PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=674687}

Maski szpiega

Legends
7,0 1 552
oceny
7,0 10 1 1552
Maski szpiega
powrót do forum serialu Maski szpiega

Muzumańscy nastolatki udają się samolotem do Francji żeby dokonać zamachu. Ciekawe:) Kilka dni później zamachy we Francji :D

RadoslawKamil

Tak szczerze, to zauważyłam,że wiele nowych filmów i seriali z wątkami terrorystycznymi znajduje potwierdzenie jakiś czas później w realu. Mam wrażenie,że terroryści wzorują się na tym, bo niby gdzie indziej mogliby czerpać inspiracje... Dla przykładu "Homeland" - problem Syrii, cele ataków- wypisz wymaluj obecna sytuacja w Europie. Nie podejrzewam samobójców-zamachowców o jakąś dużą inteligencję, więc myślę,że wiele biorą z takich filmów.

skarlet27

Kiedyś spotkałem się z podobnym wrażeniem po obejrzeniu Samotni Strzelcy i tam atak na WTC był ładnie zaplanowany. Może zwykłe zbiegi okoliczności, ale te seriale są kręcone znacznie wcześniej przed emisją, więc to coś dla miłośnika teorii spiskowych :)

ocenił(a) serial na 5
RadoslawKamil

Ten paryski odcinek miał zresztą opóźnioną emisję o tydzień bo się idealnie 'wstrzelił' w ataki we Francji. Można śmiało powiedzieć, że widzowie tegoż serialu wręcz oczekiwali ataku, ale na szklanym ekranie.

Zamachy filmowe i realne są podobne bo w zasadzie nie ma tu dużej filozofii - bo ile jest sposobów żeby szybko zabić człowieka? Masowa impreza, samolot, bomba, strzelanina - to jest w sumie proste myślenie, o tyle nawet, że islamiści nie muszą planować drogi ewakuacji, bo to przecież samobójcy są. Spektakularność zjawiska polega raczej nie tyle na jego formie, co efekcie w postaci jak największej liczby zabitych / rannych, stąd prosta bomba czy karabin okazują się być najskuteczniejsze, w przemycie pewnie też.

RadoslawKamil

Po jakiemu Ty piszesz?

ocenił(a) serial na 5
perun_6

Dobre ! :))
Popieram !
Chociaż w sumie @RadosławKamil poprawił się z "Motyw muzumańskich nastolakach" na "Muzumańscy nastolatki"..
jest progres :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones