PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94331}

Miasteczko South Park

South Park
7,9 79 075
ocen
7,9 10 1 79075
7,8 15
ocen krytyków
Miasteczko South Park
powrót do forum serialu Miasteczko South Park

Połowiczne oglądanie

ocenił(a) serial na 10

Próbuję zrozumieć osoby, które nie oglądają SP od początku. Pomijając kwesteie satyryczną i moralizującą można obserwować jak serial się rozwija. Jak dochodzą nowi twórcy, którzy wprowadzają nowe wątki i z sezonu na sezon odświeżają serial. Nie wspominając o tym, że parę wątków ciągnie się od początku. Od 4 lat prawie codziennie oglądam SP przed snem (od 1 sezonu do ówczesnego) i nadal mi się nie nudzi, ba coraz bardziej go uwielbiam (oczywiście towarzyszy mi już jakieś 14 lat). Przestańcie się pytać czy oglądać od początku bo to tak samo jakbyście włączyli sobie, np. Suits od środka.

ocenił(a) serial na 10
kseniula

Dobrze, napisane, piwko dla fanki SP :)

ocenił(a) serial na 8
kseniula

Wszystko ładnie, tylko tego jest masakrycznie dużo. Tego nie da się tak łatwo nadrobić, ponadto odcinki są złośliwie krótkie, i ciężko je czasem znaleźć.

ocenił(a) serial na 10
Lucas207

Dopiero od najnowszych sezonów odcinki zaczynają się łączyć we wspólne wątki. Teraz (w dwudziestym sezonie) twórcy poszli na całość i cały sezon ma jedną fabułę.
Wcześniejsze sezony można oglądać wyrywkowo, nie po kolei, ale dla drobnych detali, typu czemu Kenny po śmierci pojawiał się znowu w następnym odcinku żywy, czemu nie ma już Chefa itd. warto obejrzeć wszystko od początku, by ogólnie lepiej zrozumieć wiele postaci.
Nie tak ciężko je znaleźć, bo chyba wszystkie są tutaj http://southparksite.pl/

ocenił(a) serial na 9
Lucas207

wszystkie odcinki są na southpark.cc.com - są po angielsku i hiszpańsku z napisami w tymże języku.

kseniula

ja oglądam od 12 sezonu i nie mam z tym problemu. serial porusza aktualne wątki w stanach i na świecie więc nawet oglądając od połowy można wszystko ogarnąć.

ocenił(a) serial na 9
Mauna_Kea

Ale nie możesz teraz docenić powrotu trolla z "Make Love Not Warcraft", albo konfliktu Giant Douche vs Turd Sandwich.:) To było poruszane w 8 i 10 sezonie.

_Garret_Reza_

to prawda nie mogę, ale i tak nie czuje się jakoś"inaczej" oglądając od 12 sezonu.

ocenił(a) serial na 8
Mauna_Kea

W 12 sezonie spòjnej historii jakiejś nie było ogólnie jest to mocno luźno ułożone ale komu to przeszkadza

ocenił(a) serial na 8
Mauna_Kea

no bez kitu

kseniula

Prawda, ja doceniam South Park, bo mimo wszytko często zawiera jakąś prawdę życiową. A nie usilne moralizowanie jak to teraz robi FG.

ocenił(a) serial na 10
kseniula

Bardzo dobrze cię rozumiem, ja sam próbuje zrozumieć połowiczne postępowanie niektórych katoli którzy zarzekają się, że wierzą w Boga, ale nie są "praktykujący". Przecież tak często poświęcić tą jedną godzinę w tygodniu by pójść do kościoła prawda? Żałosne.

ocenił(a) serial na 8
kseniula

ja nie oglądałem od początku pamiętam że oglądałem pierwszy odcinek i tam kosmci Cartmanowi wsadzili w dupe satelite XD ten sam motyw był też w kijku prawdy

ocenił(a) serial na 8
kseniula

Akurat suits to jak dla mnie bardziej serial o nastolatkach niż o poważnych prawnikach... "Musze uciekać przed policją!!! O siema! To kancelaria prawnicza? Nie skończyłem studiów ale szybko się uczę!!!" "Okej masz te robotę!" No kuhwa serio?

ocenił(a) serial na 10
kseniula

gdyby nie ten Suits kseniula podobałaby mi się Twoja wypowiedz

ocenił(a) serial na 10
kseniula

Ja z dalszych odcinków widziałam tylko "Tweek X Craig", ale dlatego, ze raz leciał w TV i chciałam sprawdzić czy serio ta kreskówka mi się spodoba. Za to ogólnie za South Park wzięłam się za namową moich znajomych, które obejrzały jeden czy tam dwa pierwsze sezony w całości, a potem szły po randomowych odcinkach. Ja oglądałam od początku, od deski do deski i to chyba pierwszy "tasiemiec" (nie licząc Futuramy), który chciałam obejrzeć właśnie chronologicznie

kseniula

Zacząłem pisać długą wypowiedź, czemu nie masz racji, ale doszedłem do wniosku, że w sumie to masz rację ;)
Choć perspektywa nadrobienia 23 sezonów i kilku odcinków specjalnych (Pandemic Special jest świetny) może zniechęcać.

ocenił(a) serial na 8
kseniula

Celne spostrzeżenie.

Ja obejrzałem SP od ostatnich odcinków do pierwszego. Mimo wszystko, wciąż dobrze bawiłem się przy satyrze politycznej( nie znając historii Pana/ Pani Garisson ) . Natomiast odkrywanie historii postaci w serialu pozwoliło mi się bawić dzięki wspomnieniom ich przyszłych przygód.

W mojej ocenie sezony 1-3 możemy uznać za,, kanoniczne" , ponieważ wprowadzają wszystkie powielane później wątki fabularne.
Sezon 4 był całkiem niezły, choć nie tak spójny.
Chyba do sezonu 7 lub 9, mieliśmy miszmasz rozmaitości.
Sezony 10 i 11 to widoczny przełom, zmieniono całkiem sporo( chyba zaczęło się od odcinka, w którym Chef był pedofilem) .
A później długo trzymali fason i czasem, imho, gubili trop, e.g. te odcinki dot. ASoI&F( GoT) mnie niespecjalnie bawiły.
Kolejnym przełomem były te serie odcinkowe, typu,, poprawny politycznie dyrektor szkoły" czy,, łowca zdzir" , które oceniam korzystnie, lecz wydaje się, że odcinki z pierwszych sezonów były oryginalniejsze w swojej krótkiej formie.
A najnowsze, te o bieżących wydarzeniach . . . hm, koronowirus spowodowany przez seks z nietoperzem i tak dalej . . . tak, SP wciąż trzyma fason, zdaje się :-D

Nie jest łatwo popełnić tyle odcinków serialu satyrycznego. Jestem pełen podziwu, że SP wciąż bawi ludzi i potrafi zaskoczyć nowinkami fabularnymi.

Nie wiem, czy udało mi się pomóc autorce posta w,, zrozumieniu osób, które nie oglądają SP od początku" , lecz mam nadzieję, że udało mi się potwierdzić jej tezę.

Pozdrawiam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones