SerialOglądaj odcinki według kolejności.Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
Serial

Królowa Bona

1980 - 1981
55 min.
7,5 4 313
ocen
7,5 10 1 4313
1 155
chce zobaczyć
Bona Sforza zostaje żoną polskiego króla, Zygmunta Starego. Na Wawelu szybko daje się poznać jako kobieta inteligentna i ambitna. Więcej Mniej
Królowa Bona zobacz gdzie obejrzeć online

gatunek

produkcja

premiera

Bohaterką 12 odcinkowego serialu jest Bona Sforza d'Aragona. Wywodziła się ona z jednego ze znamienitszych rodów włoskich. Jako córka tytularnego księcia Mediolanu i Bari wyrosła w atmosferze wielkiej polityki, rywalizacji rodów o poszczególne księstwa, przemyślnych forteli i intryg dworskich. Królową Polski została w 1518 roku. SzybkoBohaterką 12 odcinkowego serialu jest Bona Sforza d'Aragona. Wywodziła się ona z jednego ze znamienitszych rodów włoskich. Jako córka tytularnego księcia Mediolanu i Bari wyrosła w atmosferze wielkiej polityki, rywalizacji rodów o poszczególne księstwa, przemyślnych forteli i intryg dworskich. Królową Polski została w 1518 roku. Szybko zyskała duży wpływ na swojego męża, Zygmunta Starego. Była postacią kontrowersyjną. Miała zagorzałych zwolenników i zaciekłych wrogów. Pierwsi cenili ją za mądrość, przenikliwość i dalekowzroczność w sprawach politycznych. Drudzy zarzucali jej zuchwałość, despotyzm, żądzę władzy i mieszanie się do polityki. Serial Janusza Majewskiego ukazuje ją jako kobietę twardą, rozsądną władczynię, która wszakże nie zdołała osiągnąć zamierzonych celów.

na podstawie
studio
Zespol Filmowy Perspektywa
tytuł oryg.
Królowa Bona
inne tytuły
Serial kręcono w Malborku oraz na zamkach w Pieskowej Skale, Lidzbarku Warmińskim  i Gołuchowie (Polska).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych