Koło czasu (2021)
Koło czasu: Sezon 1 Koło czasu Sezon 1, Odcinek 1
Odcinek Koło czasu (2021)

Wyjazd

Leavetaking 54m
6,7 571
ocen
6,7 10 1 571
Koło czasu
powrót do forum s1e1

Efekty ładne i nie przesadzone,lokalizacje i ujęcia dobrze dobrane i wykreowane,choć odbiegające od książki.MOCNO Odradzam fanom sagi.

Perrin!!!!W T F!?!?!,!,?!!,!?!,’zmzkehejdh
Mat!!??
Rand i Egwene!?!?
Bram al’ Vere???
Abell Cauthon???

Nie mogę pojąć dlaczego i po co te zmiany…

ocenił(a) serial na 5
Pawel_Relidzynski

no z Abella jestem ciekaw jak wybrną dalej jak przyjdzie pora na... #bezspoilerow

ocenił(a) serial na 7
Pawel_Relidzynski

Mnie zabolało jak Tam trzymają ostrze z czaplą (wygrawerowana na ostrzu xD!) nie mógł sobie poradzić z jednym trollokiem pomimo tylu cięć.

ocenił(a) serial na 6
Exathil

W książce czapla była m. in na ostrzu.

ocenił(a) serial na 7
peano210_filmaniak

Jesteś pewien? Hm. Przecież później rand miał wypaloną czaple na dłoni.. jestem niemalże pewien, że na rękojeści była wygraweeowana czapla.

ocenił(a) serial na 6
Exathil

Opis miecza jest w książce przy pierwszym ataku troloków. Czapla na rękojeści, na pochwie i wygrawerowana na ostrzu. Brak innych zdobień.

Miecz Lana jest opisany po treningu na początku drugiego tomu wraz z historią obu mieczy. Blizniaczo podobny, tylko bez znaku czapli.

Oba miecze opisano jako jednosieczne długie lekko zakrzywione. Opis prawie odpowiada katanie, tylko miał być do tego długi jelec, którego katana nie ma.

ocenił(a) serial na 1
peano210_filmaniak

Katana to najbardziej "tani", dziecinny, oklepany i pozbawiony charakteru wybór. Wystarczyło zaprojektować coś tym stylu: https://pl.pinterest.com/pin/506584658065941643/ i mielibyśmy elegancją, pasującą do charakteru książki broń. Katana... dajcie spokój...

ocenił(a) serial na 6
Elof

Też chodził mi po głowie obraz zbliżony do szabli. Muszę przyznać, że jakby wyszli z czymś takim jak pod tym linkiem, to podobałoby mi się zdecydowanie bardziej. Takie artefakty są istotne.

ocenił(a) serial na 1
peano210_filmaniak

Jeszcze tylko dodam, że ten jelec jest bardzo istotny i sugeruje właśnie, iż absolutnie nie mamy do czynienia tutaj z kataną. Co najwyżej z miksem szabli z ową azjatycką bronią, ale nie z typową, nudną kataną.

ocenił(a) serial na 7
Elof

To jest fantasy i jak w Wiedźminie trzeba to zaakceptować. Przetrawiliście już Yennefer z Bollywoodu? Tak już będzie przez nabliższą dekadę, a może i dłużej.
Natomiast w historycznych filmach tego nie akceptuję, przykładowo nowa Ann Bolyen - czarna i ze skłonnościami lesby. Dlatego jako miłośnik krucjat nie chcę by w najbliższym czasie kręcili żadnego filmu z tego okresu, bo połowa chrześcijańskiej armii pod Hittinem byłaby kobietami, albo czarnymi kobietami, albo czarnym kobietami lesbami o skłonnościach do równouprawnienia. A Saladyn byłby transikiem.

ocenił(a) serial na 6
eternal_champion

Hehe. Ja osobiście bardzo bronię obsady serialu, bo uważam, że jest po prostu bardzo bliska opisowi z książķi, a odstępstwa pod względem etnicznym (np Siuan) są akceptowalne.

Jestem jednak zdecydowanym przeciwnikiem przekłamywania historii jak w Ann Bolyen.

Co do skłonności LGBT wśród postaci historycznych, to strasznie to naiwne jak niektórzy próbują udawać, że to wynalazek XX wieku i znak naszych czasów. ehh.
Saladyn pewnie nie był "transikiem", ale homoseksualism, również w krajach islamskich w średniowieczu był dość powszechny.

Jerozolima i Bizancjum w czasach krucjat to były mocne miksy kultur..
Oczywiście czarnoskórzy w chrześcijańskiej armii to byłoby przegięcie, ale ogólnie casting zapewne musiałby być etnicznie zróżnicowany.

ocenił(a) serial na 5
Pawel_Relidzynski

Mi się postać Perrina bardzo podoba. Duży typek z twarzy wolno myślący. Bardzo dobrze zagrane.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones