PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36051}

Królowa Bona

7,6 4 503
oceny
7,6 10 1 4503
Królowa Bona
powrót do forum serialu Królowa Bona

Aleksandra Śląską

ocenił(a) serial na 8

Czemu główna postać w ogóle nie została wymieniona wśród aktorów tego serialu? Zresztą ten film
to Ona

ocenił(a) serial na 8
DARAN70

Przeliczyłam, 14 od końca w liście obsady!! Jak dla mnie duuże przegięcie!

Layla69

Na chwilę obecną 10 od końca... bez komentarza...

DARAN70

Bo to nieistotny szczegół dla redakcji serwisu. :)

ocenił(a) serial na 9
Franek_Spyrka

To nie szczegół to ignoranctwo i chamstwo wobec aktorki zreszta bardzo dobrej aktorki.

DARAN70

A czemu ona zagrała w Bonę, a nie np jej matkę? Aktorka miała w '80 roku 55 lat! Podczas gdy grana przez nią postać dwadzieściaparę.
Bona urodziła Zygmunta mając 26 lat. Niestety po pani Aleksandrze tego nie widać.

ocenił(a) serial na 7
artinplus

Aleksandra Śląska to jednocześnie i wielki atut, i wielka porażka tego serialu.
Grając dwudziestoparolatkę, wygląda niestety groteskowo.
Jak dla mnie, to pierwsze miejsce w dziwacznych decyzjach obsadowych w całym kinowo - telewizyjnym dorobku PRL.
Wyprzedza w tym niechlubnym rankingu nie tylko Braunek (złośliwie nazwaną polskim Maxem von Sydowem) jako Oleńkę, ale nawet Krakowską w roli Jagny.

ocenił(a) serial na 10
aklekot

Jagnę miała zagrać p. Anna Seniuk (uszyto już kostiumy na miarę), ale zrezygnowała z tej roli ze względów prywatno-rodzinnych, o co reżyser ,,Chłopów" miał do niej wielkie pretensje i mocno się na nią obraził.

ocenił(a) serial na 7
Rosa_Blanca_2

A nie wiedziałem. Szkoda, że nie wyszło, Seniuk byłaby świetna w tej roli.

ocenił(a) serial na 9
artinplus

Śląska zagrała genialnie, we wszystkich odcinkach. Natomiast ja na miejscu reżysera, przy fabule tak bardzo rozciągniętej w czasie, zdecydowałbym się raczej na zaangażowanie dwóch aktorek do roli Bony: jednej młodszej, która w odpowiednim momencie zostałaby zastąpiona przez drugą - Śląską.

ocenił(a) serial na 10
Laano

Majewski tak chciał, ale Śląska powiedziała: "Młodość? Ja Ci zagram młodość!"

Myszkin_filmweb

Pierwsze skojarzenie ze Śląską to właśnie Bona, według mnie to najlepsza jej kreacja w filmie. A z ciekawostek należy nadmienić że grająca jej matkę w serialu Eugenia Herman była notabene 4 lata młodsza w realu od grającej córkę Śląską.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones