PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=742955}

Magicy

The Magicians
7,0 8 460
ocen
7,0 10 1 8460
Magicy
powrót do forum serialu Magicy

Quentin

ocenił(a) serial na 5

Czuję zniesmaczenie co do głównego bohatera. Nie tylko pod względem tego, że jest totalną ciapą, ale również przez charakterek postaci.

Lady_Funkmiona

ale to nadaje charakteru całemu serialowi, jest niestabilny emocjonalnie bo był w psychiatryku tutaj przedstawiony świat jest o wiele bardziej brutalny niż np w HP, chociaż jest pewna zbieżność pomiędzy głównymi bohaterami, obaj to ciapy. To nie jest serial o super bohaterze tylko o magii w takim trochę schizofrenicznym wydaniu.

ocenił(a) serial na 5
Kubafcbarca

Ale to taka samolubna ciapa... Potter to chociaż ratował ludzi z opresji, a ten to się na wszystkich wyżywa i myśli, że jest spoko gościem, który wszystko może....

Lady_Funkmiona

Z tym trudno sie nie zgodzic

ocenił(a) serial na 8
Lady_Funkmiona

Ale pewnie właśnie o to chodziło, żeby to nie był kolejny Potter, zbawca świata magicznego (i nie tylko).
Zawsze to jakieś urozmaicenie.
Choć wcale się nie dziwię że innych to może drażnić.

Lady_Funkmiona

No cóż, za to można winić jedynie autora książki Czarodzieje który nadał taki charakter Quentinowi ale miejmy nadzieje że w odróżnieniu do książkowego pierwowzoru, serialowy Quentin się rozwinie i przestanie być takim drewnianym dziwakiem. A jest na to szansa biorąc pod uwagę korzystne, przynajmniej moim zdaniem, zmiany w akcji jakie wprowadzili twórcy serialu w :D

Lady_Funkmiona

W książce było to lepiej pokazane. Główny bohater miał być totalnym nerdem, wierzącym w magię itd. dlatego był trochę "szurnięty", ale po dostaniu się do tej szkoły magii i późniejszych "przygodach" coraz bardziej wyrabiał sobie charakter. Dla przykładu: w tym momencie w serialu dalej jest taki sam jak na początku, za to w książce był już dość pewny siebie, a co najważniejsze był strasznie dobry w te całe "czary-mary". Na tyle dobry, że go przenosili na wyższe roczniki.

ocenił(a) serial na 7
Lady_Funkmiona

Mam podobne odczucia i nie chodzi mi tutaj o niestabilność emocjonalną (bo to akurat zwykle lubię u bohaterów), a o sztuczność tej postaci. Może to wina reżysera, a może aktora, nie wiem, ale mnie on zupełnie nie przekonuje, a wręcz odpycha. Moim zdaniem kompletnie nie ma charakteru. Patrzę na niego i nie widzę niczego, na czym mogłaby zawisnąć moja uwaga. Nic mnie w nim nie ciekawi, nie pociąga, nie mam ochoty poznać jego dalszych losów. Serial oglądam bardziej przez wzgląd na pozostałych bohaterów (niekoniecznie Alice), a on jest tylko zbędnym dodatkiem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones