PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=747281}

Miasto beze mnie

Boku dake ga Inai Machi
8,3 10 434
oceny
8,3 10 1 10434
Miasto beze mnie
powrót do forum serialu Miasto beze mnie

Opening

ocenił(a) serial na 9

1:12 gdy główny bohater ucieka i pękają mu okulary to w szkle jest odbicie zabójcy :)

ocenił(a) serial na 9
Ankron

sprawdzacie na własną odpowiedzialność :D

ocenił(a) serial na 9
Ankron

Widziałam to, ale jakoś nie widać twarzy. Jeśli rozgryzłeś/aś to proszę o spoiler :P
A swoją drogą obstawiacie kogoś? Dawajcie wasze typy na zabójcę.

ocenił(a) serial na 10
Izabelka84

spoiler alert
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

.

.
.
.
nauczyciel

ocenił(a) serial na 9
TheProphet

Też tak myślałam, ale to zbyt proste, bo każdy głupi by się pokapował.
A jeśli tak to słaba fabuła, bo o nauczycielu to po 5 odcinku można się pokapować.
Mam jednak nadzieję, że postarają się bardziej :)
Pozdrawiam :)
A buty obserwowaliście? Koleś, który kopną w drzwi miał charakterystyczne buty. Oglądając od początku mam nadzieję to rozgryźć.

ocenił(a) serial na 9
Izabelka84

ja chyba te oglądnę od początku :D

ocenił(a) serial na 10
Izabelka84

Chodziło o to, aby specjalnie ludzie myśleli, że to zbyt oczywiste. Zakładając, że to nauczyciel, nie spodziewał się on wroga w Satoru, więc też nie uważał za konieczne jakieś szczególne krycie się.

ocenił(a) serial na 9
NicoDiAngelo

No tak. Ale dziwne, że jak Satoru mijał się z zabójcą na schodach po śmierci matki, to nie rozpoznał swojego nauczyciela. Po 18 latach? Ja swoich po 20 rozpoznaję bez żadnych problemów :) Chociaż to takie oczywiste (z tym, że to nauczyciel), że aż nie możliwe :|

ocenił(a) serial na 9
Izabelka84

ale wtedy miał kapelusz :D

ocenił(a) serial na 9
Izabelka84

Kandydatura tak oczywista, że nikt na poważnie nie bierze jej pod uwagę, a więc można mówić o zaskoczeniu.

ocenił(a) serial na 8
Ankron

Jak dla mnie to spoilerem a propos zabójcy jest ten moment w openingu kiedy stoją trzy kobiety (Kayo, matka Satoru i Airi), a za nimi najpierw na niebiesko Satoru, a potem na czerwono zabójca.

ocenił(a) serial na 9
Igrek_filmaniak

No no, masz rację. Dobre. Chociaż, (ch)olercia, tak nic a nic by się nie starali utrzymać tego w tajemnicy do końca? Toć to dla mnie jakieś nielogiczne dalej.
No, ale nic, pożyjemy zobaczymy, jeszcze tylko 2 odcinki do końca zostały (mam nadzieję, że zmieszczą się w jednej serii, bo nie zniosłabym tego dłużej - tego oczekiwania na wyjaśnienie)

ocenił(a) serial na 9
Izabelka84

Spoiler
A więc jednak nauczyciel :P No człowiek wiedział, ale myślał, że może to zbyt proste, hehe Jednak czasem najprostsze wyjście jest najlepsze :)

ocenił(a) serial na 9
Izabelka84

Znaczy w jednym sezonie :P

Izabelka84

To było takie przewidywalne aby budować to napięcie w 10 odcinku. Był super!

ocenił(a) serial na 9
Abadeer

Któregoś razu tak sobie pomyślałam (może to głupie, ale jednak przyszło mi do głowy), że to może Satoru "nauczył się kontrolować" swoją "moc" i to on przeniósł się z przyszłości (ale takiej w której mógł mieć jakieś 40 lat) i to on jest zabójcą. Jakoś aż tak mi fantazja pogalopowała :) ;p Ale po 10 odcinku nie mam złudzeń :D
Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 9
Izabelka84

ja też to rozważałem :O

ocenił(a) serial na 9
Ankron

Serio? :D A ja myślałam, że tylko ja się tak nakręcam :P

ocenił(a) serial na 9
Izabelka84

ok, jeszcze tylko ostatni odcinek :D a i moge Ci polecić jeszcze inne fajne anime jeśli chcesz :P

ocenił(a) serial na 9
Ankron

Poproszę:)

ocenił(a) serial na 9
Izabelka84

*Akame ga kill - końcówka Cię rozwali ... serio :D

*Danmachi( to jest skrót ale i tak znajdziesz) - super anime :D

*Death Parade


ocenił(a) serial na 9
Ankron

Death Parade widziałam. Spoko było :) Resztę looknę w wolnej chwili :)

ocenił(a) serial na 9
Izabelka84

nie pożałujesz :D

ocenił(a) serial na 9
Ankron

Dzięki :) Jak przyjdzie Ci jeszcze coś do głowy to daj znać :)

Igrek_filmaniak

Kogo innego można było podejrzewać o bycie zabójcą? W końcówce pierwszego odcinka ewidentnie widać, że zabójca jest mężczyzną a pomyślmy ilu dorosłych facetów autorzy nam do tego Anime wprowadzili? Ta...krąg podejrzanych jest trochę marny.

Naprawdę miałem wysokie oczekiwania względem tego anime. Mam nadzieję na drugi sezon ale jeśli go nie będzie to autorzy nie upchną do 2 odcinków tylu wątków o jakie chciałbym zahaczyć. Miałem nadzieje między innymi na:

1)Rozwikłanie sprawy nie "kto" zabija ale "w jakim celu" to robi?
2)Na rozwinięcie bohatera jakim jest "Airi"..po co wprowadzać do Anime tak barwną i wyrazistą postać, skoro widzimy ją praktycznie w 1-2 odcinkach..liczę na coś więcej.
3)Postać Kayo Hinazuki ... musi się pojawić jeszcze w jakiejś scenie bo jeśli jej nie będzie to kompletnie nie potrafię zrozumieć zabiegu wprowadzania bohatera, który nakręca cały scenariusz i wszystko kręci się wokół niego a tu nagle BUM...nie ma...babcia wychowuje. Zresztą sam tytuł jest jakby nawiązaniem do tej postaci.

Wolałbym (ale jest to tylko i wyłącznie moje zdanie) żeby to anime było nie o tym jak główny bohater rozwiązuje sprawę porwań dzieci..nie chce kryminału. Wolałbym żeby było ono o poszukiwaniu Kayo w świecie, w którym Satoru ma już 29 lat. Podobał mi się motyw romantyczny w Boku dake bo autorzy dość sprawnie go rozkręcają, za to wątek kryminalny?.. W tej kwestii są nie najlepsi - jak na razie. Wciąż czekam na 2 ostatnie odcinki sezonu i liczę na pozytywne zaskoczenie.

ocenił(a) serial na 9
Castillon

Pożyjemy, zobaczymy, ale 2gi sezon też tak sobie wyobrażałam, że jakoś będą się próbowali spotkać w tym 2006.

ocenił(a) serial na 9
Izabelka84

W 11 odcinku Satoru budzi sie ze z 15 letniej spiączki napewno w ostatnim odcinku wszystko sie nie Wyjasni

Izabelka84

Drugiego sezonu to raczej nie będzie. Wykorzystano już cały materiał bazowy - mangę.

ocenił(a) serial na 9
isei92

Kiepskie zakonczenie morze złapali morderce ale Satoru nie zdołał jej uratowac na koncu 12 odcinka pokazójom dziewczyne podobnom do Kayo

naza1

Pomijając całą ortografię, przecież Kayo odwiedziła Satoru w szpitalu w 11 odcinku, więc udało mu się ją uratować, a na końcu 12 spotyka Airi, z którą pracował w pizzerii na początku serii.

ocenił(a) serial na 9
isei92

Ale nie pokazali jak jom uratował w 10 odcinku pokazali ze zgineła

naza1

Jak to zginęła? Przecież Kayo pojechała z babcią do jej domu. Radzę obejrzeć serię jeszcze raz, bo widzę, że mało zrozumiałaś.

ocenił(a) serial na 9
isei92

No i w sumie dobrze. Seria super.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones