PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98248}

Kochane kłopoty

Gilmore Girls
7,8 31 279
ocen
7,8 10 1 31279
Kochane kłopoty
powrót do forum serialu Kochane kłopoty

Zawiera Spoilery!

Nie wiem, czy ktoś już poruszył ten temat, ale zaczęłam się zastanawiać nad spójnością pierwszego
sezonu (gdyż zaczęłam niedawno i kończę dopiero pierwszy sezon). Jedna rzecz przykuła moją
uwagę od prawie samego początku - a mianowicie czas i miejsce zdarzeń.
Oglądając odcinki, można by było mieć wrażenie, że czas płynie szybko jednakże kiedy Dean i Rory
byli razem już przez kilka odcinków (wydawało mi się, że już minęło trochę czasu), okazało się, że są
ze sobą miesiąc. Potem dwa, trzy odcinki dalej, świętowali już 3 miesiące. Trochę potrafi to mylić.
W odcinku 01x19, Lane mówi, w sobotę (gdyż Rory umówiła się z Emily, by pokazać jej sklep mamy
Lane), że minął tydzień od imprezy i Henry nie zadzwonił. Impreza była w sobotę - czyli można
wywnioskować, że minął tydzień. Jednakże minęło co najmniej dwa tygodnie: gdyż w odcinku 01x18
Rory, w następny weekend po imprezie, pracowała z Paris i innymi nad ich projektem dotyczącym ich
własnego rządu. Rory nie mogła być w dwóch miejscach na raz. Dodatkowo w piątek, dzień przed
imprezą, Dean i Rory świętowali 3 miesiące (Rory nie była na obiedzie u dziadków). Ale w odcinku
01x18, można stwierdzić, że była, gdyż Richard przychodzi i mówi, że za tydzień (piątkowa kolacja)
przylatuje jego mama z Londynu - w odcinku z mamą Richarda jest również cały "rząd-projekt"
aspekt.
Naprawdę nie wiem, jak to dokładniej wytłumaczyć, ale wygląda na to, że dwie sytuacje są osadzone
w tym samym czasie. Musiałam się tym podzielić, bo trochę mnie zirytowała ta nieścisłość, ale ja
należę do tych czepliwych. Niemniej jednak, serial jest naprawdę dobry i ogląda się go z
przyjemnością.
Żeby zobaczyć o co mi chodziło, proponuję przeczytać streszczenia odcinków 17, 18 i 19 (linki:
http://gilmoregirls.wikia.com/wiki/Star-Crossed_Lovers_and_Other_Strangers,
http://gilmoregirls.wikia.com/wiki/The_Breakup,_Part_2 i
http://gilmoregirls.wikia.com/wiki/The_Third_Lorelai)

ocenił(a) serial na 9
Kiane_

A patrzyłaś na datę emisji odcinków? Może była jakaś przerwa i dlatego świętowali już 3 miesiące? :)
A co do reszty, oglądam powtarzam sobie właśnie pierwszy sezon, więc zwrócę uwagę.

Kiane_

nigdzie nie powiedziano że tydzień pomiędzy serialami ma odpowiadać realnemu tygodniowi ;) to byłoby nawet dość nudne...

ocenił(a) serial na 10
Kiane_

Pewnie zwróciłaś na to uwagę, bo oglądasz ten serial ciągiem, albo chociaż częściej niż raz na tydzień. Ja tak oglądałam, gdy ten serial był dostępny tylko w tv. Nigdy się nad tym nie zastanawiałam, bo jakoś inne sprawy mnie wciągały, ale nieścisłości trochę jest. Przypomina mi się, że drzwi domu Deana albo tej grubszej pani od tańca raz otwierały się do środka, raz na zewnątrz, albo wyglądały zupełnie inaczej, chociaż to ciągle był ten sam dom, albo że dowiadujemy się o studiowaniu przez Lorelai zaocznie zarządzania dopiero wtedy, gdy ona kończy studia. Tak to nie pamiętam żadnego uczenia się do egzaminów, znajomych ze studiów albo chociaż mówienia, że nie może gdzieś iść, bo w weekend będzie na uczelni.

ocenił(a) serial na 8
umberella

Lorelai kilka razy mówi, że wieczorem idzie na zajęcia, raz z zaskoczenia przyjeżdża do Emily i mówi, że akurat była na uczelni a Em na to, ze nigdy jej nie mówiła, że studiuje, kiedy Rory i Lane siedzą w salonie i słuchają muzyki Claudine Longet Lorelai wchodzi kilka razy, żeby poprosić o ściszenie muzyki, bo uczy się do egzaminów

więcej chronologicznego bałaganu jest z ciążą Lorelai bo raz jest mówione, że zaszła w ciążę jak miała 16 lat a raz że urodziła Rory, kiedy miała 16 lat - niby da się zmieścić w jednym roku, ale jakoś to się potem w miesiącach nie zgadzało

ocenił(a) serial na 8
anchema___

no i przecież umawia się z kolegą z uczelni i wszyscy się z niej nabijają, bo chłopak wygląda na dużo młodszego - odcinek z Romeo i Julią

ocenił(a) serial na 10
anchema___

Hej daaaaaaaaawno już nie oglądałam tego serialu..... chyba czas na przypomnienie sobie perypetii dziewczyn ze stars hollow

ocenił(a) serial na 8
Kiane_

Tego jest więcej. Np. w pierwszym odcinku jest mowa o tym, że Rory nie może prowadzić, bo nie ma 16-stu lat, w drugim prowadzi (i absolutnie nikt włączywszy w to grono pedagogiczne nie ma z tym problemu), dopiero kilka odcinków później celebrują jej 16-ste urodziny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones