PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=489914}

Black Butler

Kuroshitsuji
7,9 9 746
ocen
7,9 10 1 9746
Kuroshitsuji
powrót do forum serialu Kuroshitsuji

(UWAGA spoilery)Choć moim ulubionym anime na zawsze pozostanie arcydzieło pod tytułem "Cowboy Bebop" to również mi się spodobało. Przede wszystkim ze względu na postać Ciela. Mimo iż nie posiada żadnych cech pozytywnych widz przywiązuje się do niego i czuje sympatię. Najbardziej rozbudowana postać w całym anime ( w końcu to jeden z głównych bohaterów), jego motywacje, charakter nie są niezmienne w pewnym momencie ma się nadzieje na nawrócenie Ciela, porzuca na chwilę swoje cele,potrafi zaskoczyć i przechytrzyć samego demona(scena kiedy rzuca się z mostu bardzo mi się podobała), waha się by na samym końcu całkowicie oddać się siłom zła...Bardzo rzadko można obejrzeć w ogóle film, serial itp. pokazujący całkowitą destrukcję początkowo pozytywnej postaci ( mi się tylko "Gwiezdne Wojny" nasuwają ;p). Dlatego zakończenie mi się podobało.Służba - rewelacja, fantastyczne, zabawne postaci, nadają charakteru serii. Co mi się nie podobało? Anioły...To nie były anioły przepraszam bardzo - cyniczne, wredne kreatury jedynie o ładnym wyglądzie z wyraźnymi ciągotami do okultyzmu - to nie to. Gdyby anioły w tym anime były bezgranicznie dobre, kapiące tą swoją idealnością a zarazem waleczne i gotowe poświęcić się ratowaniu duszy Ciela, który im nie ulega - To byłby efekt! Tymczasem kontrast między demonem a aniołem był równy zeru, nie ma się co dziwić, że bohater im nie uległ i wolał lokaja zapatrzonego w swego pana miejscami w dość podejrzany sposób. Właśnie lokaj...Na początku był intrygujący a później zrobił się jakiś płaski...Powiedzenie "Yes my lord" przestało robić wrażenie a ulubiona kwestia Sebastiana "Jestem tylko piekielnie dobrym lokajem" zaczęła irytować...Może demony po prostu takie są;) Fabuła moim zdaniem przy samym końcu poszła trochę za daleko, zszywanie ciał, "oczyszczanie" ...Trochę przesada, motyw zemsty był w sam raz. Rozumiem - anioły apokaliptyczne nie są milutkie ale nie każdy wpadnie na pomysł, że chodziło tu o jednego z tych siedmiu bo to nie zostało wyjaśnione w żadnym momencie serialu. Poza tym mieszanie się i wykorzystywanie symboli z Apokalipsy św. Jana i motywów biblijnych w takim stopniu i to jeszcze w anime mieszając to z domieszkami innych kultur to już grubsza logistyka a w tej serii tworzy niezły bałagan...Nie posprzątany bałagan...

Albalonga

Acha! Oceniam tylko na podstawie pierwszej serii, drugiej jeszcze nie zaczęłam oglądać.

ocenił(a) serial na 7
Albalonga

Co do wzroku Sebastiana to ja mysle ze czasami mial ochote zerwac kontrat i zakonczyc zywot malego o wiele wczesniej. Tyle ze powstrzymywaly go konsekwencje zerwania kontraktu. Zgadzam sie z tym ze teksty typu "yes my lordo" czy "jestem piekielnie dobrym lokajem" mocno irytuja. Co do aniolow to Sebek w pewnym momencie wspomina o tym ze ten aniol sam zostal "skarzony", co w pewnym sensie moze tlumaczyc tez to ze stali na jednym dachu i sie nie pozabijali. Ogolnie postacie sa dobrze zarysowane i czuc smierc pozytywnych bohaterow (Aberlin, Ciel, sluzba). Niestety wrogowie sa jacys tacy wyblakli, przez co obojetni dla widza :/ Ale mozliwe ze to przez te ciagle nowe zadania wyznaczane Cielowi, przez co co chwila ktos inny jest wrogiem.

ocenił(a) serial na 7
Albalonga

Mam podobne zdanie co ty ale tak , tyle że zakończenie no na serio było mocne, ale troche szkoda że takie jakby trochę przygnębiające, ale ogólnie tak czy inaczej świetne anime i świetna kreska podobało mi się i teraz ogladam drugą serię która nie jest tak dobra jak pierwsza, przy najmniej jak narazie :))

Elvis007

Zakończenie spajało trochę ciężką do sklejenia gmatwaninę i bardzo mi się podobało. Bardzo konsekwentne, a to rzadko się zdarza. Tylko to wrażenie psuje druga seria. Anime fajne i nie dziwię się, że twórcy chcieli je kontynuować ale po drugiej serii czuć, że robiona jest na siłę, niestety. Gdyby dali sobie spokój z postacią Ciela i zaczęli zupełnie nowy wątek, moim zdaniem, byłoby znacznie lepiej.

A tak na marginesie - druga seria od pierwszej lepsza jest pod względem muzyki, jeszcze bardziej efektowne :)

ocenił(a) serial na 7
Albalonga

Zgadzam sie co do aniolow. To nie byly dobre istoty.
Ale nie oszukujmy sie : nawiazania do okultyzmu sa obecne w ogromnej ilosci w anime i mangach. Demony sa nie raz i nie dwa przedstawiane pozytywnie,aby przyzwyczaic lub nawet zachecic do nich widza/czytelnika.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones