PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=769615}
7,3 1 753
oceny
7,3 10 1 1753
McMafia
powrót do forum serialu McMafia

Za jednym z portali filmowych: "Kolejna nowość od BBC, która ma szansę zrobić karierę międzynarodową - zwłaszcza że do produkcji tego 8-odcinkowego thrillera dorzuciło się także amerykańskie AMC, które będzie pokazywać serial poza Wielką Brytanią.
"McMafia" to historia Alexa Godmana (James Norton), syna rosyjskich imigrantów, który w młodości odciął się od swoich korzeni i kryminalnej przeszłości. Teraz prowadzi legalny biznes i planuje szczęśliwe życie ze swoją dziewczyną Rebeccą (Juliet Rylance). Kiedy przeszłość daje o sobie znać i zaczyna zagrażać życiu Alexa i jego matki Oksany (Maria Shukshina), facet bierze sprawy w swoje ręce i rozpoczyna walkę o to, co kocha. To, co zaczyna się jako opowieść o przetrwaniu i zemście, szybko jednak staje się historią zmagań człowieka z pokusami czekającymi na niego w świecie, który odrzucił.
"McMafia" inspirowana jest książką Mishy Glenny'ego pod tym samym tytułem. BBC obiecuje, że dostaniemy serial zaskakujący i intymny, stylowy i mroczny, a do tego z pewnością nie będziemy narzekać na tempo akcji. Producentami są Hossein Amini ("Drive") i James Watkins ("The Woman in Black"), a w obsadzie znajdują się także David Strathairn, Faye Marsay i Aleksey Serebryakov. Zdjęcia powstają w Wielkiej Brytanii i Chorwacji."

pogodno_2

wiadomo coś kiedy rusza?

maagdaa1

"Cisza jak po śmierci organisty", jak mówił klasyk ;) Wyjątkowo dłuuugo nic nie wiadomo.

pogodno_2

to prawda,sama czekam od lutego i głucha cisza...
dobrze, że rok obfity i lista nie ma końca ;)

maagdaa1

Oj, nie ma. Człowiek powinien rzucić wszystko i żyć serialami. Do końca roku jest tego jeszcze w luj ;)

pogodno_2

kusząca propozycja ;)
co teraz aktualnie na tapecie?
u mnie leci Manhunt , dobre to, to :)

maagdaa1

Kusząca i kończąca się w piekle ;) Manhunt skończony. Oglądam "Rellik", "Liar", "In the Drak", "The Sinner", "The Deuce", "Top of the Lake", "Mr Mercedes" (czekając na jutrzejsze "IT"-wreszcie, mój ukochany "King"!). A w październiku szykuje się kolejnych naście tytułów, jak żyć, pytam się grzecznie? ;)

pogodno_2

Grzecznie zadaję to samo pytanie ;)
też oglądam Rellik, liar in the dark, the Deuce, the sinner, Mr mercedes i raya Donovana :)
tak , wiem choroba....;)

Swoją drogą in the Dark dawno temu wyszedł drugi odcinek i ciszaaaaa, wiadomo coś kiedy będzie 3 ?
za to widzę że jest ost odcinekn The Sinner więc trza brać żeby nie wystygł ;)

maagdaa1

"In the Drak" należy chyba do tych seriali z kategorii "półkownik", co to sobie musi swoje odleżeć ;) Na finał "The Sinner" też czekam, nie tylko z powodu "chorobowe"j ciekawości, ale dlatego, że zwolni sie miejsce na kolejny tytuł. BTW. Ciekawe, czy są już kozetki dla takich wariatek jak my? ;)

pogodno_2

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=Bk9NkCXb2B4

pogodno_2

Premiera 1 stycznia na BBC!!! Jak przetrwać TAKI dzień, skoro startuje też Most nad Sundem? ;)

ocenił(a) serial na 8
pogodno_2

I jak po 2-óch odcinkach ? Myślę że się rozkręci ale to tylko 8 episodes haha angielska flegma sie rozciąga

Raddy

Do wczoraj nie namierzyłam wersji z tłumaczeniem, więc nie mam zdania ;)

pogodno_2

Jest 1 odc
Właśnie skończyłam i czekam na dalszy rozwój wydarzeń ;)

maagdaa1

Ha, ha, dziękuję Ci bardzo. Zatem rzucam się na szukanie! Pozdrawiam noworocznie! ;)

ocenił(a) serial na 8
pogodno_2

Ogladalem na BBC 1 w oryginale ,w drugim sie rozkrecili i skacza po kontynentach ,nie chce spamowac ale miejmy nadzieje ze w 3 będzie porządna dawka adrenaliny

Raddy

To świetne wieści, ja zdążyłam zaliczyć pierwszy. Faktycznie, jest trochę powolny, ale też jestem za tym, żeby dać mu szanse ;)

ocenił(a) serial na 8
pogodno_2

3 odcinek troche przynudnawy nie rozumiem wciaz porownan do np Soprano? serial musi miec to cos co przyciaga cie jak magnes to tv tydzien w tydzien ,polecam Peaky Blinders!!!!! Inne czasy inne realia ale to majstersztyk w porownaniu z tym serialem to na tyle pzdr

Raddy

O "Peaky Blinders" pisać nie musisz, jestem największa fanką ;) O TAKICH serialach można godzinami dyskutować i nie byłoby końca. "McMafia", na razie....poprawna, ale jak sie nie rozbuja, nie podbije serc serialomaniaków ;)

ocenił(a) serial na 8
pogodno_2

To super ,Peaky to podstawa,a Taboo? To nastepny z moich ulubionych,Tomek Hardy powiedzial ze chyba za rok wroci na ekrany z serialem

Raddy

Tutaj pozwolę się zgodzić z Tobą ciut mniej. Ja po Tabu spodziewałam się więcej. Tom, bez zastrzeżeń , jak zawsze;)

ocenił(a) serial na 8
pogodno_2

Bez urazy,ale jako płeć piekna oczekiwałaś czego innego od Taboo

ocenił(a) serial na 8
pogodno_2

Mnie Taboo urzekl od razu ,poczynajac od trailera ,serial ma ogromna siłe razenia dlatego nie musiałem szukac zadnego serialu na siłe w gaszczu innych a jest tego chłamu ogromna liczba . No i czasu brak na nurkowanie w tv czy w necie pzdr

Raddy

Uważam, że potencjał był znaaaaacznie większy, a wyszla z tego średnia historia. Odbiór filmu/serialu nie ma nic wspólnego, przynajmniej-wg mnie-z płcią. Bez urazy, oczywiście ;)

ocenił(a) serial na 8
pogodno_2

Haha alez skad wiem wiem kobitki bicki pompuja i mma ale seriale to wiem jakie lubia tzn romantyczne watki tez sa zawarte ,a nie zgodze sie co do malej rzeczy jak to okreslilas.Przeciez chodzilo o wielka sprawe o prywatna wyspe nootka ? Z czapy wale bo nie pamietam,no i o rzady brytyjskie i USA ,marginalnie pptraktowalas sprawe,moim zdaniem bardziej dobitnie nie mozna bylo pokazac scen politykierow etc sypnij z rekawa jakiegos asa przy ktorym sie umywa to hats off!!!

Raddy

W kwestii tego, co lubia kobitki...w takim razie, jestem facetem ;) Co do meritum, sam wiesz, jak to jest z gustami, odczuciami, z tym się nie da dyskutować. Albo cos nas złapie za serce, albo nie. Musi byc jakis idealny mix: historii, aktorstwa, dialogów, ba, montażu, o oprawie muzycznej, nie wspomnę (patrz, Beaky Blinders - soundtrack-moje klimaty, więc jestem w niebie). Tak więc, każdy ma swoją rację i mam do tego najwyższy szacunek ;)

ocenił(a) serial na 8
pogodno_2

Choc Nicka to na poczatku mi nie pasowalo ,coz sa gusciki i gusta powiedzial chlop calujac krowe w usta , nie no oczywiscie mozna byloby dyskutowac nad kazdym detalem ,tylko po co ? Tak jak piszesz pstry i ogladasz ,chociaz przyznam bez bicia ze nie lubilem kiedys seriali dopiero przelamalem sie na Sons of Anarchy i The Sopranos pzdr

ocenił(a) serial na 8
Raddy

Sorry cos zjadlo chodzilo mi o soundtrack Nicka

Raddy

Mnie wzięło od "The Killing". Pozdrawiam too ;)

ocenił(a) serial na 8
pogodno_2

Sorry cos zjadlo ,chodzilo mi o soudtrack Nicka, ze trafiony zatopiony

Raddy

U mnie tez cos zżarło, wiec drugi raz pisałam. Jest o Nicku ;)

ocenił(a) serial na 8
pogodno_2

A czy jestes kobieta to nie wiem ? Hehe piszesz w rodzaju zenskim,a Pogodno to rodzaj nijaki ,ale zaraz zaraz to byla chyba taka kapela punkowa kiedys ?

ocenił(a) serial na 8
pogodno_2

A czy jestes kobieta to nie wiem ? Hehe piszesz w rodzaju zenskim,a Pogodno to rodzaj nijaki ,ale zaraz zaraz to byla chyba taka kapela punkowa kiedys ?

Raddy

Nie kiedyś, wciąż. Brawo, naprawdę, szacunek!

ocenił(a) serial na 8
pogodno_2

Dzieki ,haha tak mi sie skojarzylo mam problem bo mam pare tysiecy plyt a to jest niestety choc ciezko mi klasc na szali z konematografia ale jest to muzyka ktora spycha film do rowu psml

Raddy

Kapela niekoniecznie jest punkowa, ale przyłożyć potrafi. Raczej jest.....eklektyczna ;)

ocenił(a) serial na 8
pogodno_2

Cu later milo bylo Cie poznac .....? Kobieto

ocenił(a) serial na 8
pogodno_2

Pogodynko albo Ppgódko

Raddy

Ha, ha, ha.....do jakiegoś następnego ;)

ocenił(a) serial na 8
pogodno_2

No i stało sie!!! Bomba tykała przez 3 odcinki az doczekalem sie jej wybuchu ,4 odcinek to wreszcie wysoki oktan ,nareszcie akcja i napinka przez caly film /oczywiscie spowodowana okolicznosciami ,nie bede spamowal/ polecam mam po raz kolejny nadzieje ze nie byl tu jeden wybuch a beda nastepne pzdr

Raddy

Dobre wieści! Ten pierwszy mnie lekko uśpił, ale teraz, nie ma zmiłuj, trzeba iść dalej ;)

ocenił(a) serial na 8
Raddy

i znów sie spotykamy i znów nie mogę odmówić Ci racji. Pierwsze trzy odcinki, owszem wysoki poziom techniczny (zdjęcia, muzyka itp) ale nie było w tym wartości artystycznej używając nomenklatury z łyżwiarstwa figurowego ale teraz jest polaczenie obu aspektów i daje to wysokie noty :D

ocenił(a) serial na 8
sobanek

Tak ? A niby gdzie sie wczesniej spotkalismy? 5 odcinek jeszcze lepszy

ocenił(a) serial na 8
Raddy

a gdzies w innym watku :) Spoko, 5 przede mna :D

ocenił(a) serial na 8
sobanek

Hehe no probs ,od 4 sie rozkreca i cale szczescie bo juz mialem odpuscic sobie ,pzdr

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones