PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=648658}

Last Resort

6,9 1 711
ocen
6,9 10 1 1711
6,0 2
oceny krytyków
Last Resort
powrót do forum serialu Last Resort

Mizeria

ocenił(a) serial na 6

Ten serial to mizeria. Glupota goni glupote. Nie dziwie sie ze ogladalnosc jest srednia i stacja
zdecydowala sie zawiesic kolejne sezony ... Ok - moze nie jest to najgorszy serial bo ma swoje
plusy ... sam pomysl jest nie najgorszy ... ale im dluzej sie go oglada tym bardziej czlowiek sie
dziwi ze mamy doczynienia z zolnierzami/zeglarzami ... No wlasnie moze to sa zeglarze z
kutrow rybackich a nie zaloga wyspacjalizowanej broni masowego razenia jakim jest nuklearny
okret podwodny ...

- Oddzial Specnazu w bialy dzien wychodzi sobie na polanke jakby byli na spacerze ... czy w
takim oddziale i przy takiej akcji nie robi sie rozpoznania/ nikt nie idzie na przod ??
- Kawal zasadzki na polanie ... podzielili sie na dwie grupy, gdzie jedna grupa jest 1 oficer i
kilku marynarzy - siedza sobie w kupie, wystarczylby jeden granatnik i ekipa pozamiatana ...
Druga grupa to corka jakiegos wazniaka z Waszyngtonu i dwoch frajerow co chce jej strzelic w
plecy :)
- Naszi dzielni marynarze rozwalaja oddzial Specnazu z pomoca jakiegos chyba Rangersa ze
snajperka a nie potrafia odbic swoich ludzi z wiejskiej chaty z lokalnym bosem co ma kawal
zlotego kajdanu na szyi :)
- Kapitan jedzie sobie na pogawedke z lokalnym bossem a w tym samym czasie 1 oficer idzie
do baru ... kto w takim razie postraszy atomowkami, jezeli USA przeprowadzi atak rakietowy na
okret ?? No chyba ze sie szybko teleportuja na poklad jak w Star Treku i wloza swoje magiczne
klucze do urzadzenia pozwalajacego na odpalenie pociskow ??
- Pani profesro/badaczka przeprowadza okret podwodny przez jakis kanion bo przeciez ona zna
cale uksztaltowanie terenu w promieniu kilkuset mil od wyspy :) do tego zna wymiary i
mozliwosci okretu wiec wie kiedy nalezy zrobic zwrot ^^ Za to zaloga okretu, nie ma przy sobie
map, w koncu nie stacjonowali na tych wodach, sa tam z przypadku :)

No nic, jako ze lubie konczyc to co zaczalem ogladac to zasiadam do nastepnego odcinka,
bodajrze e06 ... jak juz wyzej pisalem, serial ma swoje plusy i gdyby tos z glowa usiadl do
niego to moglby byc calkiem niezly ...

Jezeli sie czepiam to prosze o naprostowanie moich uwag ...

BigRo

Czepiasz się pierdół, wyluzuj i ciesz się serialem bo jest naprawdę spoko, każdy film ma jakieś większe lub mniejsze błędy, ale chodzi o to żeby się cieszyć filmem i skupiać na jego zaletach a nie wadach.
A tak poza tym służysz w gromie czy innej jednostce że taki z ciebie fachowiec?czy twoja wiedza płynie z gier komputerowych ?Specnaz jak każda jednostka to dobrze wyszkoleni ludzie ale da się ich podejść i powybijac jak kaczki co pokazała choćby jatka w szkole w Biesłanie.
A ten kolega który ich wystrzelał to Navy Seal a nie Ranger wiadomo to już w pierwszym odcinku po kilku pierwszych minutach.

ocenił(a) serial na 6
Shade83

Nie, nigdy nie mialem doczynienia z zawodowym wojskiem a co dopiero z taka jednostka jaka jest Grom, Specnaz, Rangersi, Seal, SAS czy Sayeret Matkal... Bo tam na kilkustet rekrutow dostaje sie raptem paru ... wiec sa to raczej zolnierze wybitnie wyszkoloni ...

Za to jako 100% amator robie lepsze zasadzki w terenowej zabawie jakiej jest Paintball i napewno nie chodzimy po lesie wszyscy razem w kupie ... wiec to co serwuja mi na ekranie i staraja sie wmowic ze to jakis Specnaz, ktory ma zamiar zabic badz obezwladnic prawie 150 osobowa zaloge okretu to jest kpina ... ale skoro dla Ciebie sa to szczegoly i cieszysz miche zamiast starac sie przeanalizowac to co ogladasz i na co tracisz czas to ok ... Twoj wybor ...

Ja tak nie potrafie, wiec uzyczylem sobie owe forum, ktore powstalo wlasnie po to aby pisac swoje opinie po obejrzanym filmie czy tez serialu :)

A co do Bieslany to masz zaskakujace informacje bo wedlug Ciebie Specnaz dal sie zaskoczyc i terrorysci ich wybili ... A chyba zginelo ich tam okolo 10 a terrorsytow ponad 30 ?? Terrorysci w miedzy czasie wysadzili co sie tylko da a zaminowane bylo praktycznie wszystko w tej szkole ... inna kwestia jest smierc zakladnikow ale akurat o rozkazach z gory nie dowiemy sie nigdy a nie zdziwilbym sie gdyby Ruscy poswiecili te dzieci tylko po to aby pokazac ze nie beda sie cackac z terrorystami ... Nawiazujac ta akcja do naszego serialu to wiarygodnym by bylo, gdyby nie udalo sie Specnazowi opanowac lodzi gdyby doszlo na niej do akcji czy tez w konfrontacji ze 150 osobowa zaloga ...

BigRo

Po 1 sze nikt ci nic nie usiłuje wmawiać, dobrze że potrafisz organizować lepsze zasadzki, gdy wybuchnie wojna będziesz miał cenne umiejętności, za bardzo bierzesz do siebie pewne rzeczy , moim zdaniem serial nie miał dużego budżetu może nie było ich stać na porfesjonalne wynajęcie wosjowych zawodowców , nawet do konsultacji co zaowocowało takim efektem a nie innym.Po prostu można czasem przymknąć oko na pewne niedociąnięcia, ja oosbiście jaram się oporowo tematami militarnymi i mimo tego że sam zauważyłem pewne nieścisłości to ogladam dalej i w sumie podoba mi się, na kolana mnie nie rzucił ale jest ok.

ocenił(a) serial na 6
Shade83

To tez napisalem ze nie jest to najgorszy serial ... ze fajny pomysl ale juz gorzej z wykonaniem :)

ocenił(a) serial na 8
BigRo

Sprawdz sobie w slowniku w takim razie co to znaczy mizeria, bo albo nie umiesz jezyka polskiego albo masz wahania nastrojow jak baba w ciazy.

ocenił(a) serial na 6
SzaraEminencja

A co wedlug Ciebie Medrcu oznacza slowo mizeria ?? Bo z tego co wiem mizeria oznacza iz cos jest biedne badz cos jest slabego poziomu. Dokladnie tak jak ten serial ... nie jest tragiczny, nie jest dnem dna ... nie jest tez gownem ... za to jest z cala pewnoscia slabego poziomu :)

No chyba ze Twoj zakres slow tlumaczy mizerie tylko i wylacznie jako ciekawostke kulinarna ...

ocenił(a) serial na 8
BigRo

Bieda, nedza dokladniej - jak sam zaznaczyles ma plusy, wiec nie moze sie zaliczac do mizerii. Takze powielam pytanie. Milego dnia:)

ocenił(a) serial na 6
SzaraEminencja

To tez otrzymales odpowiedz. Mizeria = slaby poziom a taki poziom prezentuje ten serial mimo kilku plusow.

ocenił(a) serial na 6
BigRo

Twoje zdanie moze byc oczywiscie odmienne ale milo by bylo gdybys napisal dlaczego ten serial jest wedlug Ciebie dobry czy tez bardzo dobry :) Bo narazie nikt jeszcze nie pofatygowal sie aby wyjasnic co powoduje ze mozna Last Resort odbierac inaczej ...

BigRo

Z odcinka na odcinek serial jest niestety coraz gorszy..

ocenił(a) serial na 8
BigRo

W tym rzecz, ze samo slowo mizeria uzyte na wyrost. Sredni to byloby z sensem. A tak to wynika, ze film Ci sie nie podoba ale ogladasz. A tymczasem jest on calkiem niezly chociazby dzieki niepowielanej fabule, ladnym krajobrazom czy dobrze dobranym aktorom.

ocenił(a) serial na 6
SzaraEminencja

Ladne krajobrazy ... hmm ... ladny krajobraz to tak ale nie krajobrazy wszak ogladamy wciaz jedna wyspe w okolicach Indonezji chyba , tak samo bylo w Lostach tez tropikalna wysepka) ... Ladne krajobrazy to mozemy poogladac np w Lord Of The Ring ... ale tutaj po czesci musze sie z Toba zgodzic

Co do aktorow - po glebszym namysle stwierdzam ze nie ma postaci, ktora by mnie draznila i nie chodzi mi o cechy postaci ale wlasnie o dobor aktora ... Jednak szalu nie ma, aktorstwo jest raczej poprawne ale nie oszalamiajace ... nie ma wyrozniajacych sie postaci jak chociazby w Deadwood - Ian McSchane czy Timothy Olyphant i wielu innych ...

Fabula - juz w pierwszym poscie napisalem ze temat na serial ciekawy ale niektore watki a beznajdziejnie poprowadzone, wrecz robiace z widza durnia :)

Moja ocena jest jaka jest ... dla niektorych bedzie ona ocena srednia dla mnie w swiecie seriali jest to ocena mizerna ... A dla czego ogladam ?? Bo jak juz zaczynam cos ogladac to staram sie to obejrzec do konca aby pozniej moc na ten temat sie wypowiadac a nie pisac jak czesc uzytkownikow Filmweb: " NIE POLECAM, STRASZNA NUDA, WYLACZYLEM PO 15MINUTACH" :)

ocenił(a) serial na 6
BigRo

A co do samego serialu juz strikto akcji: W 10 odcinku Pierwszy plynie razem z SEAL'sem odbic swoja zone ... Zostaja wywiezieni lodzia podwodna po za pierscien ochronny przy pomocy urzadzenia maskujacego lodz ... OK ... ale jak sie spowrotem znalezli na wyspie po calej akcji ?? Bo wygladalo to troche jakby sie sami na wyspe dostali ... oczywiscie moglo to byc pominiete i nie pokazane ze lodz znow po nicj wyplynela :) Ale chyba tak akcja byla potoczona ze wygladalo jakby jednak sami sie dostali na nia spowrotem (??)

Bede wdzieczny za wytlumaczenie ...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones