PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=833990}

Koło czasu

The Wheel of Time
6,6 7 952
oceny
6,6 10 1 7952
4,7 3
oceny krytyków
Koło czasu
powrót do forum serialu Koło czasu

Serial dla nikogo. Fanów będą raziły zmiany na gorsze, a wątpię zeby kogoś przyciągnął kto nie jest fanem. Autor książek zrobił fajną serię i jeśli byle reżyser z Amazona myśli, że jest mądrzejszy to jest w błędzie.

Po pierwsze razi te wszechobecne multikulti. Dwie rzeki były wioską na końcu świata w górach. Nie ma mowy tyglu etnicznym. To jest robienie idioty z widza. Efekt będzie taki, że widza nie będzie. Szanujący się widz oleje taką produkcję.

Po drugie wiele zmian na gorsze. Pierwszy tom to fajna przygodowka.Podam przykłady :

Od początku chłopaki widza pomora, który pojawia się i znika. Tworzy to atmosfere tajemnicy i grozy. Kim jest nieznajomy. Co robi w takiej dziurze?Nie wiem jak można było tego nie pokazać.

Napad na dom Randa i Thama. Scena super. Ojciec karze uciekać Randowi i walczyć z kilkoma trolokami. Rand ostatecznie ostatecznie spotyka ojca poza farma. Idzie do domu po jakieś rzeczy, tam walczy z trolokiem. Później całą noc prowadzi ojca do wioski. W pewnym momencie pada na drogę i widzi Pomora, który nasłuchuje czy ktoś nie idzie drogą. Też jest napięcie w tej scenie.Dowiaduje się też o swoim pochodzeniu, trochę o ojcu.

Takich scen jest mnóstwo. Są to fajne sceny do nakręcenia. Masz reżyserze gotowy materiał a tworzysz cuda wianki.

Najgorsze, że przez to serial jest nielogiczny i głupi. Uraga rozumowi.

ocenił(a) serial na 7
Robert83

Wiesz w czym tkwi problem?? że ja nie czytałem książek i tych błędów nie widzę.

Jasne teraz jak przeglądam forum i czytam opinie książkowych fanów to tak, widzę to plus typowa lewicowa ideologia super kobiet i mężczyzn idiotów(podobno książki tez są takie feministyczne??)

Ale ogólnie ogląda się to fajnie. Fajne uniwersum i już bym chciał obejrzeć 4 odcinek :)

Danio31b

Coraz bardziej bolą mnie zeby od nielogiczności i głupoty. U to tak gdzieś co 5 minut coś takiego się trafia. Szkoda fajnego świata i budżetu na skopanie sprawy przez debilnych scenarzystów.

ocenił(a) serial na 7
Johny_Bigud

No 4 odcinek już mi się nie podobał, niby dużo się działo ale.....

Danio31b

ja też nie czytałem, ale jawne zrzynki z Władcy Pierścieni raczej żenują, niż zachwycają; przydługawa ekspozycja miejscami ("show, don't tell"!) - ale pomału serial staje na nogi. Bard o wiele lepszy, niż w Wiedźliksie ;)

ocenił(a) serial na 4
IndianaKingston

Właśnie robią takie dłużyzny, że szkoda gadać. Niby trzeba skrócić, a jednak kasują dużo przygodowki a wrzucają jakieś gówno sceny.

ocenił(a) serial na 6
Robert83

Ależ Dwie rzeki to w książce własnie tygiel etniczny, tylko parę tomów później. Wystarczyło poczekać a nie zmieniać.

ocenił(a) serial na 4
Robert83

Po 6 odcinkach to oko jest 30 proc książki i 70 proc pomysłów twórców serialu.
Zastepowane jest to głupszymi pomysłami, strasznymi dluzyznami.

ocenił(a) serial na 3
Robert83

Nie powiedziałbym, że to tygiel etniczny. Wszyscy, poza Randem i Tamem (już nie pamiętam wszystkiego z książek, więc nie jestem pewien, czy Tam też był z Dwu Rzek, jeśli tak, to bez sensu, że różnił się od reszty), byli tej samej karnacji. Co prawda my sobie wyobrażamy białych, ale Latynosi czy Azjaci mogą mieć zupełnie inne wyobrażenie, mogą sobie wyobrażać jakieś miejsce na końcu świata w ich regionie.

Za to wiele rzeczy jest kompletnie inaczej w porównaniu z książkami, i niestety bez sensu. Płaczący Lan. Przecież to był człowiek skała. Trzeba było bardzo dobrze go znać albo mieć z nim więź, żeby odczytać jego uczucia.

Moiraine i Siuan. Tu mogę się mylić, bo czytałem tylko polską wersję, a wytłumaczono mi, że w oryginale jednak coś między nimi było, tylko polscy tłumacze dali ciała (też poprawność polityczna albo zwykła nieudolność). Ale myślę, że najpierw by porozmawiały o misji, której poświęciły całe dorosłe życie, a potem się pożegnały. Najpierw obowiązek.

Wiek głównych bohaterów. Znacząco starsi niż w książkach. No i aktorzy nie pasują do ról wieśniaków z mięśniami wyrobionymi od ciężkiej fizycznej pracy, a nie siłowni, z twarzami spalonymi słońcem, smaganymi wiatrem.

Dywagacje, czy Smokiem Odrodzonym będzie dziewczyna czy chłopak. W książkach od razu było jasne, że chłopak, ale nie było wiadomo, który.

No i ma końcu Matt zostawiający przyjaciół, a dziewczyny idą z Moiraine, żeby pokonać Czarnego. W książce Moiraine zabrała tylko chłopców i po to, żeby się dowiedzieć, który z nich jest Smokiem Odrodzonym. Wiedziała, że to tylko początek, bo trzeba odnaleźć smoka i pomóc mu się przygotować do ostatniej bitwy, w której miał pokonać Czarnego. Gdyby się nie przygotował, ciemność zawładnęła by światem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones