PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=548378}

Luther

7,9 36 474
oceny
7,9 10 1 36474
7,7 14
ocen krytyków
Luther
powrót do forum serialu Luther

Luther a Harry Hole?

ocenił(a) serial na 9

Po obejrzeniu pierwszego odcinka dostrzegam wielkie podobieństwo między bohaterem serialu a policjantem z powieści Nesbo. Inteligentni, autodestrukcyjni, opierający się na intuicji, itd. Czy ten serial jest faktycznie jakoś powiązany z powieściami? Nie zauważyłem żadnych informacji w napisach, ani tu na stronie, a mam wrażenie że Luther to serialowa kopia Harrego Hole.

ocenił(a) serial na 9
smedley

Myślę, że producenci Luthera nie wspierali się jednak powieściami Nesbo. Aczkolwiek porównanie jest jak najbardziej trafne.
Klimat też jest bardzo podobny, że też wcześniej na to nie wpadłem :)

ocenił(a) serial na 9
Dark Defender

Trochę muszę zmienić swoje spojrzenie na tych bohaterów. To co napisałem wyżej przyszło mi do głowy po obejrzeniu 1 odcinka, szczególnie że byłem wtedy w trakcie czytania "Wybawiciela". W tym odcinku padały z ust Luthera słowa jakby żywcem wyjęte z ust Holego, ale z kolejnymi odcinkami doszedłem do wniosku, że jednak jest trochę więcej różnic między tymi bohaterami. Nawet bym powiedział, że postać gliniarza z Oslo, która jakiś czas temu zawładnęła moją wyobraźnią musiała ustąpić miejsca londyńskiemu gliniarzowi. Zapewne wielka w tym zasługa Elby oraz - niestety - faktu "rozsmarowywania" postaci komisarza książkowego na kartach aż 10 książek. Szczególnie że czas oglądania serialu zbiegł się u mnie z czytaniem nie najlepszego z tych kryminałów (czyli "Wybawiciela").

Serial bardzo mi się podobał - klimat tajemniczego Londynu, paleta przeróżnej maści psychopatów przewijających się w kolejnych odcinkach, wszystkie kobiety Luthera, różne odcienie męskiej przyjaźni z naddatkiem rekompensują kilka bzdurnych wydarzeń, które są tu dosyć szeroko opisywane. I wielki plus dla twórców za to że nie przeciągali serialu w nieskończoność.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones