Maski szpiega

2014
Maski szpiega
7,0 1 521
ocen
7,0 10 1521
1 745
chce zobaczyć
{"type":"film","id":674687,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/serial/Legends-2014-674687/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum serialu Maski szpiega
 • Muzumańscy nastolatki udają się samolotem do Francji żeby dokonać zamachu. Ciekawe:) Kilka dni później zamachy we Francji :D

 • RadoslawKamil Tak szczerze, to zauważyłam,że wiele nowych filmów i seriali z wątkami terrorystycznymi znajduje potwierdzenie jakiś czas później w realu. Mam wrażenie,że terroryści wzorują się na tym, bo niby gdzie indziej mogliby czerpać inspiracje... Dla przykładu "Homeland" - problem Syrii, cele ataków- wypisz wymaluj obecna sytuacja w Europie. Nie podejrzewam samobójców-zamachowców o jakąś dużą inteligencję, więc myślę,że wiele biorą z takich filmów.

 • skarlet27 Kiedyś spotkałem się z podobnym wrażeniem po obejrzeniu Samotni Strzelcy i tam atak na WTC był ładnie zaplanowany. Może zwykłe zbiegi okoliczności, ale te seriale są kręcone znacznie wcześniej przed emisją, więc to coś dla miłośnika teorii spiskowych :)

 • creep_ ocenił(a) ten serial na: 5

  RadoslawKamil Ten paryski odcinek miał zresztą opóźnioną emisję o tydzień bo się idealnie 'wstrzelił' w ataki we Francji. Można śmiało powiedzieć, że widzowie tegoż serialu wręcz oczekiwali ataku, ale na szklanym ekranie.

  Zamachy filmowe i realne są podobne bo w zasadzie nie ma tu dużej filozofii - bo ile jest sposobów żeby szybko zabić człowieka? Masowa impreza, samolot, bomba, strzelanina - to jest w sumie proste myślenie, o tyle nawet, że islamiści nie muszą planować drogi ewakuacji, bo to przecież samobójcy są. Spektakularność zjawiska polega raczej nie tyle na jego formie, co efekcie w postaci jak największej liczby zabitych / rannych, stąd prosta bomba czy karabin okazują się być najskuteczniejsze, w przemycie pewnie też.

 • RadoslawKamil Po jakiemu Ty piszesz?

 • Rajwant ocenił(a) ten serial na: 5

  perun_6 Dobre ! :))
  Popieram !
  Chociaż w sumie @RadosławKamil poprawił się z "Motyw muzumańskich nastolakach" na "Muzumańscy nastolatki"..
  jest progres :)