PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=677970}

Miasteczko Wayward Pines

Wayward Pines
7,0 12 157
ocen
7,0 10 1 12157
Miasteczko Wayward Pines
powrót do forum serialu Miasteczko Wayward Pines

1. W pierwszym odcinku, gdy Ethan trafia do baru, dostaje kartke z adresem od barmanki, ta mowi mu ze moze do niej przyjsc jakby sie nie mial gdzie podziac. On mowi - ufasz mi, ona na to - zawsze ci ufalam. Jak to mozliwe ze mowi mu "zawsze" gdy dopiero co go poznala?


2. Gdy Ethan spotyka swoja byla partnerke Kate i mowi jej ze po nia przyjechal, ta po krotkim udawaniu, siada z nim na schodach i szczerze z nim rozmawia. On mowi ze sie zmienila , ona ze wszyscy sie starzejemy, on pyta czy dlugo tutaj mieszka ona ze 12 lat, Ethan zaszokowany mowi - niemozliwe widzielismy sie 5 tygodni wczesniej. (Kate mowi ze mieszka w miasteczku 12 raz jeszcze w jednym z dalszych odcinkow serialu). Jak to mozliwe ze Ethan widzail swoja partnerke 5 tygodni wczesniej a ta twierdzi ze mieszka w maisteczku 12 lat?. Pochodzili przeciez z jednego okresu czasu, miedzy nimi od znikniecia (zamrozenia) byla roznica wlasnie tych 5 tygodni.

3 Gdy Ethan wraca do szpitala aby zdobyc kartke z buta zabitego agenta, w jednej ze scen na korytarzu szpitalnym widzi jak wioza do sali nieprzytomnych jego syna i zone. Biegnie za nimi ale wpada na doktora Jenkinas/Pilchera, pyta go wtedy gdzie jego zona i syn, ze przed chwila ich widzal, a ten mowi ze nikogo nie przjmowali dzisiaj. Jak to mozliwe ze on ich widzial w szpitalu skoro oni w ich czasie jeszcze nie wyruszyli aby szukac Ethana czyli jeszcze nie mieli wypadku - nie zostali zamrozeni i nie trafili do miasteczka 2000 lat pozniej.



Tak na marginesie tych moich pytan, troszke jestem zawiedzony, chociaz serial mi sie bardzo podobal, ale myslalem jednka ze nie bedzie to wszystko prawda, a okaze sie ze mamy do czynienia z jakimis manipulacjami czasem, ze to wszystko to jakis eksperyment i przeszlos mozna odzyskac. Utwierdzaly mnie w tym wlasnie te kwestie ktore poruszylem w pytaniach wyzej.

ocenił(a) serial na 10
Aretus

Co do 2 pytania ona na prawdę mieszkała tam 12 lat, a Ethan po prostu został o 12 lat później rozmrożony. Mówi że widzieli się 5 tyg. wcześniej i jest to prawda bo widzieli się przed zamrożeniem czyli 2000 lat wstecz.
A co do 3 pytania doktorek i jego siostrzyczka chcieli mu namieszać w głowie tak naprawdę przyjęli ich w celu (tak myślę) wybudzenia a zamrożono ich zaraz po Ethanie tylko rozmrożono jakiś czas później.
Co do 1 pytania nie mam pojęcia :)

ocenił(a) serial na 8
clara_alonso_

No tak, w przypadku pierwszego mojego pytania faktycznie, mogli go wybudzic 12 lat po wybudzeniu Kate. Masz racje, dzieki.
Co do trzeciego, to bylo pokazane jak wybudzali ludzi na miejscu, w centrali. Moze faktycznie mu chcieli namieszac w glowie i ich do szpitala przewiezli. No ale jest przejscie do sceny kiedy jego zona jest z synem w domu i dopiero co maja zamiar wyruszyc na poszukiwania - czyli jeszcze nie doszlo do ich porwania 2000 lat wczesniej a oni juz byli pokazani w szpitalu.



Jedna kwestia jeszcze, na samym poczatku gdy Ethan rozmawia z psychoterapeuta ten go pyta nagle czy mial inne halucynacje , Ethan odpowiada ze miewal koszmary ale cos takiego zadrzylo sie pierwszy raz i pyta zaraz co psychoterapeuta ma na mysli mowiac - halucynacje, on mu odpowiada ze widzi rzeczy ktorych nie ma. I koniec sceny , nastepna scena to juz jak Ethan jest w miasteczku. O jakie halucynacje chodzilo?, jakie rzeczy widzi ktorych nie ma? Nie jest to wyjasnione. Moze wszystko to co pozniej nastapilo to halucynacja?

Aretus

Pytanie 1 może być nawiązaniem do wątku z książki gdzie Ethana Pilcher próbował wybudzać 3 razy, ale za 2 pierwszymi chciał uciec itp.

Pytanie 2
Po prostu zamrozili ich w tym samym czasie, ale rozmrozili w innym.
Pytanie 3
Poszukiwania Ethana przez rodzine dzieją sie w innych czasach i jest to specjalny zabieg, aby widz miał poczucie, że to normalne czasy. BTW w książce Pilcher podawał Ethanowi psychotropy przez co widział osobe, która go torturowała na wojnie oraz wybudzenie rodziny Ethana jest inaczej pokazane.

ocenił(a) serial na 8
jdksdj11

Ok, dzieki ale skupmy sie na serialu, ksiazki nie czytalem ( byc moze kiedys przeczytam) i pewnie wiele innych osob rowniez. Mysle ze tworcy serialu wzieli pod uwage ze wieksza czesc widzow nie zna jednak ksiazki.
Jeszcze jedna kwestia, w sumie podstawowe pytanie. Dlaczego Ethan byl taki wazny dla Pilchera? Innego agenta zabito, poniewaz uciekal i wiedzial co jest grane, innych zabijano za samo wspomnienie o przeszlosci. Ethana mogli zabic wiele razy a powodow bylo sporo. Czemu go caly czas oszczedzali?

Aretus

Gdyż Pilcher widział, że szeryf chciał mieć coraz większą władzę i szukał zastępstwa na jego miejsce,

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones