PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=785275}

Krypton

6,2 2 692
oceny
6,2 10 1 2692
Krypton
powrót do forum serialu Krypton

poprawność polityczna osiągnęła apogeum... zaraz zrobią serial serial o 2 wojnie światowej gdzie Churchill i De Gaulle też będą czarni :D

scinacz

Mnie męczy pieprzenie o poprawności politycznej przy każdej czarnoskórej obsadzie.

ocenił(a) serial na 6
mkskala

Tu chodzi bardziej o to że w człowieku ze stali Zod był biały a w kryptonie jest czarny. Ja nie jestem na bieżąco z serio DC i do puki nie sprawdziłem w necie to się zastanawiałem czy chodzi o tego samego generała co w filmie człowiek ze stali.

ocenił(a) serial na 7
RAPTOR

Raczej nie chodzi o tego samego, bo akcja serialu dzieje się w innym uniwersum niż filmy.

scinacz

Zastanawia mnie dlaczego ludzie tak nie psioczą np. na Fury'ego w Marvelu, że jest czarny...w końcu w oryginale był biały.

Jestem_Arek

Gdybyś się trochę interesował marvelem tobyś wiedział że akurat jest i czarny i biały Nick Fury w komiksach

scinacz

Mnie tak w sumie bardziej ciekawi w jedna rzecz skąd w ogóle wziął Zod w Kryptonie. W serialu wspomina wydarzenia z Ziemi które rozegrały w człowieku ze stali, ale ten film skończył się jego śmiercią. Później świt sprawiedliwości gdzie Luthor go zmutował w jakiegoś Hulka co raczej definitywnie przekreślało szansę na jakikolwiek powrót Zoda, szczególnie że ten film też skończył się jego śmiercią.

cyborgowiec97

Gdzie w Kryptonie Zod wspomina wydarzenia z Ziemi? W którym odcinku?

scinacz

Nie pamiętam dokładnie w którym odcinku ale to było zaraz po tym jak związali go razem z Adamem i stwierdzili że pomogą Zodowi i on w momencie gdy prowadzili go do Doomsdaya opowiadał o Supermanie że ten jako imigrant stracił własną tożsamość, co trudno wytłumaczyć w inny sposób niż wydarzeniami z "Człowieka ze stali"., bo wątpię żeby to było odwołanie do starszych filmów o Supermanie.

cyborgowiec97

przecież to sie dzieje dużo przed wydarzeniami z filmów o supermanie. jego nawet na świecie jeszcze nie ma ... po drugie to w Świcie Zod to Doomsday ... ten serial nie ma nic wspólnego z filmami kinowymi

Szaja_Labaf

Zod to Doomsday? jak Ty żeś to wymyślił? ale zgadzam się serial nie ma nic wspólnego z kinówkami.

Szaja_Labaf

Wybacz zobaczyłem tą bzdurę ponownie i masz racje z Zoda zrobili doomsday'a!!!!

scinacz

a co, masz coś do czarnych? serio? co Ci księża wadzą? ich wybór drogi życiowej, ich sprawa, tobie wara od tego!

harkonen_mgla

Panie nie odwracaj pan kota ogonem i nie zmieniaj poprawności politycznej w rasizm, bo to dwa różne pojęcia. To że komu się nie podoba że wciska przy pierwszej lepszej okazji idiotyczną poprawność, nie znaczy że jest rasistą.
Ale jak już robimy coś co wzorowane jest KOMIKSEM to nie odchodzimy od koncepcji z komiksu tworząc swoje głupoty, bo sam fakt że ZOD jest czarny jest po prostu głupotą twórczą reżyserów. To psuję cały serial a raczej jego odbiór. Nie uznawajmy że białe jest czarne a czarne jest białe.
Jeszcze rozumiem jakby w komiksach jakimś innym uniwersum ZOD byłby czarny jak np: Spider-man gdzie mamy i białego i czarnego człowieka pająka, gdzie Nick Fury również jest i czarny i biały, gdyby tak samo było z ZODEM to nie było by absolutnie żadnego problemu.

Tymczasem poprawność polityczna i wpychanie ją na siłę pasuję cały serial, to nie tylko u nas ale również zagranicą. i to nie jest hejtowanie Murzynów i pokazywanie rasizmu, to jest hejtowanie głupoty reżyserów jak łatwo ulegają naciskom.

MaXXi

Kolego drogi czemuś nie przeczytał co napisałem? "(...)masz coś do czarnych? serio? co Ci księża wadzą? ich wybór drogi życiowej(...)" Czarni-księża-droga życiowa. Gdzież bym poprawność w rasizm zmieniał kiedy o tolerancji społecznej względem osób duchownych piszę.

ocenił(a) serial na 7
MaXXi

Tak Ci uwiera ten kolor skóry, że przeoczyłeś fakt, iż Zod został w tym serialu dobrze przedstawiony i wcale niczego nie psuł, a nawet był jedną z najlepszych postaci. Aktor też był dobry. Odbiór bardziej psuje fakt, jak bezsensowne są te wszystkie podróże w czasie. Brainiac też wypadł średnio. Ale łatwiej się czepiać powierzchownych rzeczy.

harkonen_mgla

Nie rozumiem o co Ci chodzi. Jeśli możesz to wytłumacz mi to jak dziecku.

scinacz

- "Churchill i De Gaulle też będą czarni"
- "a co, masz coś do czarnych? serio? co Ci księża wadzą? ich wybór drogi życiowej, ich sprawa, tobie wara od tego!"

Twoi "czarni", to nie "AfroPolacy" tylko osoby duchowne w czarnych pelerynach, a skoro tak, to Twój sarkazm uderzający w religijne korzenie wspomnianych polityków wydaje się być krytyką zorganizowanych ruchów religijnych. Mam rację?

scinacz

dlaczego nikt nie zwraca uwagi jeśli chodzi o drugoplanowe postaci np. Perry White w człowieku ze stali grany przez Fishburne'a?
ale jak obsadzą jakąś główną rolę UUU CZARNI POPRAWNOŚĆ POLITYCZNA!!! Dlaczego kolor skóry robi wam taką różnicę?

ocenił(a) serial na 7
ministertornister

Na Perry'ego White'a też zwracają uwagę. I jeszcze się śmieją, że czarny koleś gra faceta o nazwisku White.

DarthDream

uj że czarny z niego zrobili na dodatek gej
zobacz sobie na kadrach z filmu po której stronie nosi kolczyk w uchu
takie mrugnięcie okiem w stronę lgbt
to wszystko zaszło za daleko po prostu

ocenił(a) serial na 7
scinacz

To jest inna sciezka czasowa nie bylo takiego zoda w naszej i tyle a w tej jest

scinacz

scinacz niestety to nie tylko w tym serialu rewolucja socjalistyczna w natarciu a w szczególności w serialach z netflixa homo zboczeńcy i inne wynalazki inżynieria społeczna ma się dobrze ma prać mózgi. Ciesz się że socjaliści nie mordują obozów i pieców krematoryjnych nie otwierają by wprowadzić swoje dziwactwa jak to na uniwersytetach na zachodzie lewicowi intelektualiści gadali przez cały 19 wiek że w imię postępu że to dobre trzeba pewnych ludzi zabić ras i klas oO.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones