PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=318187}

Kyle XY

7,1 13 065
ocen
7,1 10 1 13065
Kyle XY
powrót do forum serialu Kyle XY

W krótkich słowach chciałem podzielić się pierwszymi wrażeniami- zaciekawiła mnie koncepcja tego serialu - postanowiłem ściągnąć, a że z racji chwilowo dużej ilości czasu, obejrzeć.

Moje odczucia po obejrzeniu pierwszego odcinka pierwszego sezonu są... dobre.
Zapowiada się ciekawie acz trudno mi wyobrazić sobie póki co dalsze przygody. Na tą chwilę myśle że byłby z tego ciekawy film, trwający 2 godziny. Ale 3 sezony? Zobaczymy.

Wyjątkowo irytujące wciąż powtarzane kłamstwo - że człowiek wykorzystuje kilka procent swojego mózgu. Kłamstwo to ma już z 50 lat, i jest zła interpretacją badań mózgu - fakt w danej chwili wykorzystujemy te kilka procent. Ale w ciągu całego dnia wykorzystujemy już cały mózg (a dokładniej średnio 94 % - reszta prawdopodobnie jest zarezerwowana na pamięć)(inna część za czytanie, inna za pisanie, inna za pamięć itd). Wkurzyło mnie to że podstawy tego serialu opierają się na takim banalnym kłamstwie.

Mimo to i tak zapowiada się bardzo ciekawie. Czuję się zaintrygowany tą historią :)

ocenił(a) serial na 10
barczakmichal

Ciekawe, wiesz cos wiecej na temat mozgu? Skad sie biora geniusze? Serial chyba ogladne, kilka odcinow, zobaczymy co bedzie dalej, opis filmu mnie przekonuje.

wojteklog

Z tego co udało mi się dowiedzieć - jest różnica pomiedzy wykorzystywaniem mózgu, jego możliwości a jego ukształtowaniem. Na zasadzie komputera - masz różne rzeczy w nim - kartę graficzną, procesory itp itd. I mimo że dwa procesory wyglądają prawie tak samo i że działają na tej samej zasadzie to jeden jest od drugiego szybciej taktowany - więc jest lepszy. Nie da się w jednym zdaniu określić % wykorzystywania mózgu, jego możliwości.
Gdybyśmy wiedziali na jakiej zasadzie działają geniusze - mielibyśmy ich pełno.
Z kolejnej strony te procenty wykorzystywania mózgu - umysł przecietnego polaka robiącego w polu nie jest gorszy ale inaczej używany niż mózg profesora sztuk wyższych. Mieli te same możliwości (wciaż mają, choć brakuje im czasu) ale różnie korzystali z mózgu.
Tak więc człowiek który ćwiczy mózg, będzie miał sprawniejszy mózg.

barczakmichal

Cóż błąd na błędzie, chwilami gra aktorska powala swoją amatorszczyzną.

mimo to serial wciąga a główna zagadka wciąż trzyma w napięciu.
Kyle gra naprawdę genialnie!
Reszta już troszkę mniej, w szczególności jeśli chodzi o dzieciaki.
mimo to wciąz polecam (jestem na 7 odcinku pierwszego sezonu)

ocenił(a) serial na 10
barczakmichal

Mi się wydaje że tu chodzi o to że przeciętny człowiek wyk tylko powiedzmy te 5% mózgu w danej chwili a Kyle używał całego na raz dlatego umiał robić tyle wspaniałych rzeczy, bo patrzył na świat z "szerszej perspektywy".

ocenił(a) serial na 10
Tindela

Kyle ma bardziej rozwinięty mózg, czyli wykorzystuje więcej potencjału mózgu, nie chodzi o procent choć jego mózg działa prawie 100% a nasz niewiele mniej jednak jego jest bardziej rozwinięty co daje mu to że wykorzystuje więcej potencjału mózgu, np. ja podnoszę ciężar dajmy na to 20kg mięśnie pracują 100% ale mógłbym podnieść 30kg i też mięśnie pracowały by 100% tylko wydajność by wzrosła.
Nie wiem czy dobrze to objaśniłem ale o to mniej więcej chodzi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones