PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=769408}

Legion

7,8 24 256
ocen
7,8 10 1 24256
8,2 14
ocen krytyków
Legion
powrót do forum serialu Legion

Gdyby faktycznie zalążek fabuły był taki jak w opisie i zrobiono to w konwencji realistycznej możliwości byłyby ogromne. Mógłby to być świetny dramat.

Zamiast tego jest to kolejna bajka dla dzieci która chaotyczna pseudofilozofia stara się wypełnić pustkę. Nie ma w tym serialu dosłownie nic z wyjątkiem żenujaco napisanych postaci. Co gorsza nie ma nawet akcji i efektów które przynajmniej serwują inne bajki dla dzieci tego typu. Od połowy czwartego odcinka przewijałem, a potem z nieklamana ulgą usunąłem to coś z dysku.

Dodaje gwiazdkę za buźkę Sid - 2/10.

PS. Prosiłbym o usunięcie z kwalifikacji gatunkowej słowa "dramat" lub zmianę na "komedia". Tylko wprowadza w błąd.

PPS. Specjalnie dla fanbojów - tak wiem, nie zrozumiałem wyjątkowej głębi i przesłania tego arcydzieła. Możecie się nie produkować.

użytkownik usunięty

Żeby nie było dopowiem jeszcze że pierwsza trylogia xmen była całkiem niezła. Przyzwoita akcja SF, wyraziste postacie, coś się dzialo, o coś chodziło. Druga trylogia to już gniot straszliwy, dużo szybko kolorowo i bez sensu. Scena w obozie to z jednej strony profanacja a ż drugiej autopastisz.

Legion natomiast jest poza skalą głupoty i poza skalą nudy. Masakra drogie dzieci, masakra.

ocenił(a) serial na 9

Widząc Twój post jestem wręcz pewien, że po moim poście poleci w moim kierunku ostra riposta bez zrozumienia ale jestem na nią gotowy. Oczywiście nie mam w zamyśle urazić ale kto wie jak to odbierzesz.

Zastanawiałem się przez długi czas dlaczego serial jest tak mało popularny w Polsce. Na Filmwebie prawie nikt się nie udziela. Gdzie np. do Flasha czy Arrowa, które w obecnych sezonach przebijają głupotą Modę na Sukces, komentarzy i dyskusji jest pierdyliard. Wydawało mi się coś tu nie tak. Wiem, że serial jest ciężki w odbiorze i chaotyczny ale jest dobry. Więc dlaczego? Postanowiłem poszerzyć swój horyzont i wyszedłem poza polski "internet" i wszystko stało się jasne. Cały zagraniczny internet jest pełen dyskusji, komentarzy, reddit pęka w szwach, na IMDB mnóstwo opinii i ocen. Nawet wychodząc poza IMDB, inne portale są zgodne co do ocen. Więc nasuwa się tylko jedna prawda zarówno dotycząca nas jak i innych krajów, gdzie popularność nie dotarła - Ludzie wolą głupie, kolorowe bajeczki, z dialogami pisanymi przez gimnazjalistów tak aby każdy je zrozumiał, lubią prosty język, prostą tematykę, bo wtedy nie trzeba myśleć. Skupiamy się tylko na tym co widzimy. Brak abstrakcyjnego myślenia wywołuje gniew w widzach, którzy nie rozumieją serialu. Nie oceniam takich ludzi, bo nie każdy musi lubić taką tematykę, ma inny gust. Ale nazywanie tego serialu głupotą tylko dlatego, że się go nie rozumie - to jest głupota :)
Sam tłumaczę obecnie ten sezon i jest to niesamowicie czasochłonne bo język jest bardzo trudny, naukowy, abstrakcyjny, niekiedy ciężko znaleźć polski odpowiednik tych słów. I mi to odpowiada. Serial wyróżnia się wytężeniem umysłu i w końcu można dostrzec cięższą tematykę niż zabicie najszybszego człowieka na świecie za pomocą pistoletu (Flash, musiałem przytoczyć tę historię).
Więc trochę wyrozumiałości do INNYCH twórczości ;)

użytkownik usunięty
mejki

Opinia to opinia. Nie przepadam za kinowymi xmen uważam tylko że są lepsze w porównaniu. Nie uważam też żebym Legionu nie zrozumiał. Mnie osobiście wydał się on głupi w sensie chaotyczny, nigdzie nie prowadzący i bardzo bardzo nudny. Zdania raczej nie zmienię. Nie uważam jednak żeby Ci którym serial się podoba byli głupi i nudni.

Szacunek za pracę nad tłumaczeniem. Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 9

Porównujesz to do Xmenów bo co? Bo spodziewałeś się kolejnego schematycznego serialu o superbohaterach?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones