PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=629466}
5,8 13 574
oceny
5,8 10 1 13574
Komisarz Alex
powrót do forum serialu Komisarz Alex

że to ostatni sezon, serial bardzo się poprawił, a najnowszy sezon podoba mi się bardziej niż oryginał. w porównaniu z nudnym księdzem mateuszem, poziom aleksa z sezonu na sezon jest wyższy. wiadomo że to bajeczka ale miło się oglądało w te sobotnie wieczory, zwłaszcza gdy konkurencja oferuje jedynie ogłupiające talent showy. a zastąpienie alexa tymi bezpłciowymi, nudnymi strażakami woła o pomstę do nieba..

ocenił(a) serial na 10
ravenclaw8

Może produkcja nie zakończy serilu tylko odświeżą formułe i np zmienią komisarza

ghf

raczej bez szans, poza tym ten komisarz i tak odchodzi. jedynym ratunkiem byłoby może zatrudnienie playboya Pniewskiego albo drugiego Roznerskiego, żeby przyciągnęło nastolatki. wtedy to ja przestaję oglądac... no i 8 seria w oryginale była beznadziejna, więc to też nie pomoże...

ocenił(a) serial na 10
ravenclaw8

W orginale 8 seria była łaba przez Hoffmana on obniżał bo fabuły były ok, po za tym w tej serii nast 3 odc to też epizody z 8 serii . A o ile mi wiadomo to Pawlicki ma kontrakt do 8 serii bo jest pewne że nie zginie na końcu tego sezonu

ghf

zobaczymy i tak wiem, że będą z ósmego sezonu. najbliższy widziałem. poza tragiczną końcówką był nawet ok.

ocenił(a) serial na 10
ravenclaw8

Wszystko się wyjaśni po zakończeniu tego sezonu

ocenił(a) serial na 7
ghf

A to już jest pewne, że to ostatnia seria?

ocenił(a) serial na 10
Bogdan4674

Pawlicki mówił że raczej tak ale nic jeszcze nie jest postanowione

ocenił(a) serial na 5
ghf

Raczej na pewno ostatni sezon. Scenarzyści połączyli postacie Brandtnera i Hoffmana w jedno. Połączyli uczuciowo Orlickiego i Lucynę, zupełnie jak Hoffman i ta Nikki. Pewnie oboje wyjadą , jak tamta para i tym zakończą serial.
A tak na marginesie , to Lucyna jest trochę za stara do Michała...))

ocenił(a) serial na 10
telimena79

Marc i Niki nie wyjechali sezon 10 zakończył się po 4 odc z powodu kiepskiej oglądalności , ale Peter Hajek w wywiadzie udostępnił scenariusz z 5 odc 10 serii w Którym Marc został zastrzeleony , a Nikki wyjechała. Antek też mówił że jk będzie 8 sezon to raczej Orlicz już polegnie z rąk bandyty. Ale zobaczymy jaką podejmie produkcja decyzje

ocenił(a) serial na 6
ghf

to by było zbyt podobne do Bromskiego. Moim zdaniem wymyślą coś własnego albo skopiują śmierć Fabbriego.

ocenił(a) serial na 10
qwerty95960

Niby scenariusz ze śmiercią Brandtnera jest napisany ale zobaczymy co będzie , a 8 sezon może być jesienią 2016 bo wiosną strażacy 2

ravenclaw8

z drugiej strony może to i dobrze że serial się kończy, bo to już żal patrzeć na te najnowsze odcinki... adaptacje z Hoffmanem poniżej krytyki i nie wiem jak można spieprzyć taki fajny odcinek jak w ostatniej chwili... końcówka żałosna. orlicz jest w najnowszych odcinkach beznadziejny, tylko romansuje, a współpracownicy robią wszystko za niego. nie wiem po co on tam jest jak wydaje się największą ciamajdą spośród całej czwórki...

ocenił(a) serial na 6
ravenclaw8

wygląda na to że robią z niego już Hoffmanna

ocenił(a) serial na 10
ravenclaw8

Aż taką ciamajdą to nie jest Hoffman czy Terzani byli większymi , ale fakt trochę produkcja pojechała mogli zostawić Orlicza z porzednich sezonów . Też moim zdaniem nie potrzebnie korzystają z odc z Hoffmanem bo przecież mamy zaległe takie jak Sissi (choć tego odc nie widzę w naszych warunkach), pogoń za wiecznym życiem i śmierć przez internet i na pewno w tej seri nie zobaczymy odc promienie śmierci , który w Rexie kończył 7 sezon i był pożegnaniem Brandtnera , ale ten odc jest zbyt zbyt zawansowany technicznie jakieś lasery , tyakże u nas nie do zrobienia

ghf

sissi i promienie śmierci to nie nasza liga. w resztę też wątpię. mogliby po prostu zacząć robić własne odc, a nie dalej małpować (ewentualnie zabrać się za odcinki z Fabbrim).a orlicz od 5 sezonu jest coraz gorszy, ale to pewnie też wina aktora który w roli bawidamka jest nieprzekonywujący. już wolę Hoffmana.

ocenił(a) serial na 10
ravenclaw8

Mi to też troche przeszkadza ale i tak go bardziej Lubie od hoffmana gbura Fabriego czy Terzaniego

ocenił(a) serial na 10
ravenclaw8

Ale jednak najwięcej romansował w 5 serii w 6 po wyjezdzie w 1 odc Moniki Romansu nie było i Orlicz był ok w tym sezonie znowu romansuje.

ocenił(a) serial na 10
ravenclaw8

Ostatni odc sezonu to Wilcze jagody i chyba adaptacja promieni zemsty bo Kwaśny ma grać producenta muzycznego , a Bołądz piosenkarke

ghf

liczę na dobry występ Bołądź i Adama Woronowicza, bo też ma się pojawić, ale nie wiem w którym odcinku. nie spodziewałem się promieni zemsty, ale czuję że spartolą ten odcinek. Niestety ten sezon jest naprawdę kiepski, jak będzie jednak ósmy to liczę przynajmniej na zmianę obsady - jedynie mogliby zostać świetni Czop i Chabior. Na Walach i pawlickiego już patrzeć nie mogę...

ocenił(a) serial na 10
ravenclaw8

Dla mnie ten sezon nie jest taki zły podoba mi się bardziej od 2 sezonu , ten odc to też może być epizod Nina o północy też było coś o muzyce ten odc był z Hoffmanem. Pawlicki sam mówił że jak będzie 8 sezon to raczej Orlicz zginie

ghf

drugi sezon nie był aż taki zły, ale dla mnie i tak najlepszy był trzeci. potem równia pochyła niestety

ocenił(a) serial na 10
ravenclaw8

A dla mnie odwrotnie od 3 wzrost serial zaczą czasami przypominać Orginał , bo wcześniej to była parodia , a dla mnie najlepsze sezony to 3 od odc z Orliczem 4 i 6 , potem 5 i 7 a dla mnie najgorsze 1 i 2 . Nie lubiłem odc z Wesołowskim jak i nie przepadałem za postacią Bromskiego

ghf

Bromski nie był taki zły, wesołowwski to przeciętny aktor i mało wiarygodny (za młody) w roli twardego gliny, niemniej jednak o wiele przyjemniej mi się go oglądało niż momentami niesamowicie drewnianego pawlickiego,zwłaszcza ten jego sztuczny śmiech doprowadza mnie do szału ... 1,5,6,7 - tragedia jak dla mnie i do pięt nie dorasta Rexowi. 2 i 4 mogą być, a najlepsza 3.

ocenił(a) serial na 10
ravenclaw8

No to mamy inne upodobanie bo dla mnie sezony z Orliczem są lepsze nawet od Rexa z Terzanim.i hoffmanem 8 sezon bo 9 i 10 już ok . Nie przepadam też w Rexie za Fabrim odc były ok ale jego chamstwo i odzywki do Rexa typu cholerny pies czy przestań żreć odbierały przyjemność z oglądania. Dla tego już wolę Orlicza z Włoskich odc uznaje sezony 14 i 15 w których był Rivera

ghf

spox, ale kopiowane są na razie sezony niemieckiego rexa a nie włoskiego... jak nasi dojdą do fabbriego, rivery i terzaniego to wtedy będzie można porównywać. ale na to nie ma co liczyć. rivera to najlepszy komisarz w historii rexa, taka moja opinia

ocenił(a) serial na 10
ravenclaw8

Ogólnie tylko napisałem oczywiście każdy ma swoje upodobania szanuje twoją opinię , i nic nie poradzę ze Wolę Orlicza odc Fabriego Hoffmana Terzaniego i Bromskiego

ocenił(a) serial na 7
ghf

Mi tam się ten sezon nawet podoba, oczywiście odcinki lepsze i gorsze, na pewno nie ma tylu "cukierkowatych" scen z Alexem co na początku, co za tym idzie Fabicki i Lang próbują z tego zrobić dobry familijny kryminał. Raczej nie zakończą serialu w tym sezonie, bo nawet w tych spotach- reklamach TVP widać Antka w skórzanej bluzie, fioletowej koszuli i bodaj jeansowych spodniach i bez zarostu, tak ubrany chyba jeszcze nie chodził. Walach raczej nie wywalą, prędzej Puchała znowu wyjedzie na jakieś szkolenie i nie będzie go przez kilka odcinków. Postać Orlicza jest już na prawdę długo, od połowy 3 sezonu aż do teraz, wychodzi ponad 60 odcinków, 2 razy więcej niż Bromski, ciekaw jestem kto będzie następny i czy też zdecydują się na tak długo "związek" aktora z postacią.

ocenił(a) serial na 10
MBIITF

Orlicz bez brody i wąsów był w 6 sezonie . Pawlicki ma na swoim końcie więcej odc niż każdy komisarz w Rexie . Tam najdłużej byli Burkchard i Moretti , ale obaj panowie mieli mniej odc na koncie. Gdy by chcieli skończyć serial musieli by sensownie zakończyć taki koniec jak w Rexie czyli nie wyjaśnienie wszystkiego do końca u nas nie przejdzie. Pawlicki co ciekawe grał w odc w których w Orginale był Moser , Brandtner i Hoffman czyli ma trudniejsze zadanie niż Wesołowski , jeżeli będzie 8 sezon to na jesień bo wiosną strażacy 2.

MBIITF

z taką mizerną oglądalnością raczej nie ma szans na kolejną serię

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones