serial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
serial

Marszałek Piłsudski

2001
51 min.
7,2 863
oceny
7,2 10 1 863
Józef Piłsudski w rozmowie z dziennikarzem wspomina swoje życie i karierę polityczną. więcej mniej
Marszałek Piłsudski zobacz gdzie obejrzeć online

gatunek

produkcja

premiera

Cykl składa się z ośmiu blisko godzinnych odcinków. Wszystkie razem tworzą kronikę życia Marszałka, od wczesnej młodości do śmierci. W celu podniesienia wiarygodności opowieści Piłsudskiego gra dwóch aktorów: młodego - Mariusz Bonaszewski, starego - Zbigniew Zapasiewicz. Podobnie jak wcześniejsze fabuły autora "Trądu", serial ma charakterCykl składa się z ośmiu blisko godzinnych odcinków. Wszystkie razem tworzą kronikę życia Marszałka, od wczesnej młodości do śmierci. W celu podniesienia wiarygodności opowieści Piłsudskiego gra dwóch aktorów: młodego - Mariusz Bonaszewski, starego - Zbigniew Zapasiewicz. Podobnie jak wcześniejsze fabuły autora "Trądu", serial ma charakter paradokumentalny. Sceny zrealizowane współcześnie sąsiadują z autentycznymi materiałami archiwalnymi. Niektóre ujęcia z udziałem aktorów rozmyślnie nakręcono w ten sposób, że "naśladują" przedwojenne kroniki. Troska o zgodność z prawdą historyczną nie ominęła, rzecz jasna, plenerów. Zdjęcia do "Marszałka Piłsudskiego" powstawały w Warszawie (Belweder, Zachęta, Zamek Królewski, Cytadela), Krakowie, Wiedniu, Wilnie, a nawet na dalekiej i mroźnej Syberii. Serial ma formę rozbudowanej retrospekcji. Pewien dziennikarz (w tej roli Marek Kondrat) przeprowadza z sędziwym już marszałkiem obszerny wywiad. W czasie wielogodzinnej rozmowy Piłsudski wspomina swe życie i działalność polityczną.

studio
Quartet (produkcja wykonawcza) / Telewizja Polska
tytuł oryg.
Marszałek Piłsudski
inne tytuły
Serial kręcono w Warszawie, Krakowie, Limanowej, Modlinie, Radziejowicach, Łącku, Rembertowie (Polska), Wiedniu (Austria) i Wilnie (Litwa).
Okres zdjęciowy: kwiecień - 23 listopada 2000.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Grałem w tym serialu w scenie na poligonie w Rembertowie czy mogę siebie dodać do obsady ? :)

 • Dobry serial.

  Swir ocenił(a) serial na 7

  Biorąc pod uwagę, że jest to produkcja telewizyjna i mocno ograniczone środki budżetowe, uważam że całość jest przyzwoita. Bardzo dobre aktorstwo jeżeli chodzi o postać Pana Marszałka - zarówno młodego jak i starego. Piłsudski to postać legendarna, niemal mitologiczna, największy z największych jeżeli...

  2
  • 8/10

   messi1914 ocenił(a) serial na 8

   Ocena trochę na wyrost, pomysł serialu dobry ale widać ze robiony był przy małych
   kosztach.
   Jeśli chodzi o wartości historyczne to wszystko ok, ciekawe ujęcie zamachu majowego.
   Swietna rola Zapasiewicza a jako największy minus rzucało się w oczy słabo wykonane
   odtworzenie scen batalistycznych.

  • Jak na polskie warunki budżetowe, serial znakomity; doskonałe role Zapasiewicza i Bonaszewskiego.