PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=726429}

Koniec dzieciństwa

Childhood's End
6,7 3 122
oceny
6,7 10 1 3122
Koniec dzieciństwa
powrót do forum serialu Koniec dzieciństwa

Kiepski pomysł na scenariusz, może na podstawie kiepskiej książki? Nie wiem, nie czytałem, ale co do samego serialu to twórcy byli albo nacpani albo chorzy psychicznie. Pomijając kiepskie efekty specjalne i zupełnie nie potrzebne postaci jak np Mike Fogel czy zbędny wygląd diabła w osobie samego kosmity to produkcja ta poniosła klęskę już u samych fundamentów. Chodzi o logicznosc całości. Zrobili nam utopie na ziemi, żeby.. Oslodzic nam zagładę? Że niby tacy są humanitarni? WTF? Chcieli nas unicestwic bo
jesteśmy samodestrukcyjni a przy jednoczesnym postępie technologicznym sami dla siebie stanowimy zagrożenie "Nie długo osiągnięcie poziom podróży miedzygwiezdnych a gwiazdy nie są dla ludzi" Cały sezon robiono z nich mega zaawansowana i moralnie myslaca cywilizacje. A skoro tak kto dał im prawo naszej eliminacji? Przecież podjęli ta decyzję na podstawie rachunku prawdopodobieństwa. Jak mogli przewidzieć w jaki sposób ewoluuje nasza rasa? Czy gdybyśmy spojrzeli na prehistorie, kilkadziesiąt tysięcy lat wstecz na małpy to czy przewidzielibysmy, że kilkadziesiąt tysięcy lat później rozczepi ona atom i postawia nogę na księżycu? Raczej nie... Nie morduje się 7 miliardów ludzi, całego gatunku na podstawie rachunku prawdopodobieństwa/zgadywanek/spekulacji. To oczywiście jedna z wielu niedorzecznosci w tym serialu. Za dużo by pisać wspomnę tylko w mojej opinii o najwaniejszej: mianowicie o nadswiadomosc.Jeden,wielki, spójny organizm składający się z wybranych mózgów niezliczonych przedstawicieli wszystkich ras, jakie kiedykolwiek wcześniej istniały we wszechświecie. Taki skynet na sterydach. Tego nie kupiło by nawet 5 letnie dziecko. Błędy scenariuszowe możnaby mnożyć jeszcze długo, nie mniej sam pomysł na serial i średniej jakości realizacja skłoniła mnie do dania oceny 4

ocenił(a) serial na 4
Gladiator1000

Pomyliłem się w temacie, miało być " Mogło być oryginalnie i intrygujaco". Coś źle skopiowałem i wkleiłem, sory za pomyłkę :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones