PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=368926}

Life on Mars

6,9 530
ocen
6,9 10 1 530
Life on Mars
powrót do forum serialu Life on Mars

żałosne, obrzydliwe, okropne, bezsensowne, tragiczne... Profanacja to chyba słowo, które najlepiej do tego pasuje... Po obejrzeniu ostatnich paru minut serialu byłem po prostu zdruzgotany i miałem ochotę rozwalić telewizor... Takie zakończenie tak dobrego serialu... To tak, jakbyś zjadł wyśmienity w dobrej restauracji i zabierał się za deser, gdy nagle przychodzi kelner i zaczyna rzygać ci do talerza... Ludzie, mam do Was wielką prośbę: odpuśćcie sobie ostatnie 5 minut ostatniego odcinka... błagam... nie chcę atakować spoilerami, bo kto to obejrzał, ten wie, o czym mówię, a kto nie oglądał, lepiej niech tego nie robi, bo tego smrodu nie łatwo będzie się pozbyć...... takiego obrzydliwego babola, jaki wcisnęli na końcu, nie wymyśliłbym nawet na najgorszym kacu... Nie chcę zdradzać zakończenia, nie chcę nawet zdradzać skali bezsensu...
Dlatego proszę, oduśćcie sobie końcówkę! Wiem, co mówię!

c3976667

A mogłbyś, proszę, napisać jak się to skończyło? Nie chcę się zabierać za tę wersję, oglądałam brytyjską, a jednak chciałabym wiedzieć, co tak burzy ludzi w tej końcówce? :D

Alicja_Klara

SPOILER!!!!!!

Głupio mi tak po 3 latach odpisywać - po równych 3 latach! Ale może nadal chcesz wiedzieć. Po prostu to wszystko okazało się snem. Oni lecieli na Marsa jako astronauci. Podczas lotu w kapsułach Sam Tyler wgrał sobie program Gliniarza z 2008 roku. Z powodu jakiegoś spięcia w programie przeniosło go do 1973 zamiast do 2008 roku.

ocenił(a) serial na 8
wilczekstepowy

Absolutnie nie takie jest zakończenie. Źle zrozumiałeś.

SPOILER
W ostatniej scenie na Marsa wchodzi ktoś ubrany w lakierki i spodnie od garniaka (wczesniej miał takie lakierki Porucznik Hunt, w scenie gdy awansowaniem Annie na detektywa), a przed chwilą wszyscy byli w pełnych kombinezonach, bez których nie można wyjść ze statku kosmicznego. Wiec twórcy serialu jasno dają do zrozumienia, że dalej coś jest nie tak.
Uważam, że Sam dalej jest w śpiączce w 2008 roku i śni mu się to wszystko, że był w przeszłości i przeniósł się w przyszłość. Ojciec mu powiedział, że gdzie by nie był ma się czuć dobrze, wiec są obok niego ważne dla niego osoby, które odgrywają różne role, miesza się to co zapamiętał jego mózg z fantazją. Zawsze chciał być policjantem lub astronautą, wiec stąd te dwie fantazje w czasie gdy jest w śpiączce. Historia z ojcem mordercą, który chce rządzić NY jest raczej fantazją, powodowaną tym, że ma żal do ojca o to że ich opuścił. W części snu o przyszłości chce mu wybaczyć i pojednać. Podchodzi do niego i mówi by się już nie kłócili.
W ostatnim odcinku głos z telefonu mówi, że Sam musi wykonać trzy rzeczy aby wrócić do rzeczywistosci, a wykonał dopiero dwie i została mu jeszcze jedna. Sam odpowiada, że nie chce wykonać trzeciej i podoba mu się w 73r, i wszędzie gdzie się znajdzie ma się czuć jak w domu, co sugeruje, że jeszcze nie jest w stanie by wybudzić się ze śpiączki. Prawdopodobnie tą trzecią rzecz wykona w tej części snu z 2035 roku gdy jest astronautą na Marsie i znów są obok niego te same (bliskie mu?) osoby. Widzimy też w ostatnim odcinku jak w telewizorze widzi siebie w 2010 roku opiekuje się starą Annie, co sugeruje nam, że wybudzi się między 2008 a 2010 rokiem, prawdopodobnie więc wykonał tą trzecią rzecz, w fantazji o Masie.

Nie wiem tylko kim jest Annie.
Windy, która jest głosem w jego głowie, mówi mu że Anie jest tą "jedną jedyną i ma do niej isc". Potem Sam się z nią całuje i mówi do niej, że "będzie ja znał przez długie lata, na zawsze" i widzimy ją znów w tej częsci fantazji o Marsie (która niestety nie została nam pokazana szerzej) ale to nie jest w rzeczywistość, tylko jego fantazja gdy jest w śpiączce. Wiec to może sugerować, że ma fantazje o jakiejś(?) kobiecie, którą już w rzeczywistosci, widzimy w telewizorze, gdy w 2010 roku, Sam odwiedza, gdy ta już jest stara i choruje, i czyta jej podróże Guliwera. Może wiec Annie jest opiekującą się nim pielęgniarką i ten ma o niej fantazje? Hmmmm... nie wiem.

Jesli ktoś ma inne wyjaśnienia, to chętnie się z nimi zapoznam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones