Inwazja
powrót do forum 1 sezonu

Super women, stupid men.

ocenił(a) serial na 2

95% mężczyzn w serialu nie ma mózgu i dodatkowo są to totalne ciamajdy, kobiety z drugiej strony zawsze się rządzą jak bossowie mafii, potrafią absolutnie wszystko i wiedzą lepiej od każdego faceta w pomieszczeniu co robić. Jest tak w niemalże każdym momencie serialu, żeby tego było mało teksty są tragicznie wręcz idiotyczne i pozbawione sensu. Ze strony technicznej można powiedzieć, że niektóre odcinki były tak ciemne, że za dnia nie ma nawet co próbować ich oglądać, przyciemnili na siłę źródła światła i praktycznie nic na ekranie nie widać.

ocenił(a) serial na 2
Heklo

Skończyłem sezon, najgłupszy serial jaki w życiu oglądałem i paradoksalnie do siebie tą durnotą przyciąga, bo zastanawiasz co głupszego może się stać i pod tym względem serial nie zawodzi.

Heklo

Super women stupid men. Czyli jak do tej pory w kinie rozrywkowym, tylko 180 stopni inaczej?

Pavoolon_filmweb

I właśnie mnie to zastanawia. W filmach i serialach widać wyraźny trend. Czemu ma to służyć? Rozumiem, że kiedyś przesadzano w drugą stronę ale nie można zrobić filmu gdzie zachodzi równowaga, gdzie nie ośmiesza się którejś z płci?

Heklo

Nie wiem skad ta statystyka 95%. Rozumiem ze to jakaś hiperbola, bo nie wierze ze sobie to ktoś obliczył tak błędnie. Jestem po 4 odcinkach i tylko jedna postac pasuje do tego co piszesz. (Uwaga spojlery) Żołnierz jest mega ograniety, nauczyciel tez imo, chociaż ma wypadek ale to samo widać w prozie naturalistycznej (najsilniejszy czesto ginie pierwszy przez przypadek). Nomad na pustyni. Czyli 3 z 4 męskich postaci dobrze sobie radzi i jest jeden debil. Bardziej jak 25%?

dzejms_007

Nauczyciel w drugim odcinku odwalił już w szkole - zignorował bullying mimo że dziecko miało krew widoczną, zbierało leki z brudnej podłogi i do tego cierpiało na jakąś chorobę (może padaczkę?). Następnie w sytuacji problemu nie zatrzymał od razu autobusu, a potem nie wiedzieć dlaczego zjechał z urwiska, choć patrząc po drodze i sytuacji (wożenie dzieci, któreś zaczynają rozrabiać) powinien jechać bardzo wolno. W ogóle jeden nauczyciel na taką grupkę to trochę mało, a przynajmniej jeśli nie ma osobnego kierowcy.

dzejms_007

Jak banda kretynów ukazana całą japońska agencja kosmiczna JASA. Tylko jedna kobieta tam coś ogarnia. To żenujące było. Ojciec rodziny z Iranu to zdradziecki mąż, który nawet w sytuacji kryzysowej nie skupia się na dzieciach, które mają dziwne objawy (krwotok zbiorowy z nosa oraz wrzaski przez słyszenie głosu). Szeryf nieukazany może jak kretyn, ale wyjazd samemu na podejrzanie wyglądające pole to nieodpowiedzialność. Już jak wleźli na ten piach z policjantką, to się zastanawiałem, czy się nie zapadną pod ziemię. Kolejni mężczyźni kretyni to ci dwaj bracia, o których niepochlebnie mówi nawet kochanka jednego z nich. Bandyci, których wypytywał szeryf też nie zostali pokazani jako inteligenci. Widać ewidentnie pokazywanie kobiet oraz mniejszości etnicznych USA w dobrym świetle. Bardzo podobna sytuacja jest w Detektywie: Krainie nocy. Nawet nie widzę w tym nic strasznego, ale jest to aż nadto widoczne. Wcześniej bohaterami głównymi i postaciami sprawczymi w kinie mainstreamowym / rozrywkowym byli niemal wyłącznie biali mężczyźni i fajnie, że to się skończyło, ale kreowanie odrealnionej (może dla kogoś utopijnej?) wizji świata, gdzie tylko kobiety coś potrafią, nie doprowadzi raczej do niczego dobrego, a na pewno ściągnie na film czy serial mnóstwo hejtu. A serial na razie mi się w miarę podoba, ale głupota JASA i nauczyciela razi po oczach.

ocenił(a) serial na 4
dzejms_007

źle się dodało... miała być odpowiedź gdzie indziej. 

ocenił(a) serial na 4
Heklo

Po obejrzeniu całego serialu, właściwie wszyscy zachowywali się jak idioci, aż się cieszyłam, że kosmici to wszystko rozwalą, bo każda kolejna postać była bardziej denerwująca niż poprzednia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones