PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=803565}

Ku jezioru

Epidemiya
7,0 19 215
ocen
7,0 10 1 19215
Ku jezioru
powrót do forum serialu Ku jezioru

Muzyka

ocenił(a) serial na 7

Czy tylko mnie muzyka kojarzy się z filmem 28 dni/tygodni później?

ocenił(a) serial na 8
maciekmoc

Zdecydowanie inspirowana

ocenił(a) serial na 5
maciekmoc

Interstelar też wzięli. Słabe to.

arasik

Time Hansa Zimmera w 7 odc też wykorzystali

kzpn

dla mnie żywcem wzięte z incepcji https://www.youtube.com/watch?v=RxabLA7UQ9k&ab_channel=Crisyta

kzpn

time przewija się cały czas tam ...a ja uwielbiam tą nutę ;)...

ocenił(a) serial na 9
justyn1974jj

Incepcja ! Zdecydowanie ! Hans się w kur.... !!!

arasik

Ależ skąd, to adagio z into the sunshine

ocenił(a) serial na 6
Pawel_891

Dokładnie. Tylko z "Sunshine" bez "into"(to wstawka z polskiego tłumaczenia)

maciekmoc

A kojarzy może ktoś, co to za piosenka śpiewana w 5 odcinku?

ocenił(a) serial na 8
fenrirah

https://youtu.be/qSYouIbLthM

Malutki_Muminek

O dzięki :*

fenrirah

A ta piosenka ła Ła Ła wolna - to jak się nazywa? Pomożecie koledzy?

ocenił(a) serial na 6
numac

teach me tiger

ocenił(a) serial na 9
iza222222

:D :D Iza jesteś MEGA

ocenił(a) serial na 8
numac

Fonetycznie "ty niesi mienia reka" czy jakoś tak. Po polsku - Ty mnie poniesiesz rzeko.

fenrirah

Czy ktoś wie, jak piosenka jest w 4 odcinku - wykonawca i tytuł- ja tiebia zelaju szczastia?

kamilaszym

Филипп Киркоров - Жестокая Любовь

Yonecker

Dziękuję

ocenił(a) serial na 7
maciekmoc

Wszedłem tutaj żeby zadać identyczne pytanie. Bardzo dużo inspiracji z motywu przewodniego 28 days/weeks later. Słabo

maciekmoc

nawet muzykę zgapili :P

imartstudio

Chodzi mi o motyw główny, praktycznie plagiat. Serial właśnie bazował na starych schematach odczłowieczeniu ludzi i szukania sensu. Zgapił też to co najlepsze w 28 dni później czyli hiperbola pomiędzy scenami, które dawały nadzieję by potem kończą się jakąś tragedią. Czy ktoś kojarzy podobne produkcje, które się tym bawią? Jak dla mnie podobny jest A.I. i Stalowy Gigant.

maciekmoc

Zdecydowanie tak. Kilka razy się wsłuchiwałam. Jednak mi to wcale nie przeszkadzało, w przeciwieństwie do niektórych wypowiadających się

maciekmoc

W pierwszym odcinku jest muzyka z filmu "W stronę słońca". Strasznie irytujące. Czy ktoś zna się na tym, jak to wygląda? Nie ma praw autorskich?

ocenił(a) serial na 9
Sighma

Tobie te prawa ktoś ukradł?

zmoorka

Кони - беспредела

Sighma

Weź się nie kompromituj. Na pewno dostali zgodę na wykorzystanie tych motywów. Mało filmów chyba oglądasz, skoro cię dziwi powtórne wykorzystanie jakieś muzyki.

ocenił(a) serial na 9
maciekmoc

Mistrzowie i mistrzynie, dacie link do piosenki z ostatniej sceny , ślubu?

zmoorka

Кони - беспредела

ocenił(a) serial na 6
maciekmoc

To z Incepcji, Hans Zimmer. Bardzo dobre, ale głupio podrobione i do tej produkcji nie pasuje

ocenił(a) serial na 8
maciekmoc

Strasznie muza zerżnięta

maciekmoc

28 tygodnie później i Incepcja :D

ocenił(a) serial na 7
maciekmoc

z sunshine na pogrzebie

ocenił(a) serial na 2
maciekmoc

Już po pierwszym odcinku zaczęłam się zastanawiać skąd znam muzykę ... widzę, ze w kolejnych odcinkach tez jakieś inspiracje/kradzieże

ocenił(a) serial na 8
maciekmoc

Hans Zimmer

maciekmoc

Szczerze to bardzo mi się nie podoba wykorzystanie muzyki Z Incepcji, to jest tak kultowy film ze ta muzyka należy po prostu do niego. To trochę jak byśmy wzięli muzykę z Harrego Pottera gdzieś indziej wykorzystali tak się po prostu nie robi.

maciekmoc

Odcinek 6 i 7 w bardzo spowolnionej aranżacji jest temat przewodni z " World war Z".

maciekmoc

Piosenki z ostatniego odcinka, ktoś zna tytuł?

ocenił(a) serial na 7
maciekmoc

Do Incepcji, Interstellar i World War Z dodałabym jeszcze motyw podobny do tego z Blade Runner 2049 w jednym z odcinków.

maciekmoc

Również zauważyłem podobieństwo.

ocenił(a) serial na 8
maciekmoc

Część muzyki to utwory bardzo znanego w Rosji zespołu "Lube". Mi tam się oprawa muzyczna tak czy siak podoba.

ocenił(a) serial na 7
maciekmoc

ale macie ból d..py

maciekmoc

Tak, też mi się kojarzy jakbym już słyszał wcześniej ale nie zmienia to faktu że muzyka jak dla mnie w tym serialu to rewelacja. Szczególnie w przełomowych lub bardziej sentymentalnych momentach.

ocenił(a) serial na 7
maciekmoc

Zapewne twórca muzyki lubił także (i to nie dziwi wcale) The Fog z 1980. Podobieństwo do głównego motywu muzycznego z filmu Carpentera spore, ale być może zupełnie przypadkowe.

ocenił(a) serial na 8
maciekmoc

Nie tylko Tobie, ta muzyka jest zerznieta z tych filmow.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones