kree ze Skrullami, mogliby chociaz cos powiedziec, a tu nic, nawet nie wspomnieli o Skrullach, oby film o Captain Marvel to naprawil - podobno maja tam wprowadzic Skrulli wiec wielce licze na wojne Kree i Skrulli i to jak sie zakonczyla (stworzenie Inhumans)

keteek

No niestety trzeba poczekać i mieć nadzieję, że ten serial będzie oderwany z kanonu i zapomniany :)

ocenił(a) serial na 2
Heroes_Pe

Ech, racja. Właśnie obejrzałem ciągiem dwa ostatnie odcinki i nawet nie chce mi się porządkować w głowie wszystkich niedorzecznych sytuacji jakie się w nich pojawiły... Całe te akcje z kryształami, wszczepianiem DNA, zniszczeniem kopuły itd. Scenariusz tego serialu to jego zdecydowanie najsłabsza strona.

Ogółem naszła mnie taka myśl, że gdyby ta historia została opowiedziana w Agentach Tarczy, to zamknęłaby się w dwóch, maksymalnie trzech odcinkach. Najlepsze były słowa Crystal, która na Ziemi rzekomo zachwyciła się widokiem ludzi wiodących normalne życie. Jakim widokiem, skoro 90% czasu na Ziemi przesiedziała w stodole i ledwie poznała dwie osoby?

ocenił(a) serial na 2
MithrandirII

Z absurdów ostatniego odcinka to zapamiętałem jak rodzina królewska musiała najpierw kluczyć zakamarkami, żeby uniknąć ludzi Maximusa, a potem nagle tadaaam...przemówienie na głównym placu. Nie niepokojeni przez żadną straż powiedzieli co mieli do powiedzenia, a potem znowu w zakamarki.

A zachowanie Gorgona to już parodia.

ocenił(a) serial na 2
Aron9999

Myślę, że jednak absolutną wisienką na torcie było to, jak kazali po prostu zlokalizować Medusę temu urządzeniu, które kontrolowało kopułę, a stało się to po tym jak przez cały odcinek ukrywali się w podziemiach przed Maximusem, KTÓRY STAŁ WTEDY PRZY TYM SAMYM URZĄDZENIU :D Nie wspominając już zupełnie o tym, że weszli sobie tam ot tak, bezproblemowo, żadnych strażników, blokad, choćby nawet hasła. A propos strażników, bo o tym też nie wspominaliście: może mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego w mieście, którego mieszkańcy posiadają nadnaturalne moce, nad porządkiem czuwają osobnicy pozbawieni mocy, za to strzelający z energetycznych giwer? :D

Generalnie lubię MCU, ale podczas Inhumans przeżyłem festiwal facepalmów zmieszanych z niekontrolowanymi wybuchami paranoicznego śmiechu.

MithrandirII

Myślę że idąc dalej można znaleźć setki absurdów. Większość można wybaczyć bo taka konwencja ale zachowania bohaterów od początku do końca jest tak komiczne i nielogiczne,że oglądałem serial jak ciekawą komedię w Universum

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones