PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=298288}

KIBA

7,6 232
oceny
7,6 10 1 232
KIBA
powrót do forum serialu KIBA

5-15

użytkownik usunięty

Niestety. Kiba nie jest daniem dla wyrafinowanym smakoszy anime. Postacie są płaskie, schematyczne i, co gorsze, często mają schizmy. Np. taki Dumas, Mickey czy Noah... schizofrenia na całego. W pierwszych odcinkach mamy baranków by późnej zamienili się... no właśnie. Za to główna postać czyli Zed jest rasowym buntownikiem i neguje wszystko i wszystkich... cóż fabuła wymierzona w znerwicowanych nastolatków przeżywających swoje młodzieńcze potyczki z rzeczywistością. Główna postać żeńska czyli Roya to też efekt niedoróbek fabularnych - po 20 odc spytałem siebie: to jaka w ogóle ta Roya jest? Co można o niej powiedzieć? jaki ma charakter? I ... i... no właśnie pustka. Na szczęście odrobinę rekompensuje Mr Robes - fantastycznie wykreowany charakter i , co najważniejsze, zabawny. Niestety większa część ekipy to zbyt powierzchnie zarysowane cienie, które stanowią tło. Ciągnąc wątek postaci łatwo zauważyć inny schematyzm - design/kreska anime jest uboga. Nie jestem ani specjalistą w tej dziedzinie, ani prozaikiem aby się tu rozpisywać, ale pierwsze wrażenia z Kibą są nieciekawe. Nie ma zabawy z światłocieniem, brak jest inwencji artystycznych, paleta kolorów schematyczna, animacja prozaiczna... wszystko słabe. Fabuła... ale ja użyje zamiennika i powiem - akcja! To jest siła tego anime, która wszystko napędza. Wątki są w miarę ciekawe a akcja przypomina japoński Shinkansen. Szybkość biegu wydarzeń przypomina obracający się na pełnych obrotach wiatraczek. Także i tu wkrada się schematyzm, który dokonuje poważnych szkód. Szkoda bo, gdy patrzy się na Kibę z lotu ptaka wszystko jest ok. Ale gdy przyjrzeć się z bliska - prostota i liniowość.

W sam raz na jeden... raz

użytkownik usunięty

Aby wyczerpać temat - opis zakończenia serii.

-Spojler-

Nie widziałem tak zchrzanionej końcówki jakiegokolwiek anime. Po upadku Newtopii i śmierci Hugh wszystko zaczyna się sypać. Fabuła jest dziwacznie doklejana do wątku głównego, zaczynają pęcznieć absurdy - np. wątek z matką Zeda i jej ekstazą spowodowaną przez Amira Gaula. Wydawało mi się że po upadku Newtopii, Zymot zaatakuje Templar, co byłoby naturalne i w miarę spójne. Ale gdzie tam. Scenarzyści wcisneli jakieś mdłe wątki o Lady Mirred i Gitrze... a z Noah zrobili Lorda Dolgę. Każdy kolejny odcinek po upadku Newtopii jest bardziej idiotyczny od poprzedniego. W szczególności nie radzę oglądać ostatniego 51, bo można sobie za bardzo popsuć opinię o całej serii. Na pocieszenie powiem, że mało jest anime sensownym i... satysfakcjonującym zakończeniem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones