PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=625539}

Penguindrum

Mawaru Penguindrum
7,6 334
oceny
7,6 10 1 334
Mawaru Penguindrum
powrót do forum serialu Mawaru Penguindrum

Opinia

ocenił(a) serial na 9

Cóż, pierwszy raz jestem w takim szoku, że nie wiem, co napisać...
Świetne intro, średnia kreska, przyjemny motyw nie skupiania się na postaciach, które
kompletnie nie angażują się w historię, są przedstawieni jako szare ludziki. Muzyka na
poziomie, ogląda się przyjemnie, choć mnie przeokropnie irytowały wstawki musicalowe, ale to
już zależy od gustu. Bardziej tutaj w końcu chodzi o fabułę.
A fabuła jest na tyle zawikłana, że każde się skupić widzowi na tym, co się zaraz wydarzy.
Ale to jest właśnie przyjemne! Częste retrospekcje pozwalają na ułożenie sobie wszystkiego
w głowie, by później pokazać, że nie miało się racji.
Historia dwóch braci będących w stanie uczynić wszystko dla swojej schorowanej siostry
jest bardzo urzekająca. Na tyle, że jesteśmy w stanie się utożsamić z postaciami, co jest
bardzo dużym plusem każdej produkcji.
Co do zakończenia, jestem w kompletnym szoku! Nie spodziewałem się tego, choć każda
godzina spędzona bez "Mawaru Penguindrum" nie pozwalała mi przestać myśleć o tym, co
może się stać oraz jak to wszystko się zakończy.
Jestem w pełni usatysfakcjonowany, choć początkowo chciałem zrezygnować z oglądania
tego. Nie żałuję, że jednak wytrwałem, bo było warto. Polecam każdemu :)

sticitra

Obejrzałam 6 odcinków i szczerze się zastanawiam, czy sobie nie odpuścić. Anime średnio mnie interesuje, a 99% postaci żeńskich doprowadza mnie do szału... Nie wiem, czy warto oglądać anime przy którym załamuję się bezdenną głupota niektórych postaci. Wstawki musicalowe mi się podobają i to poświęcenie braci dla siostry, ale pojawia się taka Ringo i psuje mi całą przyjemność...
No i zastanawiam się po co te pingwiny skoro tak naprawdę nie pełnią żadnej roli, tylko stale coś jedzą. Są totalnie zbędne...

Kira91

Sama nie wiem, czemu to oglądam do tej pory... Dopiero co obejrzałam 20-sty odcinek, ale za Chiny ludowe nie mogę pojąć, o co konkretnie się tu rozchodzi. Ludzie miotają się w tę i nazad, nawijają w jakimś dziwnym, filozoficznym slangu, dzieją się dziwaczne, niewytłumaczalne rzeczy, jakieś zboczone pingwiny, magiczny pamiętnik, ,,dziecięcy brojler'' itd.
O CO KAMAN !!!!???? -_-

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones