serial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
serial

Black Butler

Kuroshitsuji
2008 - 2009
24 min.
7,9 9 662
oceny
7,9 10 1 9662
3 304
chce zobaczyć
Nastoletni Ciel zawiera pakt z demonem, który w zamian za duszę chłopca pomaga mu dokonać zemsty. Więcej Mniej
Kuroshitsuji zobacz gdzie obejrzeć online

gatunek

produkcja

premiera

Wiktoriańska Anglia, Londyn. Dwunastoletniego Ciela Phantomhive’a pochodzącego z arystokratycznej rodziny właśnie dotknęła tragedia – jego rodzice zginęli w pożarze domu, a on sam ledwo uszedł z życiem. Cudem uratowany powraca do swojej rezydencji w towarzystwie tajemniczego osobistego lokaja. Sebastian – bo takie nosi imię, bardzoWiktoriańska Anglia, Londyn. Dwunastoletniego Ciela Phantomhive’a pochodzącego z arystokratycznej rodziny właśnie dotknęła tragedia – jego rodzice zginęli w pożarze domu, a on sam ledwo uszedł z życiem. Cudem uratowany powraca do swojej rezydencji w towarzystwie tajemniczego osobistego lokaja. Sebastian – bo takie nosi imię, bardzo wyróżnia się pośród reszty służby: opanowany, o nienagannych manierach, wyjątkowo uzdolniony, inteligentny i nadzwyczaj oddany swojemu nowemu pracodawcy. Dlaczego? Otóż Sebastian skrywa pewien sekret – jest demonem. Zawarł on z Cielem pakt, na mocy którego od tej pory jest jego wiernym sługą. W zamian jednak, żąda od chłopca tylko jednego – tego, co dla niego jako człowieka jest najcenniejsze...

na podstawie
studio
A-1 Pictures / Aniplex / Hakuhodo DY Media Partners / Więcej...
tytuł oryg.
Kuroshitsuji
inne tytuły
Black Butler Miedzynarodowe
Więcej...
W odcinku 11 ,w sklepie do którego wchodzi Elizabeth można dostrzec lalki Shinku, Kanaria i Suigin Tou z anime Rozen Maiden.
W odcinku 24 wyspa na którą płyną Ciel i Sebastian inspirowana jest obrazem Arnolda Böcklina "Wyspa Umarłych". Obraz ten powstał w tych samych czasach, w których dzieje się akcja anime.

W anime Sebastian często używa gry słów, następującej zazwyczaj po pytaniu "Czym ty jesteś?" odpowiada "Watashi wa aku made shitsuji desukara", co oznacza "Jestem po prostu piekielnie dobrym lokajem". Jednak gdy "ma" z czwartego słowa połączy się z trzecim, otrzymujemy "Watashi wa akuma de shitsuji desu", co znaczy "Jestem demonem i lokajem".
Polecany przez koleżanki, znienawidzony przez brata. Chciałam opowiedzieć się po którejś stronie i postanowiłam zapoznać się osobiście z  Kuroshitsuji. Niestety znalazłam się w 3 grupie odbiorców. Akcja anime toczy się w Anglii w czasach wiktoriańskich i rozpoczyna się przedstawieniem niesamowitych umiejętności zwyczajnego lokaja Sebastiana,... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych