PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=629466}
5,8 13 574
oceny
5,8 10 1 13574
Komisarz Alex
powrót do forum serialu Komisarz Alex

Zła zmiana

użytkownik usunięty

Wieczorek ma grać nowego opiekuna Aleksa,jak już koniecznie muszą zmieniać mu opiekuna,to mogli dać innego aktora,ten jakoś zupełnie mi nie podchodzi,mogli w sumie kontynuować akcję z braniem ekipy z Czasu Honoru,było dwóch,mogli dać trzeciego najlepiej Zakościelnego albo nawet Wieczorkowskiego.

coś na okładce SS,że o Ewie,być może jej też nie będzie,może zrobią comeback Lucyny,albo kolejna policjantka a pies ogłupiały,bo ciągle mu zmieniają Pana,w sensie przywódcę stada oraz nawet otoczenie Pana,poza Ryszardem,najlepiej niech Ryszard będzie jego Panem.

ocenił(a) serial na 10

Czy to pewna informacja skąd wiesz

użytkownik usunięty
ghf

na okładce świata seriali jest napisane,na facebooku zawsze pojawia się w soboty przed południem.Więc zapewne Michał zginie,pewnie na koniec serii,albo na początku kolejnej przy założeniu że kolejna będzie już wiosną.

ocenił(a) serial na 6

Czyli w najnowszym numerze Świata seriali będzie info o tym?
Nie jestem zaskoczony - brałem go pod uwagę jako następnego opiekuna Aleksa, bo jest z wyglądu i gry aktorskiej bardzo podobny do aktorów z włoskiej wersji, ale mimo to wydawał Mi się trochę za stary do tej roli (Wesołowski i Pawlicki mają lat 31 i 33, a Wieczorek jest już po 40.
Nie skreślałbym go jednak jako policjanta - to dobry aktor, Moim zdaniem będzie pasował do psa.
A poza tym ten żenujący wątek romansu Orlicza i wypchnięcie Ryska za biurko zaczynał drażnić. Może zrobi się dynamiczniej po zmianie...
Ciekawe jak zginie Orlicz... Na jednym z forów kiedyś napisali, że zginie na oczach Aleksa - w eksplozji samochodu, w którym mafia podłoży bombę, identycznie jak zginął Fabbri we włoskim scenariuszu... Ale to niepewna informacja.

użytkownik usunięty
MrJigssaw

skoro jest na okładce jako główny news to myślę że będzie sporo,a co będzie pisać to dopiero w poniedziałek,jak numer wyjdzie.Wiesz,akurat wiek by nawet tak nie drażnił,wydaje mi się że Wesołowski był za młody na szefa,tym bardziej że obowiązywała zasada,szef całego zespołu jest opiekunem Aleksa,gdyby np Ryszard dowodził(co by w sytuacji,gdy często zostaje przy biurze),wiek Bromskiego był atutem.26 lat Wesołka jak zaczął się serial,może nigdy nie padło ile Bromski ma lat,może trochę mu dodali,no ale ile może miał w serialu góra 30 lat,a przecież serialowa Lucyna i Ryszard byli sporo starsi.

Więc,trochę widz miał skojarzenie,że ten Marek robił ekspresową karierę,a reszta zespołu nie dążyła,do wyższego stanowiska,zadowoleni od lat z tego co mają.

Pawlicki już prędzej,bo chyba miał jakoś 30 jak zaczynał,no i też mogli mu trochę dorzucić,a teraz jak dołączyła Ewa,to już jednak jest ktoś młodszy w zespole.

Wieczorek,może przesadziłem że skreślaniem chłopaka przed pierwszym aktem,ale z jego ról,to on chyba głównie gra takich wykształconych,facetów na stanowiskach,trochę jednak różnią się te role,od tej.

On właśnie gra chyba adwokatów,lekarzy,nawet w CH to był taki na swój sposób cyniczny,elegancik.

Ale,z drugiej strony na tym polega dobre aktorstwo żeby błysnąć w zupełnie innej roli niż dotychczas.

Mnie nawet bardziej,niż to jak zginie Orlicz,co z tą Ewą,czy również odejdzie,czy jednak zostanie i znowu zrobią wedle zasady umarł król niech żyje król,czyli Ewa jak nieformalna wdowa,najpierw będzie chciała jak kiedyś Lucyna pokazać nowemu że nigdy nie będzie kimś dla niej jak był Michał,a potem zaczną romansować....

Czy np odejdzie z zespołu,albo też zginie i co dwóch nowych gliniarzy,uważam że to byłby dobry moment,bo jak pisaliście w Rexie głównie grało 3 facetów,tutaj również będzie 3 gliniarzy plus Pani Psycholog.

Ale,tak gdyby miał to być również ktoś nowy wypadałoby żeby aktor go grający miał góra z 35 lat,bo jednak nowy opiekun Aleksa 41 lat,Fido 49 lat,Ryszard 48 lat.No chyba że będą tylko we trójkę grać.

ocenił(a) serial na 10

Co do wieku to 2 Ettore Bassi którt grał 2 Włoskiego komisarza gdy zaczynał miał 43 lata , a Kaspar Caparaoni grający wcześniej Fabriego skończył grać w Rexie w wieku 45 lat.Dam szanse Wieczorkowi nie chcę go skreślać . Ale wydaje mi się że będą go stylizować na takiego gbura o zapatrzonego w siebie gościa takiego jak Lorenzo. Co do śmierci Orlicza to nie zdziwił bym się gdy by zginął jak Hoffman wprawdzie jego śmierci na ekranie nie widzieliśmy z powodu zakończenia serialu , ale Twórca i scenarzysta Rexa powiedział że powstał scenariusz i Marc miał zginąć podczas śledztwa w sprawie handlarzy narkotyków zasłaniając koleżankę Nikki własnym ciałem , a ona odeszła z policji. Wcale bym się nie zdziwił gdyby tak zrobili. Mam nadzieje ze nie wymyślą jego odejścia z policji bo nie kupię tego że Alexa by zostawił.

użytkownik usunięty
ghf

jednak w takim serialu czy Aleksie czy Rexie mamy jednak swego rodzaju odwrotność prawdziwego życia,że często miłośnik psów ma w swoim życiu kilka psów,a tutaj jeden pies ma kilku właścicieli.Choć wiadomo jak Pan umiera w młodym wieku,to ciężko żeby miał kilka psów w życiu.

Pamiętam że w tym SS,czasami lubią bawić się z widzami,chyba jak Pawlicki miał zastąpić Orlicza,to było że nie jest powiedziane że Bromski zginie,pewne jest tylko że Orlicz dołączy,że może będzie dodatkowym policjantem.Wtedy zastanawiali się czy Bromski np zostanie zdegradowany,czy to Orlicz będzie jego podwładnym.

W jutrzejszym numerze,również mogą pobawić się z widzami,nawet jeśli padnie że Orlicz zginie,co po informacji że Wieczorek nowym opiekunem Aleksa,jest raczej przesądzone,że odejdzie lub zginie,bo raczej mało realne,że wymyślą że to będzie dodatkowy glina,który buchnie Orliczowi stołek prezesa,oraz przejmie mu psa.

Pozostaje więc czy ustalą co z Ewą,czy będą się bawić z widzami,czy zginą jak R-J,czy ona zostanie,czy odejdzie i czy przyjdzie nowy policjant,bo gdyby nie było tej Fido,musiałby a tak niekoniecznie.

Wiesz,gdyby właśnie Wieczorek miał być dodatkowym glina,pasowałby taki wręcz trochę czarny charakter w ekipie,bo wszyscy zawsze się lubili,może mieli jakieś chwilowe dąsy,a tak raczej widziałbym,że Aleks musiałby bardziej być za resztą ekipy,albo właśnie ten nowy policjant zdobył sympatię psa.

ocenił(a) serial na 10

Tak czy owak jutro się dowiemy

ocenił(a) serial na 10

Tak naprawdę to takim miłośnikiem psów w Rexie był Brandtner który wychował się koło ośrodka szkoleniowego dla psów. Moser wzią psa bo mu zal zrobiło w 1 odc. Hoffman wogule nie pokazali jak zakolegował się z psem. Fabriemu było szkoda że rex jest na emeryturze i zabrał go do Rzymu. Po jego śmierci Rivera rzucił wyzwaniu psu i gonili się po Rzymie i tak się wkupił jego łaski , a Terzani były gliniarz narkotykowy zatamowął psu krew i został potem jego opiekunem.

użytkownik usunięty
ghf

czyli było to bardziej złożone niż teraz,kiedy szef grupy jest największym przyjacielem psa,potem pewnie Ryszard bo zna go najdłużej,a reszta też ale mniej.

ocenił(a) serial na 10

Pies zawsze najbardziej lubił opiekunów choć w 8 sezonie gdy Hoffman przyszedł pies wolał być z Kunzem , ale od 9 serii wróciło wszystko do normy. Tylko Brandtner miał doświadczenia z pracy z psami pozostali wzieli psa mimo że wcześniej nie mieli nic z nimi do czynienia.

użytkownik usunięty
ghf

choć istotne kiedy Orlicz dostanie kulkę,czy na koniec serii,w narracji,czyli nowa seria zacznie się z nowym gliną np na pogrzebie Orlicza,czy dostanie kulkę w pierwszy odcinku nowej serii,ewentualnie w drugim,może trzecim odcinku serii,wątpię żeby Orlicz dostał kulkę jak Bromski w połowie serii.

ocenił(a) serial na 10

Są już zdjęcia i opis ost odc i Raczej w tej serii Michał nie zginie ale mogą zmienić wczorajszy odc miał mieć tytuł impreza a było feralna impreza

ocenił(a) serial na 10

No i Orlicz też pracował z psami wcześniej w przeciwieństwie do Bromskiego

ocenił(a) serial na 10

Ale wymyślili Orlicz z Ewą do Brazylii być moze wróci Lucyna po co był ten cyrk z Więdłochom jeżeli miała kontrakt na 1 sezon to poco zmieniali Walach. Nie kupuję tego że wyjechali Michał psa by nie zostawił , ale zostawili furtkę jeżeli Pwalickiemu powinie ię noga w tym serialu Wyklęci to może wrócić. Liczyłem na fajne pożegnanie a tu skonczą 8 sezon zwykłą sprawą a w 9 już wieczorek , jego postać to Piotr Górecki.

ocenił(a) serial na 6
ghf

Wygląda na to, że najnowszy komisarz to odpowiednik Terzaniego z włoskiej wersji - tak samo jak on pracował pod przykrywką i rozpracowywał gangi narkotykowe.
Jeśli z ta Brazylią to prawda, to naprawdę żenujące. Scenariusz pisze chyba jakaś małolata albo nieudacznik, który do tej pory pracował przy telenowelach.
Ale jest nadzieja, że teraz Rysiek opuści biurko i częściej będzie ruszał do akcji i rozbudują jakoś postać Beaty. Kto wie, może w ekipie pojawi się też ktoś nowy, jakiś facet.
Dobrze, że odchodzi Więdłocha, bo serial tracił przez nią na jakości. Nic do niej nie mam jako aktorki, ale do roli policjantki po prostu się nie nadaje. Sceny kiedy biegała z pistoletem czy kogoś aresztowała były po prostu komiczne.

ocenił(a) serial na 10
MrJigssaw

Mi też się nie podoba wątek z tą Brazylią , czyli wychodzi na to że pies będzie miał 2 opiekunów bo Michał może wrócić, Tak postać Wieczorka może być wymieszana troche z Marco i Lorenzo, Już w marcu zobaczymy jak będzie . Możliwy jest też powrót Lucyny

ocenił(a) serial na 6
ghf

Lucyna nie wróci do serialu, bo była odpowiednikiem męskiej postaci Stockingera, a ten nigdy do Komisarza Reksa nie wrócił. I tak zatrzymali ją w znacznie dłużej niż tego wymagał scenariusz.
Michał może wrócić, ale byłoby to dziwne - nigdy się w oryginale nie zdarzyło, żeby Rex miał jakiegoś partnera-opiekuna w zastępstwie, a potem wrócił stary... No, może jedynie w spin-offie, w którym do dziś nie wiem o co chodzi "Eiszeit" - tam gdzie się pojawił jakiś Mitterer.
Poza tym po co byłoby robić nowego bohatera na jeden sezon, jakby Orlicz miał wrócić.
Myślę, że ten Górski to będzie taka mieszanka gburowatego Fabbriego i głupkowatego Terzaniego. Oby wyszło lepiej.

ocenił(a) serial na 6
ghf

Pawlicki odszedł z serialu, bo będzie teraz grał główną rolę u boku Michaliny Olszańskiej w nowym serialu w stylu "Czasu honoru" - "Wyklętych"
Wygląda więc na to, że jego zniknięcie to nie wymóg scenariusza, tylko jego niedyspozycja i stąd wzięła się ta durna Brazylia, zamiast uśmiercenie go.
Nie wierzę też w to, że Więdłocha miała podpisany udział tylko w jednej serii - prawdopodobnie spadała oglądalność, dlatego się jej pozbyli i wymyślili ten wyjazd z Orliczem.

ocenił(a) serial na 10
MrJigssaw

Być może będzie szansa na jego powrót jeżeli ten serial wyklęci będzie słaby krążą plotki że Agnieszka też w nim zagra.

ocenił(a) serial na 10
MrJigssaw

Choć zdjęcia do 9 sezonu nie kolidowały by z grą w wyklętych bo zaczynają si w kwietniu, a Alexa mają kręcić do stycznia.

ocenił(a) serial na 6
ghf

Myślę, że to jest jakaś ściema, że Pawlicki odchodzi z powodu innego projektu - prawdopodobnie pożarł się z producentem serialu, bo chcieli usunąć Więdłochę z powodu spadającej oglądalności, wkurzył się i razem z nią odszedł.
Tego nie wiem, ale na pewno nie będzie więdłochy w żadnej z głównych ról, bo wyklęci są już obsadzeni i nie ma jej w czołówce.

ocenił(a) serial na 10
MrJigssaw

Dotarłem do starego wywiadu z Pawlickim podczas 3 sezonu mówił że dopiero co Orlicz się pojawił a już wie kiedy i jak zginie , czyżby blefował , a może twórcy początkowo myśleli że będzie tylko góra 2 sezony. A jednak potem podpisał kontrakt od razu do 7 sezonu.

użytkownik usunięty
ghf

Tak trochę dużo spekulacji,gdyby Michał i Ewa zginęli choć musiałaby to być duża policyjna akcja,albo jakieś porachunki w stylu,grupa zabójców włamuje się do domu Orlicza i zabija obydwoje.

Teoretycznie tak,może wrócić Michał,teraz Lucyna,Ewa niby na jeden sezon dla mnie dziwne nic takiego wcześniej nie pisali,może to ładniej brzmi,niż nie spełniła pokładanych nadziei,raczej to policzek dla aktorki że widocznie wypadła słabej od Fido która mimo że sporo starsza ma niewiele ról filmowych.

Choć w jednej serii wywalić aż dwójkę policjantów i panią psycholog to przesada.

Ewa szansa powrotu pewnie jeden procent.Michał wątpię,bo co hej wróciłem wprawdzie bez Ewy,ona została albo się rozstaliśmy i do tego nowego zwijaj się a ten pakuje bety.

Albo obaj zostają.

Lucyna jej powrót miałby sens z tego powodu,że Aleks widząc swoją ulubienicę jakby mniej odczuwał stratę Pana,ale i tak bez sensu,co Michał to na razie Aleks może kiedyś się spotkamy.

Poza tym co Lucyna odeszła z powodu awansu,a teraz wraca znów jako szeregowy pracownik,to lepiej jakby Lucyna wróciła jako szef,a ten nowy był dodatkowym gliną.

Wtedy mógłby być gburowaty.

Ciapowaty jest Rysiek więc tamten uważam że nie powinien w takim małym zespole dwóch ciapowatych gliniarzy to przesada.Jedna zawsze facet poza Ryśkiem był dość sprawny.

ocenił(a) serial na 10

Mogli by zrobić że np Orlicz dzwoni np do Ryśka czasami i pyta się o Alexa to by było nawet ok. Koniec zdjęc przesuną się na luty więc Pawlicki może chce sobię odpocząć i z nowymi siłami zagrać w nowym serialu. Z tą więdłochą to dziwne macie rację bo w lipcu przed rozpoczęciem zdjęć do 8 serii było wiadomo że powstanie 9 więc musiała wiedzieć o tym

użytkownik usunięty

Dla mnie jedyna sensowna obecnie sytuacja wraca Lucyna zostaje szefem,w końcu skoro odeszła z powodu awansu,można odnieść wrażenie że pracowanie pod kimś już ją znudziło,tutaj zaproponowali jej stołek prezesa,i to że ona będzie opiekunem Aleksa.Ten nowy glina,to szeregowy w zespole.No i co zawsze jeśli by chcieli jeśli by jednak były kolejne serie,wielki powrót Michała i usunąć albo nowego albo Martę,przecież wcześniej nie mieli na etacie psychologa,tylko czasami się pojawił,ale jeśli ten nowy ma być szefem to dla mnie bezsensu,przy wersji z Lucyną pies ma obok siebie dwóch gliniarzy których zna od lat,trzecią policjantkę która już zna jakiś czas,a jego Panem zostaje,koleś którego nie zna.

Swoją drogą w wersji z Lucyną trochę dojrzała się kadra robi,zakładając rok 2017 kiedy będzie nowa seria najmłodsza Lucyna 41 lat,Wieczorek 42 lata,Czop 49 lat,Fido 50,Leon 54 lata,szef 70 lat,i jedyną osobą poniżej 40 żona Puchały która pojawia się od święta 35 lat.

ocenił(a) serial na 10

Myśle że raczej nie zrobią akcji że kobieta jest panem psa, ale Szefem Lucyna mogła by być , ale Alex pracował by z Górskim bo nie jest powiedziane że szef musi być opiekunem psa . Nie wiem czy był sens zmieniać komisarza na jeden być może ostatni sezon bo wraz z 9 serią kończą się Austriackie odc . Jeżeli by chcieli kontynuować serial to musieli by sie zabrać za Włoskie epizody , ale nie wiadomo czy licencja też je obowiązuje. Wcale bym się nie zdziwił gdyby 9 sezon miał dobrą oglądalność bo fanki M jak miłość i Andrzeja Budzyńskiego zaczną oglądać serial.

użytkownik usunięty
ghf

a czemu kobieta nie może być opiekunem Aleksa chyba na początku po śmierci Bromskiego coś ona się nim zajmowała.Jeśli to ma być ostatnia seria,to te wielkie roszady trochę bez sensu,mogli już w tym składzie serię pociągnąć.

ocenił(a) serial na 10

Sam pomysł żeby kobieta była opiekunem psa jest ok bo nawet w 8 Austriackiej serii pierwowzór Nikki była bardziej zainteresowana psem niż jego pan Hofffman i ona miała więcej ikry od niego i nawet chciałem by ona dalej była opiekunem Rexa , ale Marc w 9 serii dużo się poprawił, Tylko chodzi mi o to że produkcja pewnie nie zdecyduje się na taki ruch. Taka ciekwaostka w Rexie 3 Austriacki komisarz to Marc , Włoski 3 opiekun to Marco a u nas był Marek.

ocenił(a) serial na 10
ghf

Ta Nikki to pierwowzór Ewy tak miało być

użytkownik usunięty
ghf

a co jeśli by oni chcieli coś po swojemu zrobić wbrew licencji?

ocenił(a) serial na 10

Nie wiem co wtedy możemy gdybać , ale tak kucczowo to tak tej licencji też się nie trzymają. Choćby wprowadzenie kobiety do ekipy w 1 serii , czy do 8 sezonu brak wymiany współpracowników komisarza , albo to że Orlicz był dłużej niż jego pierwowzór. Ja dam szanse Wieczorkowi nie chcę go skreślać moze będzie ok , ale i tak Michał u mnie jest na pierwszym miejscu. Ludzie to są dziwni pamiętam jak na fejsie bo odejściu Wesołowskiego był hejt na Antka i producentów , Pawlicki był obrażany żądano przywrócenia Wesołowskiego. A teraz ci sami co pomstowali płaczą na fejsie z powodu odejścia Antoniego.

użytkownik usunięty
ghf

to jak się nie trzymają kurczowo to tym bardziej mogłaby Lucy być szefem i opiekunem psa,a jeśli tylko szefem to ten nowy jednak powinien nie być gburowaty,dziwne żeby opiekunem psa był największy gbur w zespole.Ale skoro ten nowy ma być opiekunem psa,to raczej tego nie zmienią.

No tak głupio to wygląda że ci co sabotowali Pawcia,teraz nie chcą jego odejścia,ale co przekonali się do niego i znowu muszą się przestawić,nie zdziwiłbym się gdyby Wieczor wypalił i potem jego uwielbiali.

ocenił(a) serial na 10

Tak i mogli by się mniej kurczowo trzymać tak orginalnych scenariuszy mogli by zrobić np jeden sezon z własnymi odc.

użytkownik usunięty
ghf

tak byłoby najlepiej a nie dublować od kogoś.

ocenił(a) serial na 10

Gdy bym miał robić liste najlepszych opiekunów psa z wszystkich 3 wersji wyglądała by ona tak.
1 -Brandtner- ideał opiekuna nigdy nie podniósł na Rexa głosu nawet gdy ten coś nabroił , traktował psa jak równego sobie tak jak współpracowników nigdy się nie wywyższał oaza spokoju ale dobry glina.
2 -Nie umiem wybrać dlatego Rivera i Moser razem , ten pierwszy to taki Włoski Brandtner tylko że bardziej ekspresywny mimo dojrzałego wieku bardzo sprawny i dobry glina dobre kontakty z psem. Moser pierwszy Austriacki komisarz otoczył Rexa ojcowską opieką nawet jak krzykną to było wiadomo że to z troski idealny dowódca czuć było respekt kolegów.
3 Orlicz- o nim już wszystko napisałem minimalne gorszy od tej trójki.
4 Hoffman- po 8 sezonie był by na ostatnim ale naszczęście w 9 i 10 się poprawił na początku łamaga i miernota pózniej dobry glina który nawet bez broni szedł na uzbrojonego napastnika ale jeden sezon obniża ocene.
5 Terzani- tak jak Hoffman na początku łamaga ale potem sie poprawia były agent wydziału narkotykowego dobre relacje z psem.
6 Bromski- tylko dla tego że ostatni to chami gbur.
7 Fabri- napisałem o n im wyżej gdy by to nie był komisarz Rex to było by ok twardy gburowaty policjant to , że chamsko traktował kolegów i dziewczyne ujdzie ale wrzaski na rexa typu ile on żre , czy cholerny pies to przegięcie szkoda bo Capparoni aktorsko gra dobrze i Fabularnie z nim odc są ok.

ocenił(a) serial na 10
ghf

Orlicz może nie słabszy od tej trójki tylko na poziomie detale decydują o kolejności.

użytkownik usunięty
ghf

a jakbyś miał zrobić ranking policjantów z tej komendy licząc tak:
1-Ewa
2-Lucyna
3-Marek
4-Michał
5-Ryszard
6-Marta
7-Nina
to jakbyś to ustawił?

ocenił(a) serial na 10

U mnie tak to wygląda
1- Michał moja ulubiona postać w serialu i jedna z ulubieńszych biorąc pod uwagę orginał, dla mnie serial zaczął się od odc 33 czyli epizodu nowy wcześniej to była słaba parodia orginału.
2 -Rysiek- jeden z najlepszych współpracowników biorąc po uwage nawet Rexa.
3- Lucyna mimo że jakoś wybitnie za nią nie przepadam to przyzwyczaiłem się do niej.
4 - Nina fajna postać szkoda że krótko po odejściu Lucy mogli ją wprowadzić.
5- Gdy by nie śmierć jak amator porównując to z Mosera śmiercią to była komedia, byłby wtedy wyżej.
6- Ewa straciła pazur z początku serii.
7- Marta szkoda gadać.

ocenił(a) serial na 10
ghf

5 miał być Marek

użytkownik usunięty
ghf

u mnie tak:
1-Michał
2-Lucyna
3-Rysiek
4-Ewa
5-Marek
6-Nina
7-Marta

Choć chyba tylko Marta i raczej Nina negatywnie,Ewa właśnie jednak zbyt subtelna po dobrym początku,Marek czasami trochę głupka z siebie robił,Rysiek jednak zbyt mało dynamiczny,więc wysokie pozycje Lucyny i Michała nie dziwią.

ocenił(a) serial na 10

Też fajna lista

użytkownik usunięty
ghf

Ewa nawet by ze swoim łagodnym charakterem mogła być,gdyby nie fakt że w zespole aktualnie jest więcej miękkich niż twardych gliniarzy,Rysiek to wiadomo,ta Marta też raczej nie zbyt,więc tylko Michał jako tako,a na dodatek przez wątek ich związku i tak musi być trochę romantykiem.

jakby zamiast Marty była Lucyna czy Nina to pewnie by się dało,więc aż się prosi żeby właśnie w przyszłym sezonie zarówno ten Piotr jak i Lucyna jeśli wróci mieli twarde charaktery,lub w miarę twarde żeby zrównoważyć Ryśka i Martę.

ocenił(a) serial na 10

To lista ile odc mają komisarze ze wszystkich wersji w nawiasie sezony:
1- Orlicz -73 odc ( sezony 3-8)
2- Brandtner- 46 odc ( 4-7)
3- Moser -45 odc (1-4)
4- Fabri -34 odc (11-14)
5 - Terzani - 34 odc (16-18)
6- Bromski -32 odc (1-3)
7- Hoffman - 30 odc ( 8- 10)
8 - Rivera - 22 odc ( 14 -15) - Paradoks najlepszy włoski komisarz najmniej odc.

ocenił(a) serial na 10

Sobotni odc dobry fajna scena z tymi szantażystami , brak scen miłosnych i nawet niezła rola Sokołowskiej. Następny odc ost z Pawlickim trochę będzie smutno

użytkownik usunięty
ghf

ten Rysiek to już chyba oficjalnie informatyk grupy,aż się prosiło żeby ruszył d...w plener,zwłaszcza na początku Michał i Marta pojechali na miejsce pierwszej ofiary,a on spokojnie mógł z Ewą na drugą ofiarę,a tymczasem nawet kiedy Marta na jakieś szkolenie,ten zostaje a Michał obrabia drugą ofiarę.

Ja rozumiem że wykonuje istotną czarną robotę,ale jednak w wyjątkowych sytuacjach mógłby się ruszyć,to aż głupio ze psycholog dużo więcej się rusza niż on.

ocenił(a) serial na 10

Najbardziej aktywny był w 6 serii gdzie nawet postrzelił 2 gości.

użytkownik usunięty
ghf

jednak myślałem że w takich serialach gdzie jest mało policjantów tutaj zazwyczaj 3 a teraz wyjątkowo 4 nie ma sztywnego podziału,to jest informatyk grupy,psycholog,analityk itd.

Chyba w Aleksie uważają że 3 plus pies to jak najbardziej wystarczy.

ocenił(a) serial na 10

W pierwszych sezonach z Wesołowskim też Rysiek siedział tylko w biurze jako informatyk , po przyjściu Beatki Rysiek bardziej włączał się w akcje, teraz znowu wrócił do tego co było w 1 i 2 sezonie. Jak teraz przy odejściu Pawlickiego czytam komentarze typu że Wesołowski był lepszy bo z nim było śmieszniej to normalnie płakać ze śmiechu mi się chce co oni wszyscy widzieli w tym Wesołowskim. Chociaż płaczących za nim już jest mniej ale się zdarzają.

użytkownik usunięty
ghf

dlatego trochę brak im spójności,pamiętam że jak przyszła ta Beata,zastanawiałem się co dwóch informatyków w zespole,po co,przecież nie mają aż tyle zadań komputerowych.

Choć wydaje mi się że ona trochę zajmowała się trochę innymi zagadnieniami,jakieś rozpoznanie głosu,mikroślady itd,on chyba bardziej wyszukiwanie informacji.

Więc te postaci trochę jakby znikają Beata zniknęła bez śladu,wcześniej ta psycholog.

Rozbawiło mnie jak ten komendant pytał się o tą nową,a przecież właściwie dołączyła razem z Ewą,trochę to nie pasowało,bo raczej pasowałoby się spytać jak radzą sobie nowe nabytki.

Jeśli chodzi o Pawcia i Wesołka,to ja myślę,że przez elementy humorystyczne którą są częściej niż w klasycznym serialu sensacyjnym,i to że jednak rola psa jest tutaj przerysowana,jednak w normalnej policji,pies ciągle nie ratowałby tyłka gliniarzom,oni przestępcy aż tak by nie dali się kiwać psu.

Widzom może się wydaje że to nie jest serial sensacyjny z elementami komediowymi,tylko komediowy z elementami serialu sensacyjnego,dlatego niektórym wydaje się że Wesołek był lepszy.

Pawlicki ostatnio wydaje się niemal idealny,jego kawały bawią jak to że są partnerami z Aleksem,czy ostatnio że będą odpowiadać za napaść na funkcjonariusza policji,a jak trzeba to czuć że jednak jest poważny,dobrze buduje napięcie.

Wesołowski bardziej pasowałby do koncepcji serial komediowy z elementami jakieś akcji.

ocenił(a) serial na 10

W orginale też było dużo śmiesznych scen co nie przeszkadzało w formule kryminalnej serialu. Choć były mroczne odc np śmierć dziecka , znak szatana czy smierć Mosera , który był epizodem tak depresyjnym że śmierć Bromkiego to przy tym komedia. Ewa Wilk i tak była więcej niż pani psycholog Patricja w Rexie ona miała romans z Moserem , który planował z nią przyszłość po smierci Richarda się nie pojawiła u nas Ewa jeszcze była w odc w Hipnozie. Gdy był Wesołowski to Lucyna z nim jedziła na akcję z Orliczem jednak większości odc siedziała w biurze i Michał z Ryśkiem jezdzili. Orlicz łączy fajnie te 2 motywy komediowy i kryminalny tak ja to robiono w orginale.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones